Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw początkującego


Guest iBabcia

Recommended Posts

Kolejny...  :głową w ściane:

Tak, niech pan zielony kupi to; http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=817 Potem tuning za 1000zł i będzie zadowolony.

 

Kurcze, z kim wy gadacie? Szpanicie nazwami, sprzętem, doświadczeniem i ilościa nabitych postów przed chłopakiem który szuka swojej pierwszej repliki i jego wiedza o asg jest zapewne na poziomie początkujacego. Łeb was boli czy co?

Przed takimi ludźmi chcecie szpanować? Powodzenia wam życzę.

 

Tak, słusznie uważam że sprezynowe snajperki choćby niewiadomo za ile to kiepski wybór. I kompletną bzdurą jest dla mnie pisanie ze jest inaczej. A więc łaskawie się "nie wypowiadaj" dexterkrak bo piszesz bzdury ;) - w mysl zasady jest atak jest kontratak.

Edited by Vault13
Link to post
Share on other sites
Guest iBabcia

ej ej, koniec z kłotniami, jednyną osobą, która rzeczywiście mi pomogła i jej posłucham jest Vault,

mieliście mi pomóc i dupcia blada. Kupię m14 z jakimś dobrym kolimatorem, wymienię lufę wewnętrzną i gumkę i chyba gitez będzie.

A co do "snajperki" za 300zł, jak ktoś jest dobry to i całą drużynę wytnie takim czymś :)

Link to post
Share on other sites

Eee ale czemu Vault zakładasz, że każdy kto pyta w dziale "zieloni" o replikę jest gimnazjalistą czy licealistą odkładającym na replikę z kieszonkowego? Nie mówię tu o replikach za 300zł, serio. I serio, ludzie kupują sprzęt za więcej zł!

 

Nie odnosiłem się bezpośrednio do pytania autora wątku (ani do sensowności kupna snajperki przez początkującego w airsofcie). Ja jedynie prostuję bełkot który wypisujesz bo jeszcze jakiś nowy przeczyta, uwierzy i jeszcze powieli. To, że Ciebie (i mnie z resztą też) nie stać na snajperkę ASG to nie znaczy że nikogo nie stać oraz, że takie istnieją. A istnieją bo mam nawet w tej chwili dwie takie na serwisie.

Link to post
Share on other sites
Tak, niech pan zielony kupi to; http://asgshop.pl/sk...dukt.php?id=817 Potem tuning za 1000zł i będzie zadowolony.

 

Do tego m40 ciężko dorwać części... Zespołu spustu chyba w ogóle nie ma. A na pewno nie w Polsce. Gdzieś czytałem, że ktoś bawił się z tą repliką i wydał na nią coś ponad 4000zł. A nie miał chyba nawet 500fps.

 

Kolejny raz dałeś przykład swojego braku wiedzy.

 

EOT, do rzeczy - iBabciu:

M14 CYMY to dobry wybór, ale części do V7 są rzadziej spotykane, niż do V3. Jeśli nie planujesz jakiegoś uberpr0tuningu, to raczej nie będzie to przeszkadzać.

Kolimator na początek bym sobie darował - w M14 masz mechaniczne przyrządy. A dobry kolimator będzie droższy, niż cała replika.

Lufa co najmniej Systema - tańsze to loteria

Gumka - jaka będzie najlepsza, to zależy od konkretnego egzemplarza repliki, ale polecane gumki to Systema Energy, zielona G&G, ewentualnie przezroczysty Guarder

Link to post
Share on other sites
Guest iBabcia

Do tego m40 ciężko dorwać części... Zespołu spustu chyba w ogóle nie ma. A na pewno nie w Polsce. Gdzieś czytałem, że ktoś bawił się z tą repliką i wydał na nią coś ponad 4000zł. A nie miał chyba nawet 500fps.

 

Kolejny raz dałeś przykład swojego braku wiedzy.

 

OMG, nie wyczułeś sarkazmu?

 

Tak, już postanowiłem, na razie odpuszczę sobie dodatki.

Link to post
Share on other sites

Założyciel tego tematu postanowił już co wybrać, więc kolejne posty "pomagaczy z wumasg" raczej nic nie zmienią...Wiciok, swój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem na poziomie podstawowym i rozróżniania stylów graficznych nazywasz brakami w mojej wiedzy? Gratulacje. Czegoś tak inteligenthego nie widziałem w życiu - ale pewnie znowu nie zrozumiesz sarkazmu i musze to napisać w twoim jezyku - czyli; :facepalm:.Jak juz słusznie zauważyłeś wiciok w M14 są standardowo mechaniczne przyrządy celownicze - ale chyba nie kumasz tematu bo kolega chce broni parasnajperskiej z optyką :/

Link to post
Share on other sites

Vault13, a to nie Ty czasem ostatnio doradzałeś brednie, jaka to m14 Cymy jest niedobra? Oczy bolą, głowa boli, nawet jakiś taki dyskomfort trawienny się pojawia, jak się czyta to, co piszesz. Średnio jedna trzecia posta jest w miarę z sensem, jedna trzecia do debilizmy i jedna trzecia to próby zagłuszenia kompleksów czy coś (nie znam się, psychologiem nie jestem).

 

@Wciok: do v7 faktycznie jest mniej części, jednak te, które są, są całkowicie wystarczające. Słaby tuning to dobra lufa, gumka, lekki tłok i dobra sprężyna typu SP120 lub m130 i całość złożona przez dobrego serwisanta. Mocniejszy to zębatki Promyka, tłok Promyka lub z zestawu Modify lub Guardera. Cylinder, głowice, prowadnica sprężyny i dysza też z tych zestawów. Do tego SP150 lub SP160 i masz 520/570fps. Oczywiście w obu przypadkach musi to składać ktoś bardzo doświadczony.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Tak panie laokoon, powyzywajmy się od idiotów, noobków, głupków i moze jeszcze frajerów. Napewno to bardzo pomoże ludziom którzy zadają pytania w wątkach.

Nie wiem czy śmiać się, czy płakać bo widać laokoon że nie przepuscisz okazji by wygarnąć jakąś zaczepkę do mnie. Nie zniże się do twojego poziomu, choć chętnie też wywaliłbym nieeleganckimi słowami kawe na ławe o tobie.

 

Jest kiepska jak zaczynasz grzebać w gb, jak zaczniesz to koszty nigdy się nie skończą. A wy mu oczywiscie doradzacie "kup tlok, sprezyne MXXX i zebatki srakie-takie". Jestem pewien ze po jakimkolwiek tuningu gearboxa kolega zniecheci się mocno do asg - u mnie po wstawieniu M140 i paru innych części przywrócenie do fabrycznego stanu uzywalnosci kosztowało 400zł.  A mam identyczne M14 cymy. Tylko lufa i gumka, to maximum dla tej repliki.

 

"Do tego SP150 lub SP160 i masz 520/570fps'.

To nie lepiej zeby już kolega wiatrówkę kupił? Moc podobna a zaoszczędzi kupe kasy :) Zachowam ten cytat, wydrukuje i powiesze sobie na ściane z podpisem "Jak propaguje się Bezpieczny Airsoft" ...

 

Pozdrawiam, i temat juz chyba do zamknięcia bo kolega zdecydował co kupić.

Edited by Vault13
Link to post
Share on other sites

Tak panie laokoon, powyzywajmy się od idiotów, noobków, głupków i moze jeszcze frajerów. Napewno to bardzo pomoże ludziom którzy zadają pytania w wątkach.

Nie wiem czy śmiać się, czy płakać bo widać laokoon że nie przepuscisz okazji by wygarnąć jakąś zaczepkę do mnie. Nie zniże się do twojego poziomu, choć chętnie też wywaliłbym nieeleganckimi słowami kawe na ławe o tobie.

 

Jest kiepska jak zaczynasz grzebać w gb, jak zaczniesz to koszty nigdy się nie skończą. A wy mu oczywiscie doradzacie "kup tlok, sprezyne MXXX i zebatki srakie-takie". Jestem pewien ze po jakimkolwiek tuningu gearboxa kolega zniecheci się mocno do asg - u mnie po wstawieniu M140 i paru innych części przywrócenie do fabrycznego stanu uzywalnosci kosztowało 400zł.  A mam identyczne M14 cymy. Tylko lufa i gumka, to maximum dla tej repliki.

 

"Do tego SP150 lub SP160 i masz 520/570fps'.

To nie lepiej zeby już kolega wiatrówkę kupił? Moc podobna a zaoszczędzi kupe kasy :) Zachowam ten cytat, wydrukuje i powiesze sobie na ściane z podpisem "Jak propaguje się Bezpieczny Airsoft" ...

 

Pozdrawiam, i temat juz chyba do zamknięcia bo kolega zdecydował co kupić.

 

Bez komentarza.

Jestem zdania, że zieloni nie powinni pomagać zielonym. Kieruję się zasadą, że jak nie jestem czegoś pewny, to nie doradzam.

Tyle z mojej strony.

Edited by vanyel1985
Link to post
Share on other sites

Wiecie no, ręce opadają.

 

Twój sarkazm Vault był przeze mnie zauważony. Tyle, że ja zauważyłem jego bezsens, a Ty nie. Jakbyś podał linka do vsr/apsa to wtedy miałoby to sens i byłoby przyznaję, całkiem celną uwagą. A tak to naprawdę, tylko się ośmieszasz.

 

A mówienie na sarkazm "styl graficzny" dowodzi, że pewnie nawet nie wiesz, co to jest.

 

Druga kwestia:

 

Najpierw twierdzisz, jakie to m14 cymy jest fajną parasnajperką, potem, że grzebanie w nim jest do bani, a potem jeszcze czepiasz się mnie, że odradzam mu kolimator, bo on chce parasnajperkę!

 

A teraz zastanów się: jaki sens ma kupowanie lunety/koli i jaka to parasnajperka jest ze stocka?

 

I jeszcze coś: NIKT nie mówił, żeby własnoręcznie montował te części. Wręcz przeciwnie. A ty znowu swoje o grzebaniu w GB i "niekończących się kosztach".

 

Sam sobie zaprzeczasz.

 

 

Tyle mam do powiedzenia. Żadna, nawet najbardziej chamska, ostra, czy pseudonaukowa wypowiedź nie zmusi mnie do wypowiedzenia się w tym temacie, bo zwyczajnie będzie to pozbawione sensu.

Link to post
Share on other sites

Nie zniże się do twojego poziomu

Robisz to przez cały pierwszy akapit posta. To po pierwsze.

 

Po drugie, Laokoon, nie laokoon. Pewne standardy się zachowuje, bez względu na opinię o rozmówcy. Wskaż mi, proszę, gdzie w moim poście Cię wyzwałem.

 

Jeżeli doradzasz debilizmy, to, bez względu na wszystko, wytknę Ci to. Bo doradzamy dla dobra tego, kto pyta.

 

Jest kiepska jak zaczynasz grzebać w gb, jak zaczniesz to koszty nigdy się nie skończą. A wy mu oczywiscie doradzacie "kup tlok, sprezyne MXXX i zebatki srakie-takie". Jestem pewien ze po jakimkolwiek tuningu gearboxa kolega zniecheci się mocno do asg - u mnie po wstawieniu M140 i paru innych części przywrócenie do fabrycznego stanu uzywalnosci kosztowało 400zł. A mam identyczne M14 cymy. Tylko lufa i gumka, to maximum dla tej repliki.

To jest właśnie przykład debilizmu. Bardzo wiele osób ma m14 Cymy stuningowane pod sprężyny sp140-sp150 i działają im nie bardziej awaryjnie, niż repliki z gb v.2 lub v.3 na podobnych sprężynach. Nie jest winą ani moją, ani prawdopodobnie nikogo wypowiadającego się w wątku, że albo trafiłeś na bardzo felerny egzemplarz, albo, co bardziej prawdopodobne, składała Ci całość osoba nie znająca się na rzeczy. Tak, w sklepowych serwisach ASG są takie osoby.

 

Nawet osoba taka jak ja, która w porównaniu ze "Starymi Wygami" WMASG ma prawie zerowe doświadczenie, potrafi wytknąć Ci błędy zrobione przy tuningu Twojego m14. Nie zrobiłbyś ich, gdybyś przed tuningiem przeczytał odpowiednie tematy na WMASG. I jest to Twoja sprawa, Twoje pieniądze i Twoja strata, nic mi do tego. Natomiast uprzejmie proszę Cię o NIEDORADZANIE GŁUPOT.

 

Mam m14 TM, czyli tego samego systemu co Cyma, stuningowane pod m150 przez DOBREGO SERWISANTA i gb chodzi ładniej i ciszej niż serwisowane przez ASGshop m4 ze sprężynką raptem m110 czy m120.

 

"Do tego SP150 lub SP160 i masz 520/570fps'.

To nie lepiej zeby już kolega wiatrówkę kupił? Moc podobna a zaoszczędzi kupe kasy :) Zachowam ten cytat, wydrukuje i powiesze sobie na ściane z podpisem "Jak propaguje się Bezpieczny Airsoft" ...

 

Poczytaj, proszę, jaką energię wylotową mają wiatrówki. Jak dla mnie, możesz ten cytat wydrukować sobie nawet na papierze toaletowym czy wytatuować na pośladkach. Nie będę rościł praw autorskich.

 

Widzisz, problem jest taki, że to nie energie wylotowe replik graczy stanowią o bezpieczeństwie rozgrywki. Nawet nie ochrona oczu jest tego prawdziwą miarą. Tylko rozsądek i zdrowe myślenie. Jeżeli tego zabraknie, to nakazy noszenia gogli ESS i używania sprężyn max m90 i zasada "semi only" nic nie pomogą.

 

Jak już zauważył Wiciok (jak ktoś ma nick z małej litery, to powinno się pisać go z dużej z szacunku, czy pozostawić małą z szacunku?), w Twoich wypowiedziach pełno jest sprzeczności. Podobnie odpowiedzi mimo z grubsza poprawnej polszczyzny są ciężkie do zrozumienia, bo brak im logicznych powiązań z postami poprzedników. Mam nadzieję, że decyzje podejmowane na strzelankach są logiczniejsze, bo inaczej stanowisz większe zagrożenie dla bezpieczeństwa niż replika z 570fps. "Nie broń jest niebezpieczna, tylko ludzie"

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites
Guest iBabcia

Zaraz, zaraz, jeżeli mówisz o manierach, to ich przestrzegaj. Założyciel tematu (ja :) ) napisał, że koniec rozmowy. Wymień się uwagami przez prywatne wiadomości.

TEMAT WYCZERPANY I ZAMKNIĘTY bo robi się bardzo kłótliwy offtop.

 

PS co to jest, że w każdym temacie są jakieś kłótnie. Kompleksy?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...