Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle ochronne


Guest iBabcia

Recommended Posts

Guest iBabcia

Nigdzie nie mogę znaleźć [może słabo szukałem] dobrych gogli ochronnych.

Czy moglibyście wrzucić tu kilka linków do sklepów z goglami UVEX czy BOLLE? A może jakieś inne dobre firmy (cena, myślałem, żeby przeznaczyć na to max. 120zł)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Możesz kupić na allegro.pl ess nvg za 50 zł od użytkownika zielona pantera, dobre są także uvex i-vo. To będzie dobry wybór. Natomiast najlepszym będą gogle bolle x800 (160 zł) które według założeń, mają wytrzymać strzał z strzelby OSTREJ z 12 m. Te ostatnie u zaufanego sprzedawcy, bo jest mnóstwo podróbek.

Link to post
Share on other sites

Smuleee, wybacz bracie, ale chrzanisz od rzeczy.

 

ESSy (NVG, ICE, LandOps, V12) też wytrzymują postrzał ze śrutówki. Wszystkie modele gogli balistycznych Bolle (w tym i x500, i x800, i Commander) tak samo. Odpowiednie modele Peltor'a, Revision'a i całej gamy innych firm też.

 

Muszą.

 

Takie są wymagania amerykańskiej normy wojskowej dla ochrony balistycznej oczu.

 

Więc nie wciskaj tu, że "tylko Bolle". Niestety - może staż na forum nie jest absolutnie miarodajnym wyznacznikiem obycia człowieka w branży, ale w Twoim przypadku potwierdza się że zieloni nie powinni doradzać zielonym... :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Niestety - może staż na forum nie jest absolutnie miarodajnym wyznacznikiem obycia człowieka w branży, ale w Twoim* przypadku potwierdza się że zieloni nie powinni doradzać zielonym...

 

 

Prawda szczersza od szczerej

 

A kolżanke/kolegę iBabcię prosiłbym o zapoznanie się z tematami dotyczącymi gogli i okularów w naszej zabawie. Tematów takich nie jest duzo i znaleść je można wykazując naprawdę niewiele chęci (tylko że chceć się musi a nie tylko liczyć na jeleni którzy szukane dane podadzą na tacy)

Warto tez wyszukać i się zapoznać z tematem w którym znajdują się gogle i okulary NIEPOLECANE w naszych zabawach.

 

 

 

 

* Smuleee, cytuję nie czepiam się , ale popieram nie tylko w Twoim przypadku

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
Guest iBabcia

Powinny tu być jakieś turbopały wystawiane przez użytkowników, bo niektóre wypowiedzi (nie mówię, że w tym temacie ;) ) są conajmniej irytujące. Temat do zamknięcia

Edited by iBabcia
Link to post
Share on other sites

Starałem się trochę poszukać informacji w internecie o tych Bollach, lecz nic nie znalazłem, za wyjątkiem opisu na specshopie i jakiś tam dennych stronkach :) (http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&biw=1280&bih=766&q=bolle+Raid+kit&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=6f20aa14e5fb5152 - chcesz poszperaj sobie :P) Po przeczytaniu stwierdzam, że bankowo będą nadawały się do ASG.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Bolle x800 to najlepsze gogle w jakich grałem, dlatego właśnie ich używam (co widać na awatarku;p ).

 

Fajnie wyglądaja, łatwo wymienne szybki, duże otwory wentylacyjne, wygodne, możliwość dokupienia wkładek na szkła korekcyjne, duża wytrzymałość. Czego chcieć więcej? Fakt faktem to są gogle, ale naprawde warto:D

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites

Z tymi Guarderami ostrożnie, swego czasu był wypadek. Nie wiem, czy wiadomo, w każdym razie ja nie wiem, czy poszła szybka (chyba właściwie jej mocowanie) w podróbce czy w oryginalnych Guarderach. To potwierdza, jak ważne jest testowanie okularów/gogli.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Witam. Co sądzicie na temat okularków ochronnych Bolle RAiD Kit bo nie moge znaleźć żadnej opini na ich temat?Jak by co jestem zielony:)

Pozdrawiam!

 

Wytrzymały z tunningowanej wiatrówki śrutem, odległość +- 15 metrów. Sam osądź czy się nadają. Dla mnie na rower się nadawały.

Link to post
Share on other sites

Kilka tygodni je katowałem na rowerze, były pożyczone. Parowały umiarkowanie, dało się przeżyć. Czy się nadadzą do ASG nie wiem, nie używałem ich pod tym kątem. Miały być uniwersalne do ASG i na rower, ale na razie wstrzymałem się z ich zakupem. Moja osobista opinia to taka że do strzelanek średnio się nadają. Miejsce gdzie ten niby miękki uszczelniacz dotyka skóry na twarzy po prostu opływało potem. Grzeją w tym miejscu jak diabli pod kotłem Stalina. Pot ściekał mi czasem aż na oczy, jeśli tak było na rowerze gdzie jest w miarę chłodzący pęd powietrza, to boję się pomyśleć co będzie na strzelance.

Edited by PAT_Pinky
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Bolle Raid Kit i mam problem udało mi się ściągnąć gąbkę z tyłu okularów ale nie wiem jak dobrać się do szkieł żeby je wymienić przez co jestem strasznie nieszczęśliwy

może ktoś podpowiedzieć jak to zrobić bez uszkadzania sprzętu

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

A jak jest z wytrzymałością gogli viper tactical?

Na stronie jest napisane:

Gogle były testowane do użytku w ASG.

Warunki testu:

Replika: o mocy 450 fps

Amunicja: kulka 6mm, waga 0,25g

Odległość repliki od szybki: 2 m

Temperatura testów: dwa testy, w temeraturze +20ºC oraz -5ºC

Wynik testu: powstały nieznaczne wgniecenia na powierzchni wizjera, nie ma żadnych odprysków ani pęknięć.

Uważacie, że sprawdzą się w grach asg z limitem do 1J mocy?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...