Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomysł na doskonałą snajperkę.


Recommended Posts

Ostatnio strzelając ze swojej chińskiej wiatrówki wpadłem na pewien pomysł.

Chciałbym w lufie wiatrówki wywiercić kanał, w który zmieściła by się lufa precyzyjna od AEG'a (problem z hop-up'em na pewno będzie, lub hop'a nie będzie :/)

Następnie musiał bym zająć się problemem szczelności itd.

Zobaczymy co uda mi się wykombinować :)

Na pewno będzie to tańsze niż tuning jakiejś taniej snajperki.

 

Plusy tego projektu :

-Niezbyt skomplikowany montaż.

-Możliwość montażu dowolnej lunety do wiatrówki.

-Dość tani tuning.

 

Minusy tego projektu :

-Problem z hop-up'em.

-Możliwa niska szczelność.

 

[color/red]Jeśli ktoś widzi zalety bądź wady tego projektu proszę napisać co i jak.[/color]

_______________________________________________________________________________

[color/red]Jeżeli jest to zły dział uprzejmie proszę administratora o przeniesienie bądź usunięcie tego tematu.[/color]

Link to post
Share on other sites

Były już opisane takie projekty i wszystkie poszły do piachu. Bo:

 

1. Wiatrówki nie odwzorowują żadnych realnych broni

2. Brak HU jak zauważył kolega Tomek_GGRS. Nawet nie chodzi tyle o podkręcanie, co ładowanie kulek

3. I tak na 99% nie osiągniesz zadowalającej szczelności

4. Jeśli byłaby to wiatrówka sprężynowa, to powodzenia w skrytym napinaniu sprężyny...

 

O energii wylotowej kulki już nie wspomnę...

 

A kolor czerwony to przywilej modów!!!

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Ja już bawiłem się w przerabianie gazowej wiatrówki na 6mm i powiem że nie jest to chyba jednak warte pracy. Bo co prawda otrzymujesz wielką prędkość wylotową (mi w zależności od użytej śruby dławiącej od 700 do 800fps) to jednak celność, nawet na lufie PDI czy Edgi jest nie najlepsza, tzn jasne da się trafić ze 100m ale musi to być wszystko idealnie spasowane co wymaga bardzo dużo czasu i pieniędzy. Do tego dochodzi kwestia ładowania kulek do komory, u mnie jest to bardzo trudne ponieważ muszę za każdym razem ręcznie kulkę wprowadzać ponieważ mam kartusz pod lufą, którego przenieść się raczej nie da na 99%, tak więc próba zrobienia magazynków do tego jest bezsensowna bo nie ma miejsca nigdzie. A co do wyglądu wiatrówki to akurat jest najmniejszy problem ja swoją wsadziłem do jednej z wersji mojego Barretta czy własnej wariacji na temat WA2000.

Tak więc radzę albo budować od zera sprężynowy karabin albo gaziaka, osobiście polecam to drugie ze względu że dostajemy bardzo wiele za bardzo mało. U mnie skupienie na takim zestawie:

-lufa PDI

-hop-up własnej produkcji z gumką guardera, czarną

-reszta to jest mechanizm gazowy min. elektrozawór, butla HP i reduktor.

Dało takie wyniki

 

Prędkość wylotowa kulki to:

780-782fps na 0.2g oczywiście.

Skupienie 10/10 trafień w a4 na 70m

Warunki to wiatr 1m/s z lewej, cel ustawiony w hangarze, strzelec na dworze w odległości od 35m od drzwi hangaru, czyli kulka podatna na wiatr przez połowę dystansu.

Aha, kulki to stalowe łożyska tak więc bardzo mało podatne na warunki zewnętrzne. Ale zawsze mogę zrobić pomiary na 0.43g Guardera :icon_biggrin: W sumie powinienem dać to do działu z pomiarami ale trudno tam napiszę poźniej.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...