Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, chciał bym uzyskać taki efekt do m249 http://i44.tinypic.com/20ieu6u.jpg http://lh4.ggpht.com/_c8vFySTZa5I/R59tCIA4FSI/AAAAAAAAP2Q/5EtfEDfsOmc/080126-A-0870H-003.jpg http://image42.webshots.com/43/6/78/89/2520678890089700654SXaHsR_fs.jpg zeszlifowałem korpus szlifierką oscylacyjną i tak to wyszło http://img688.imageshack.us/i/p1170178.jpg/ http://img84.imageshack.us/i/p1170179g.jpg/ Pytanie kierowane jest do osób które podobne rzeczy już robiły, otóż nie wiem jaki podkład położyć "tzn kolor to pewnie czarny" ale jakiej firmy oraz jaka farby nawierzchniową, nie ukrywam, że wolał bym aby była odporna na ścieranie i warunki atmosferyczne.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Ale czy dawaliście podkład?

Na allegro ktoś sprzedawał m249 za 1500zł, i była właśnie tak pomalowana na realistyczny sposób

A czy tek farby które podajecie to malowane były części metalowe czy plastikowe.

Ja myślałem, że pomalował czarny podkładem i potem chyba srebrnym, chociaż chciał bym przeczytać Wasze opinie na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebnie zdarłeś tą oksydę,żadna farba w spray-u nie będzie tak odporna od oksydy.

 

Jaką oksydę? Gdzie Ty tam oksydę widziałeś? Całość jest najnormalniej w świecie malowana przy tych replikach, a nie oksydowana.

 

Reni18 - jak nie chcesz używać do tego aerografu to zapytaj na jakimś forum modelarzy. Oni tam malują nie tylko aerografem (choć to chyba najlepsza opcja) i uzyskują podobne efekty. Jak chcesz mieć tylko taki kolor konkretnie, bez efektów przecierania, idź do lakierni proszkowej. Wypiaskują Ci komorę zamkową ładnie, dobiorą kolor i będziesz miał trwale i bardzo ładnie pomalowaną replikę. Nie skasują Cię za to jakoś dużo.

 

Najpierw zadaj sobie tylko pytanie - czy chcesz to mieć zrobione dobrze, czy tanio? Bo dobrze i tanio to raczej tego nie zrobisz, chyba że po znajomości.

Link to post
Share on other sites

Byłem dziś w lakierni proszkowej, i powiedzieli mi, że są dwa sposoby na pomalowanie... pierwsze to odporne na ścieranie a drugie to na warunki atmosferyczne, fakt, że nie zapytałem się czy mogą dwoma metodami pomalować, czyli najpierw odporne na ścieranie a potem na warunki atmosferyczne, i tu pytanie do Was jak bym wybrał odporne na ścieranie i zakupił jakąś farbę odporną na war. atmosf. było by to dobre rozwiązanie?

Link to post
Share on other sites

Chcesz żeby to wyglądało jak oryginał, tak?

Pomaluj tak żeby było odporne na warunki atmosferyczne (rozumiem że nie blaknie tedy na słońcu i deszcz tego nie zmywa). Wtedy jak będziesz używać repliki, będzie się ścierać gdzie powinno podczas użytkowania i za jakiś czas replika nabierze więcej charakteru.

Link to post
Share on other sites

Zaniosłem body do lakierni i odradzali mi malowanie jej ponieważ ich lakiernia nie jest odpowiednia do takich skomplikowanych elementów, tzn farbę którą oni używają jest dość gruba i elementy takie jak szyna po której porusza się zamek zakleiła by się, jedynie korpus mi zmatowili piaskiem po ciśnienie, i teraz powierzchnia jest szorstka i chropowata, nadająca się na malowanie. I teraz co byście proponowali, zastanawiałem się na tym środkiem http://allegro.pl/baranek-spray-0-5-l-konserwacja-podwozia-boll-i1487832585.html w kolorze szarym?

Z góry dziękuję za odpowiedz

Link to post
Share on other sites

Odwiedź inną lakiernię, może będą mieć inne farby. Czasami trzeba polatać żeby coś załatwić.

Jedną rzecz już uzyskałeś - masz przygotowany element do malowania. Teraz nawet jak będziesz malować na własną rękę to masz większe szanse że dobrze wyjdzie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, kilka osób pytało mnie się jaki sposób pomalowałem swoją M249, więc się podzielę informacjami.

Po pierwsze broni nie szlifowałem drugi raz tylko zabrałem go do piaskowania koszt całe 10zł, w tym momencie broń jest podatna na wszystkie czynniki atmosferyczne i co za tym idzie rdza pojawia się błyskawicznie, więc trzeba od razu przemalować wszystkie elementy nie niezabezpieczone. Jako podkład poszła emalia uniwersalna w sprayu do zew i wew firmy Champion koszt to 12zł, dwa razy była pomalowana. Następnie kupiłem w sklepie modelarskim farbę Model Master Modelizer (gun metal) metoda nakładania farby opierała się na malowaniu suchym pędzlem (jak ktoś nie wie to zapraszam na dowolne forum modelarskie). Na końcu kupiłem spray srebrny firmy Dupli-Color ostatnia farba służyła tylko do lekkiego rozjaśnienia repliki, metoda jaką malowałem polegała na tym, że sprayem malowałem kartkę A4 i kawałkiem materiału ( ewentualnie papierem toaletowym) wcierałem intensywnie na broń aby została lekka warstwa srebrzystego zwłaszcza przy kantach i miejsca które się szybko ścierają. Nowością było też wygrawerowanie numerów seryjnych broni i tu poradzę jak by ktoś chciał jakąś replikę zabrać do grawera to najlepiej szukać takich którzy robią różnego rodzaju pieczątki, przykładowo jubiler był o 50% droższy.

 

I oto dwie fotki mojej pracy mam na dzieję, że komuś się spodoba.

Mile widziane wasze uwagi co do techniki malowania, ja robiłem w sposób w/w natomiast, jak ktoś uważa że można by było zrobić to lepiej i szybciej to podziel się wiedzą.

 

http://img832.imageshack.us/img832/3834/p11009421.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/8315/p11009481.jpg

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...