Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki do CM.o28c


Recommended Posts

Witam!

na forum znalazłem dużo o kulkach, jednak muszę się upewnić (planuje zakup większego zapasu i nie chcę wtopić)

 

Repliki z prędkością wylotową kulki od 300fps do 400fps – kulki o wadze 0,23g / 0,25g

 

Obecnie z cymki strzelam kulkami 0,2, ale czuje że są za lekkie (wiatr je nosi);

Cyma ma moc ~370 fps (trochę więcej niż zwykła 028)

 

Od ludzi którzy już próbowali - kulki 0,23 czy lepiej 0,25? -(strzelanki głównie na terenie otwartym)

może jakieś inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

Hmm... w takim razie kupię paczkę jednych i drugich.

 

A jakich producentów polecacie? Przymierzałem się do kulek GFC Precision, ale sporo naczytałem się też o P&J (tyle że jedni chwalą a drudzy odradzają)

Czy duża jest różnica między kulkami GF a GFC (czyt. warta ceny przy lufie stockowej)?

Link to post
Share on other sites

0,20g? Do 370fps? Czlowieku, wez wyjdz.

 

Przy 0,25 bedziesz mial dobre skupienie i niezly zasieg

Przy 0,23 bedziesz mial gorsze skupienie i MOZE kilka metrow zasiegu wiecej (gora 3-4m)

 

Przyklad z zycia, SIG 552 JG, 360fps, 0,25g mialy lepszy zasieg i skupienie niz 0,23g i nie byly to zadne super eksta kulki, nawet nie byla to srednia klasa tylko cos co nazywalo sie "DragonBall".

Link to post
Share on other sites

A ktoś używał GFC? Wg producenta są lepsze od zwykłych GunFire'ów, a i są sporo tańsze od MadBull'i czy Guarderów (mam okazję kupić je w większej ilości). Czy może lepiej dorzucić kilka złociszy i kupić mniej tych lepszych? Na stock'u będzie wielka różnica?

Edited by hubertt93
Link to post
Share on other sites

[...] i nie byly to zadne super eksta kulki, nawet nie byla to srednia klasa tylko cos co nazywalo sie "DragonBall".

Przecież na dupnych kulkach to jest loteria jak poleci.

 

Z czystym sumieniem mogę polecić EXCEL'ki, kupisz to będziesz zadowolony. Nie wiem jak u innych graczy, ale u mnie bez żadnych problemów :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

EXCEL'ki trochę drogo wychodzą, a ja mam nieco ograniczoną kieszeń :icon_cry:

Na razie nikt nie odwodzi mnie od kupna gorszych kulek, więc zacząłem szukać tych tańszych. Finalistami są GFC i P&J - tylko które wybrać? Cena niemal identyczna (GFC są trochę droższe, więc pewnie i jakość jest wyższa?)

Link to post
Share on other sites

Miałem GFC 0.28, P&J 0.23, G&G 0.2 , Madbule 0.28 i teraz Guardery 0,23.

O ostatnich nic nie napisze bo to dopiero kupione postrzelałem z nich trochę na AK Beta i wygladaly obiecująco ale do rzeczy.

Zacząłem od GFC i było jako tako ciągle mi skręcały - nie byłem zadowolony. Przesiadka na Madbule i wyraźna poprawa przede wszystkim skupienia zero zacinek ,ale przy sprężynie SP110-SP120 okazały się za cieżkimi kulkami - leca prosto ale ostatnie metry pozwalają na robienie "matrixa" i nie mają siły przebicia.

Wystrzelałem pół paczki P&J i zaliczyłem 3 zacinki, w tym w 1 urwałem tłok na preclufce CA. Może trafiła mi się felerna paczka ale napewno ich więcej do magazynka nie włożę. G&G za lekkie - latają gdzie chcą. Nie mówie ,że są kiepskie poprostu za lekkie do mojej repliki i na ostanich metrach porywa je wiatr i prawie w ogóle nie pozwalają na trafienie.

Także podsumowując : (to co wszyscy powtarzają od zawsze) ,szkoda pieniędzy na kupowanie najtańszego kompozytu. Chyba że do CQB i do luf stockowych.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzano ostatnio większość z tych kulek które proponujecie, a prawie nowej cm 028. Wszystko to szit :), niestety :).

Jak zwykle wygrały G&G 0,25, 0,28g. Zaraz wielu wrzaśnie "ale jakie one drogie..." i co z tego? Skoro żeby mieć podobną skuteczność jak na Guarderach, czy excelach trzeba ich wystrzelać ze 2-3 razy mniej... i w tym momencie stają się 2 razy tańsze od tamtych. Ale co kto tam lubi, ja już dawno się przekonałem, że na kompozycie się nie oszczędza, bo to głupiego oszczędność jest.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...