Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poszukuję repliki - przeznaczenie kolekcjonerskie


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za około tysiąc da rade kupic uzywanego tm i metalowy zamek do tego... ate koncówki pomaranczowe mozna zamalowac a na forum kwa usa trafiłem na info ze da sie to zmyc zmywaczem do paznokci "nails remower" tyle że kwa mają napisane 6mm zamiast realnego kalibru a wine za to ponosi Umarex...

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

Więc napiszę w punktach odwołując się do kolejnych firm:

 

Replika ma być dobrze wykonana zewnętrznie (ale bez przesady - cudów nie oczekuję).

To spełnia TM, WA, KSC też ale lekko odstaje.

 

Czy to tak wiele?

Tak. Ponieważ klamki skupiające w sobie wszystkie wymienione cechy na raz NIE ISTNIEJĄ. Zaraz rozwinę.*)

 

metalowe

Z dobrych firm to w zasadzie tylko KSC spełnia ten warunek

 

- Jakie firmy produkują najsłabsze repliki, bym wiedział że mam je omijać z daleka (mimo że kuszą cenami czy opisem).

WE, Bell, ARMY i wszelkiej maści inne badziewie z Chin i okolic.

 

replika od KSC. Japońska solidność (a nie chińska ;P), full metal, dbałość o detale.

Wystarczy się pobawić tą klamką chwilę, żeby dojść do przeciwnych wniosków. Przykłady? OK, po zablokowaniu zamka z tyłu "prawdziwek" jak wsadzisz nowy mag- odblokuje się po odciągnięciu zamka o milimetr. KSC- nie. Musisz zrzucić ręcznie. Opuszczenie kurka na ząb zabezpieczający- w prawdziwku należy odciągnąć kurek do oporu, tak aby docisnął on bezpiecznik chwytowy, nacisnąć spust. Kurek jak zacznie się opuszczać sam puści bezpiecznik chwytowy i oprze się na zębie zabezpieczającym. W KSC- nie. Opadnie do końca, na zawór (jednak go nie wciśnie). Jego zaleta, to to, że jest ładny (dość). Przypomnę, że obie wspomniane wady nie występują w TM oraz w części kopii TM (ale tu już różnie bywa).

 

Socom Gear wydaje się być niezły, ich repliki są licencjonowane, sporo osób chwali, tylko że nie udało mie się trafić na opinie kogoś kto sam miał i ich używał.

SG to WE w innym "pakowaniu". Zrobiony z tak samo badziewnych materiałów. Limitowatość serii polega na tym, że łączą różne typy szkieletów, z różnymi lufami, okładzinami i zamkami w dość przypadkowej kolejności (a możliwości jest wieele) plus dodają różne kolorki lakieru oraz różne akcesoria i sprzedają jako nowy produkt. De facto w środku to jest wszystko to samo. I to dość zawodne- jak to WE. JAkość lakieru w WE jest denna, podobnie użyty stop, bardzo miękki znal. W SG lakier jest lepszy ale stop chyba ten sam lub podobny. Właściwie jakość stopu już lepsza jest w ARMY :D. Przekłąda się to z czasem na klekotanie, luzy, zacinki.

 

Po prostu czytałem że do 1000zł można kupić już coś naprawdę porządnego (z broni krótkiej oczywiście, nie z karabinów czy strzelb). Jestem w stanie wyłożyć właśnie (mniej więcej) tyle.

Za 1000zł możesz złożyć klamkę lepszą niż jakakolwiek fabryczna ale taką opcję (de facto najlepszą z możliwych do 1000zł) odrzuciłeś- wolna wola.

 

 

Akurat opiniami osób które miały, trzymały bądź widziały 10 czy 15 gaziaków to bym się nie sugerował... Tak ogólniej mówiąc.

 

 

 

*)

Otóż nie istnieje klamka jednocześnie tania, dobrze wykonana, full metalowa, nieźle strzelająca. Z części tych wymagań trzeba zrezygnować. Lub poskładać sobie klamkę marzeń na bazie innej klamki ale dokupując części. Jak ze snajperkami- inaczej się nie da.

Link to post
Share on other sites

harasin - No właśnie o czymś takim pisałem w poprzednim poście. Ale problem w tym że owej repliki brak... Nie wiem na ile to prawda, ale gdzieś w necie czytałem że zapasy zostały wyczerpane, a replika nie jest już produkowana. Na Allegro też oczywiście nie ma. A jak już, to jakieś bardziej zdezelowane modele (a przecież nie o to mi chodzi).

 

dexterkrak - No i nareszcie jakieś konkrety ;).

 

Czyli tak - Jeżeli mam wybierać metal (od początku, bez przeróbek) to KSC tak? A co z tym WA?, bo nic nie napisałeś na jego temat.

 

A tak odnośnie tego co napisałeś o KSC. Jeżeli to wszystko (twoim zdaniem) świadczy o jego słabości, to ja jestem zupełnie spokojny o jakość poleconych przez Ciebie replik ;]. A to dlatego że dla mnie są to aspekty wręcz nieistotne. Wiem że tak jest w prawdziwej broni, ale jestem realistą i zdaję sobie sprawę że ASG nigdy takowej nie dorówna. Wystarczy mi działanie "zbliżone" do oryginału - nie mniej i nie więcej (HopUp, Blowback, bolakda zamka przy pustym magazynku, blokady spustu - w Colcie są 3). A o sposób ryglowania zamka, czy ładowania kulki do komory to już mi zupełnie zwisa - to jest replika, a nie ostra broń ;P.

 

Czyli WE i SG to ten sam producent - tak podejrzewałem. Dzięki, to bardzo cenna informacja.

 

"Za 1000zł możesz złożyć klamkę lepszą niż jakakolwiek fabryczna ale taką opcję (de facto najlepszą z możliwych do 1000zł) odrzuciłeś- wolna wola."

 

To znaczy którą? TM + blachy wyniesie mnie około 1500zł, czyli sporo za dużo...

 

"Otóż nie istnieje klamka jednocześnie tania, dobrze wykonana, full metalowa, nieźle strzelająca:

 

Tania - nie koniecznie (choć jak wspomniałem limit to około 1000zł).

Dobrze wykonana - Tak (ale też bez przesady, replika to nie broń ostra).

Full Metal - Tak.

Nieźle strzelająca - Nie do końca. Chodzi mi o absolutne minimum. Żeby się dało postrzelać i żeby się nie zepsuł po kilku użyciach ;).

 

"poskładać sobie klamkę marzeń na bazie innej klamki ale dokupując części"

 

A co byś zaproponował jako "bazę"? Dało by się wyrobić w wyżej wspomnianym limicie 1000zł (razem z częściami)?

Link to post
Share on other sites
A co z tym WA?

Spełnia wszystkie warunki prócz full metal.

 

Jeżeli to wszystko (twoim zdaniem) świadczy o jego słabości, to ja jestem zupełnie spokojny o jakość poleconych przez Ciebie replik ;]

Są jeszcze inne ale już raczej drobiazgi.

 

A to dlatego że dla mnie są to aspekty wręcz nieistotne. Wiem że tak jest w prawdziwej broni, ale jestem realistą i zdaję sobie sprawę że ASG nigdy takowej nie dorówna. Wystarczy mi działanie "zbliżone" do oryginału - nie mniej i nie więcej (HopUp, Blowback, bolakda zamka przy pustym magazynku, blokady spustu - w Colcie są 3).

Mówiłeś, ze chcesz maksymalnie realistyczną replikę a teraz zmieniasz zdanie. To jak w końcu?

 

To znaczy którą? TM + blachy wyniesie mnie około 1500zł, czyli sporo za dużo...

Zmieścisz się w 1000zł.

 

A co byś zaproponował jako "bazę"? Dało by się wyrobić w wyżej wspomnianym limicie 1000zł (razem z częściami)?

Jak wyżej.

Link to post
Share on other sites

Więc rzeczywiście, najlepszym wyborem byłaby 1911'stka od TM + zamek z korpusem od Guardera...

 

WA robi bardzo ładne repliki i to głównie Coltów w każdej odmianie ale właśnie niestety wszystko z plastiku :/

 

WE jest średnią półką, ich M1911A1 ma słabe oznaczenia, niezgodne z oryginałem, tylko na zamku i to na biało. Za to MEU jest świetnie oznaczona. Główną wadą WE jest schodząca farba z części...

 

Socom Gear ogólnie jest nieciekawe bo ZAWSZE dodaje napis typu" Made in Taiwan" lub "socomgear.com".

 

Bell ma po prostu słabe wykonanie, Army trochę lepsze ale są to budżetówki i kopie TM...

 

KJW umieszcza wytłoczone "Made in Taiwan"

 

KSC jest bardzo przyzwoite, zgodne z wersją ostrą oznaczenia, replika iglicy z tyłu zamka, rozkłada się dokładnie jak wersja ostra (w odróżnieniu do pozostałych - chodzi o zespół sprężyny powrotnej) minusem jest plastikowa lufa...

 

Sam zbieram repliki głównie ze względu na ich podobieństwo do ich ostrych braci :)

 

Zawsze możesz poczekać na 1911'stke od Inokatsu - marzenie (kosztujące najprawdopodobniej powyżej 1tys USD):

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/107267-colt-1911a1/

Edited by dodge6666
Link to post
Share on other sites

Laserowo nanoszone ale zaznaczone jeszcze dodatkowo na biało - przynajmniej mój bell tak ma (po polerce i tak widać te oznaczenia). WE ma dokładnie tak samo. Mi się bardziej podoba wykonanie pistoletów WE, BELL ma niespasowane części, wszystko lata itd... ale wszystko zależy od danego egzemplarza :)

Edited by dodge6666
Link to post
Share on other sites

dexterkrak - Tak chodzi mi o realizm, ale w domyśle realizm "jak na replikę". To znaczy od razu wyszedłem z założenia że ASG "ostremu" odpowiednikowi nie dorówna. Dlatego też komponując mojego posta, miałem na myśli taki najbardziej oczywisty realizm (o czym już kilka razy wspomniałem). Żeby replika (mniej więcej) wyglądała jak prawdziwa (chodzi głównie o wszelakie wytłoczenia w korpusie, za brak oznaczeń się nie obrażę ;P), leżała w dłoni jak prawdziwa, miała podobną (zbliżoną) wagę, podobne wyważenie (tak żeby się środek ciężkości jako tako zgadzał z oryginałem). Żeby były blokady spustu jak w oryginale, odrzut zamka itp. A to o czym wspominasz to już IMO detale, o których nawet nie myślałem używając słowa "realizm"...). Gdyby mi aż tak zależało, to bym zwyczajnie postarał się o pozwolenie i prawdziwego gnata. Tyle że procedury są długie, kosztowne i czasochłonne. Poza tym komenda główna podchodzi do wydawania pozwoleń bardzo restrykcyjnie (Polska pod tym względem przoduje - u nas dostać pozwolenie to jak wygrać w totka...).

 

Dodge6666 - Wspominasz że repliki od WE mają brzydkie oznaczenia białą farbą, i że odpada ona w kilku miejscach. A co powiesz o wersji chromowanej (linki 1,2 i 9 z mojego pierwszego posta)? One są (z oczywistych względów) pozbawione tego mankamentu. Czy poza tym mogą mieć jakieś inne wady? Dopytuje się bo ta pierwsza replika bardzo mi się podoba. Nie wygląda na Colta MEU, a raczej (tak jak wspomniałem) na ATM Hardballera (tylko spust się nie zgadza). Szukałem tego (lub podobnego modelu) w ofertach innych producentów, ale poza plastikowym Harballerem Long od TM, nie trafiłem na nic... Przypomina też Colta 1911 mark IV, ale tenże nie posiada charakterystycznej smugi na okładzinie, które te z linków mają. Trochę też przypomina niemiecki model Norconia 1911-A1 Widzę że znasz się na broni, może Ty mi podsuniesz co to konkretnie za model/klon Colta? ;P

Link to post
Share on other sites

Wersja niklowana od WE tej 1911'stki to typowa A1 tyle że z okładzinami mającymi przypominać okładziny od Pachmayr'a - muszę przyznać że w dotyku są takie same jak oryginalne, jedynie napisy się nie do końca zgadzają (plus wersja którą podałeś ma logo Marines a nie Pachmayr'a) :)

 

Masz rację, w takiej wersji farba już nie będzie odpadać (WE ma to do siebie, że na przykład na bezpieczniku chwytowym, kciukowym i w okolicach dolnej części chwytu od potu farba odchodzi płatami, natomiast wszędzie indziej się wyciera jak w innych replikach).

Natomiast co się może zdarzyć to wytarcie 'niklu' pod którym jest warstwa miedziowana. Stanie się to po naprawdę długim i niedbałym użytkowaniu (min. używaniu twardych plastikowych kabur np. FOBUSów)

Każda część niklowana w replikach WE/SG wygląda tak: ZNAL (w przypadku zamka to aluminium), miedziowanie, nikiel.

Nie każdemu może się również sposób budowy zespołu kurka - a raczej dostępu do niego - aby to zrobić trzeba wyjąć kawałek szkieletu (nie zbyt realistyczne).

Jeśli chodzi o wady mechaniczne - osobiście mam sporo 1911'stek od WE i jestem zadowolony, może mam szczęście bo sporo ludzi narzeka, ale z mojej strony złych słów o pistoletach WE powiedzieć nie mogę.

 

Wersja NOVAK jest bardzo fajna, ale nad prawą okładziną jest napisane 'Made in Taiwan' oraz 'socomgear.com' - wiadomo jak to wyglada...

Jeśli Ci odpowiada wersja MEU to polecam tą: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5950&name=WE_-_M1911_MEU_-_Full_Metal - najlepsze oznaczenia...

Link to post
Share on other sites

Tak jak wspomniał dexter (poza faktem, że jest maniakiem Marui :D ) najlepszym wyborem byłaby TM + metale Guardera - tylko wtedy musisz pobawić się w sprowadzanie i montaż.

 

W wersjach normalnych, nie niklowanych to jest normalny gównolit.

 

Z tym się nie zgodzę, nie raz zdejmowałem farbę z całych 1911'stek które polerowałem i jestem na 100% pewny - szkielet to ZNAL natomiast zamek to ALUMINIUM...

Ciekawostką jest też fakt, że u BELLa zamek również jest aluminiowy :)

 

gównolitu nie da się tak pokryć ale wersje malowane to szajsmetal.

 

Dlatego właśnie części niklowane są wcześniej miedziowane...

Edited by dodge6666
Link to post
Share on other sites

dodge6666 - Brzmi to dosyć zachęcająco. Farba nie zejdzie (bo jej nie ma), powłoka niklu (raczej) też nie, gdyż jak pisałem - w moim przpadku będzie to walizeczka i staranna opieka ;P (nie będzie miał kiedy się odrapać).

 

Jedyne co mnie martwi to ewentualność źle spasowanych części. Miałem do czynienia z taką repliką (nie pamiętam jakiej firmy), ale miała ten "defekt" od nowości. Magazynek latał na boki, podobnie zamek i kurek (wystarczyło lekko potrząsnąć repliką). Strasznie tandetnie to wyglądało i trzeszczało przy najmniejszym ruchu - koszmar.

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

Według Twoich wymagań dobrym pomysłem była by ta wersja Colta -

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Gas_Pistols_SMGs_WE_WE_MEU_Silver_with_Pro_Grips.htm

lub ta

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Gas_Pistols_SMGs_WE_WE_Silver_1911_with_Brown_Grips.htm

Różnica tylko w okładzinach - a te możesz zawsze wymienić na np. drewniane z ostrej :)

W moich WE nie stwierdziłem 'latania' ich części :)

Oczywiście każda gazówka ma minimalny luz zamka na boki - największe luzy z jakimi się spotkałem miał BELL i Army... Jedna z moich 1911'stek WE ma większy luz niż inne, wszystko zależy od wylosowanego egzemplarza :)

Link to post
Share on other sites

dodge6666 - A czy ten z Twojego pierwszego linka, to nie jest ten sam który ja podałem w pierwszym poście, w pierwszym linku ;]?

 

PS. Cenowo wypada bardzo korzystnie, w Polsce 480zł. Tam 96$, czyli 277zł!

A jak jest z przesyłkami z tego RedWolfa? Nie ma problemu z wysyłką do Polski? Ile to kosztuje transport? Jak jest z cłem? Ile trzeba czekać na przybycie paczki?

Nie ma żadnych wpadek że pakunek np. "przepadł" podczas transportu, albo poszedł na dno? ;P

Bo widzę (patrząc na ceny w zagranicznych sklepach ASG), że dużo bardziej opłaca się sprowadzać niż kupować u nas w Polsce, i dopłacać grube setki...

Link to post
Share on other sites

Plus przesyłka, cło, podatek.

Owszem, sprowadzanie sprzętu z Dalekiego Wschodu jest opłacalne. Ale margines zysku nie aż taki, jak by Ci się mogło wydawać. Na oko (chłop w szpitalu umarł - wiadomo) za ściągnięcie tej zabawki musiałbyś przeznaczyć jakieś 400zł.

A dokładnie i ze szczególami - zapytaj kogoś, kto zajmuje się sprowadzaniem replik z RedWolfa.

Link to post
Share on other sites

To dokładnie taki sam tylko tańszy :D

Sam w tej chwili czekam na Browninga z oznaczeniami od WE, zamówić pomógł mi Plutonowy - http://wmasg.pl/pl/profil/show/27775 Odezwij się do niego, wyceni Ci wszystkie koszty. Cło rzadko się płaci, naprawdę trzeba mieć pecha. Mi HP wyszedł taniej niżeli w Polsce i to bez oznaczeń...

 

Zajrzyj również tutaj: http://forum.wmasg.pl/index.php?/forum/225-zamowienia-zbiorowe/

Edited by dodge6666
Link to post
Share on other sites

No właśnie mam nadzieję że ktoś taki się tu wypowie ;) Liczę się z tym że to wyniesie ze 400zł, ale to i tak 100zł mniej niż w Polsce, więc całkiem całkiem ;].

Jeszcze dwa dni temu cena nie grała roli. W Polsce masz gwarancję i inne uprawnienia konsumenta, jakich nie uświadczysz sprowadzając z Hong Kongu - choćby prawa zwrotu w terminie 10 dni. Oszczędny płaci dwa razy... jak to mówią.

Link to post
Share on other sites

Viamortis - Chyba wyczuwam lekką nutkę niechęci do mojej osoby, ale może się mylę ;]. Nie rozumiem czemu się dziwisz. Jestem w stanie przeznaczyć większą sumę na replikę, ale nie oznacza to że jestem jakimś milionerem/frajerem... To raczej normalne zachowanie, każdy człowiek* woli zapłacić mniej niż więcej (zwłaszcza że jest to różnica całkiem znacząca). Bo to że mnie stać np. na Ferrari za 1 milion dolarów (czyli jestem raczej bogaty ;P), nie oznacza że nie wykorzystam okazji by kupić je za 900 tysięcy, zamiast przepłacać i wywalać kasę w błoto...

 

* Nie dotyczy Billa Gates'a i Steve'a Jobs'a ;).

 

Owszem, liczę się z możliwością "wpadki", ale jak widać wielu ludzi zamawia i problemu z tym nie ma ;). Z resztą sam sprowadzałem już kilka rzeczy zza granicy (ale z Chin jeszcze nie) i do tej pory było gładko ;].

Link to post
Share on other sites

Moja pierwsza 'prawdziwa' replika (bo nie licząc pistoletów sprężynowych) to była właśnie 1911'stka MEU od WE kupiona w SpecShopie - oczywiście marzenie, full metal, oznaczenia, realizm, odrzut zamka itd. Co prawda było to sporo lat temu ale do tej pory MEU ładnie chodzi i nadal jestem z niej zadowolony :D

Przez ten okres dorobiłem się sporej kolekcji ASG i innych replik, już wychodząc z kręgu pistoletów do AEG. Ale nadszedł już czas na M16 gazową którą również wybieram od WE (czekam na wersję Open Bolt).

 

Ogólnie Viamortis ma rację, kupując w Polsce zawsze jest gwarancja w razie wpadki. Ale sądząc po Twoich wypowiedziach nie będziesz torturował 1911'stki, męczył magazynków i niszczył repliki - w końcu ma być do celów kolekcjonerskich... Odnośnie ceny wiadomo - po co wydawać około 1tys zł np. na TM+G jeżeli wszystkie wymogi spełni tańsza replika :)

 

A jeśli cena w ogóle nie grałaby tu roli - wtedy zamiast ASG można wybrać model guna:

http://www.modelguns-worldwide.com/pistols.htm

(jedyny problem w tym, o zgrozo, że niektóre z nich są plastikowe)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...