Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Nie wiem czy było coś takiego w temacie o ghillie więc piszę tutaj.

 

Co myślicie o zrobieniu ghillie z samej siatki bez munduru? uszyć coś na kształt spodni i bluzy, do tego oczywiście ściągacze i gumki coby toto nie spadało.

 

Dlaczego? obecne ghillie zajmuje mi cały plecak, co mnie "lekko" irytuje, wożenie tego i przebieranie się na strzelankach też mnie denerwuje.

 

A tak to nałożę i już ; )

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak z innej beczki.Też staram się działąć jak snajper ale gdyby nie to że nie mam żadnego wygodnego "czegoś " w czym można by pochować kulasy lub GG do klamki to jestem zmuszony biegać w kamizelce z pasem i torbą zrzutową i paroma innymi ładownicami w dodatku na udzie panel udowy z kaburą.Przyznam że nie wygodnie się w tym leży,czołga i wgl. Mundur mam Marpat i szpej w coyote ale niektórzy nie widzą mnie z 10 m kucnie chłop patrzy na mnie i się wycofuje :D.Inny przypadek z tym samym kolesiem wychodzi z lasu 5 m ode mnie znowu idzie na mnie i patrzy i nie widzi jak obracam się z brzucha na plecy żeby w niego strzelić ;) chłop aż z wrażenia podskoczył i ten tekst "Kur*** nie widziałem cię". Jak by kogoś interesowało jaką mam replikę to jest na komisie z pełnym opisem. Zachęcam też to wypisywania swoich historii ;)

Link to post
Share on other sites

Witam,napiszę tutaj żeby nie było że temat się gdzieś powtarza lub jest bezsensu :D

 

niedawno postanowiłem przejść z snajperek typu AEG na springi i do tego użyłem l96 mausera. Mam m160 guardera, części w środku robione na zamówienie, komora PDI oraz lufa 590mm promyk. Po złożeniu tego zestawu zauważyłem że kulki(0,4g MB) latają mi lewo prawo góra dół. Badałem na gumkach: niebieskim MadBullu, systemie, zielonej GG. Czy wiecie co może być przyczyną ?

Chyba warto jeszcze dodać że rozrzut fps to 5-6 fps, a całkowita moc 615 fps.

Pozdrawiam i byłbym bardzo wdzięczny jakbyście udzielili mi jakiś rad

Link to post
Share on other sites

Siemanko! Właśnie kompletuję sobie szpej do strzelca wyborowego i mam tylko jedno małe pytanko. W niedalekiej przyszłości mam do rozegrania kilka duuużych scenariuszy w których raczej nie będzie opcji by się w spokoju udac gdzieś po zostawiony wcześniej szpej czy uzupełnienie BiBisów : )

Jak radzicie sobie z taszczeniem wszystkiego jako snajper? Wiem, że podstawa to zabranie minimum no ale to minimum trza gdzieś władować...używacie jakiś małych (może przerabianych?) kamizelek pod ghillie? Czy może zostawiacie zakamuflowany szpej na terenie działań i wracacie w miarę potrzeby?

Pozdrawiam : )

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że kolega mordulec194 ma na myśli scenariusze o charakterze milsimowym i czasie trwania powyżej 6h. :)

Pod GS nie warto wciskać kamizelki, ponieważ musiałbyś się na niej (i wszystkim, co wpakowałeś do ładownic) czołgać przez całą drogę. Każda kanapka zamieni się w nieapetyczną papkę, a każdy metal będzie dźgał pod żebro przy każdym ruchu. Kamizelka to zło, sprawdziłam. Dużo lepsze są paso-szelki, chociaż szczytem wygody też nie są. xD

Za to dobrym rozwiązaniem jest plecak bez brzęczących lub odblaskowych elementów. Powinien być dość płaski, żeby nie podwyższać zbytnio sylwetki (i tak będzie wyższym punktem niż głowa w czasie czołgania!), i mieć wygodne szelki. Czasem ciężko zgrać szelki od plecaka z tymi od paso-szelek. Do plecaka należy wykonać maskowanie identyczne z naszym ghilie, bo musi stanowić integralną część kępy traw/sterty liści z nami. Plecak ubieramy na ghilie, żeby w razie sytuacji kryzysowej można było łatwo się go pozbyć- niepotrzebny balast, odwrócenie uwagi, zmyła "łowuszka", itp. :)

Link to post
Share on other sites

Yessabel zrozumiała o co mnie chodzi : ) Generalnie specyfikacja mojego" ukrywania się" polega bardziej na mobilnym szarpaniu tyłów "wroga" więc zajmowanie pozycji mija się z celem bo zmienię Ją w miarę poruszania się przeciwnej grupy która nie czołga się tyłem z zawiązanymi nogami ;) Ciężki żywot takie łażenie pół-pochylonym lub czołganie się za przeciwnikiem w celu wyrwania jakiegoś nieostrożnego chwasta...

Link to post
Share on other sites

Ja jestem właśnie w trakcie modernizacji mojego ghillie... Osobiście uważam, że wbudowane w ghillie kamizelki, np. mesh vest, są doskonałym rozwiązaniem. Plecak jest zbyt trudno dostępny. A, w ghillie większe dystanse przebywa się na czworaka, jak już xD

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...