Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm... Pomyślmy... Najbliższe imprezy airsoftowe o podanym wymogu (2-3 dni): 13-15.04.2012, milsim, Konradów-Kamienna; COMBAT ALERT IV; 20120602-03 Otwarte Scenariusze Bojowe FIA; MilSim 48h 2012 Convoy Operations VI Edycja... Mogłam coś w pośpiechu ominąć. Poza tym jeszcze Red River, Gauntlet, Otwarty Milsim Zimowy... Fakt, że ostatnio w simach dominują krótkie scenariusze, nie przekraczające 10h, ale nie oznacza to, że nie zdarzają się dłuższe operacje. :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie ze dostosowuje sprzet do warunkow "walki" i dziele rzeczy na wazne i wazniejsze te wazniejsze mam w pasie zycia, a mniej wazne w plecaku ktory w razie potrzeby moglbym porzucic bez narazanie swojego zycia. I bierze sie minimum sprzetu tylko najpotrzebniejszy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli impreza trwa 2-3 dni to po pierwsze potrzebna Ci jest woda. Zużywana różnie zależnie od wysiłku i temperatury. Ale spokojnie możesz liczyć co najmniej 1,5 litra na dzień. Jedzenie - mi wystarcza kilka czekolad. Jakaś kiełbasa. No i jakiś mały śpiwór, jeśli planujesz w nocy spać. Zwłaszcza jak jest pora nieco zimniejsza.

Jak chcecie to wszystko upchać bez minimalnego plecaka nie wiem.

Link to post
Share on other sites

@dexterkrak: na początku mojej 'kariery' w milsimach brałam ze sobą zdecydowanie za dużo szpeju. Tzn. w sam raz dla normalnej piechoty, ale za dużo dla snajpera-zwiadowcy. Szybko przekonałam się, że przeważnie nie ma sensu wlec ze sobą np. śpiwora i pałatki, bo i tak obozowiska nie rozbijesz. Wystarczy folia NRC, gdy jest już bardzo źle (chociaż to świadczy tylko o tym, że za lekko się ubrałam, np. prognoza +5oC, teren -5oC). I to w kieszeni spodni, nie w plecaku.

Za to zawsze mam w plecaku karimatę BW, bo ziemia bardzo szybko wyciąga ciepło z człowieka. Czasem można ograniczyć się do ruskiego poddupnika + nakolanniki i nałokietniki, ale to dla mnie jest sytuacja wyjątkowa, np. straciłam plecak, używając go do zmylenia pościgu.

Woda: w zeszłym roku zainwestowałam w camelbaka 3l, więc odpadł mi podział 0,5l manierka przy pasie i reszta w plecaku, bo camel ląduje pod maskowaniem. Ma bardzo cienkie szelki, więc da się wytrzymać. Są też plecaki od razu z kieszenią na wkład camelowy.

Żarcie: przeszłam fazę kanapek, fazę puszek, fazę MRE i fazę batoników. Oczywiście najsmaczniejsze były świeże kanapki, ale dawały -10 do lansu, szczególnie na parkingu po imprezie. +10 do lansu dawały racje MRE różnych wojsk, ale były obrzydliwe w smaku, szczególnie amerykańskie. Polskie (Arpol) chyba były najsmaczniejsze, za to bardzo ciężkostrawne. Obecnie głoszę teorię, że na wojnie można spokojnie te 3 dni nie jeść, za to pić dużo wody, a taki detoks bardzo dobrze robi na cerę. I wcale człowiekowi siły nie brakuje.

Link to post
Share on other sites

No, nie zgodzę się. :) Napisałam, że zawartość plecaka się kurczyła w miarę mojej przemiany z trepa w snajperkę. Nigdy nie znikła, bo np. karimaty do pasa nie przypniesz. I offgame'owa apteczka- rzecz obowiązkowa (w sumie dziwne, że nikt wcześniej o tym nie wtrącił) na dłuższych wypadach, na którą szkoda miejsca na wierzchu. To są dwie rzeczy, które snajper powinien ze sobą wlec zawsze i wymagają plecaka.

 

Aha, i raz jeden zdecydowałam się na system skrytek szpejowych w terenie. Nigdy więcej. Ogólnie pomysł całkiem spoko, pod warunkiem, że Ci się przeciwnik nie rozłoży obozem tuż przy włazie. :P

Link to post
Share on other sites

Ja tam się może nie znam, bo nie brałem w udziału w parodniowych imprezach, ale nawet na paro godzinny wypad może się przydać dodatkowa paczka kulek, awaryjny karabin (na wypadek gdyby nasza główna długolufówka odmówiła posłuszeństwa), woda, coś do przegryzienia na respie... bierzesz wtedy plecak i pakujesz do niego te rzeczy i dajesz albo na resp, albo kamuflujesz go lepiej niż siebie i zapamiętujesz gdzie go zostawiasz :).

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy czy idziemy z nastawieniem piknikowym, milsimowo-rekonstrukcyjno-proubertaktycznym czy też z nastawieniem czysto pragmatycznym- możliwie najskuteczniej trafić przeciwnika, przy minimum wysiłku i ryzyka dla siebie samego.

 

Z nastawieniem piknikowym weźmiemy kanapeczki, termosik, paczkę kulek do plecaka i pójdziemy w "bój". W drugiej opcji obładujemy się kilogramami zbędnego szpejostwa które będziemy ze sobą taszczyć przez kilka czy kilkanaście godzin ale za to będziemy "pro". W trzeciej opcji nie zjemy dobrych kanapeczek jak w opcji pierwszej, nie będziemy pro i uber jak w wersji drugiej ale przez te kilkanaście godzin nie będziemy taszczyć ze sobą dodatkowego karabinu, paczki (DODATKOWA PACZKA KULEK!!! Rany boskie, dawno temu jak różowe SRC były sprzedawane w Krakowie to były pakowane po 500 sztuk i taka paczka na sezon wystarczała...) kulek, apteczki, karimaty, plecaka, żarcia...

 

Każde podejście ma swoje plusy i minusy, swoje smaczki i drobne przyjemności. Trzeba tylko sobie jasno powiedzieć o której opcji mówimy bo uprawianie jednego i twierdzenie, że uprawia się drugie jest nonsensowne.

Link to post
Share on other sites

kulek, apteczki, karimaty, plecaka, żarcia...

Wiecie co, nie wiem przy jakiej temperaturze byliście na milsimach. Ja może na milsimach rzadziej ale często na różnych wyjazdach z nocowaniem w lesie.

Prawie zawsze okazywało się, że jest jedną warstwę ubrania za mało, a nocowanie bez śpiwora było mordęgą (kilka razy przećwiczyłem).

Tak samo brak czegoś do ochrony przed deszczem jak robi się naprawdę mokro.

Piszecie o rozgrywkach 20:00 - 10:00 czy o kilku dniach w lesie z dala od cywilizacji w listopadzie, nie daj Boże w górach?

Link to post
Share on other sites

W połowie strony 40 padło pytanie o sposób przenoszenia szpeju na dłuższych imprezach niż coniedzielne strzelanki 6h. Odpowiedź brzmi: plecak z doczepionym maskowaniem. Bo jest czymś dodatkowym, czego można się pozbyć. Bo można użyć plecaka o dowolnej pojemności.

 

Zawartość i sposób pakowania plecaka na milsim jest wałkowany od zarania wmasgu w dziale milsimowym- nie ma co powtarzać, szczególnie w spamwątku. Ewentualnie można zacząć nowy wątek o szpeju milsimowo-snajperskim.

 

Szczerze, ostatnio złapałam się na tym, że nie zauważam deszczu. Dopóki okulary nie są zachlapane, nie zwracam uwagi na mokre ubranie. To musi mieć coś wspólnego z dużym udziałem bagien w powierzchni poligonu Zielonka-Okuniew... :P

Link to post
Share on other sites

@Yessabel

Myślę iż zdecydowanie mają z tym coś wspólnego owe bagna! :biggrin:

 

@Dexter ale nie możesz tak podchodzić do sprawy bo są różni ludzie, czasem mają skłonności do nadmiernej przezorności lub po prostu lubią taszczyć ze sobą za dużo sprzętu. Czy to lans czy cokolwiek innego jak chcą to niech taszczą!

Ja ich tam osobiście podziwiam bo sam tyle nie zabieram.

 

Jak są takie sytuacje i tak długie scenariusze to robię pakunek który zostawiam gdzieś na polu walki w miejscu do którego mam tak samo daleko z każdego miejsca. Jednak częściej trzymam na respie. To zależy głównie od typu rozgrywki. Ja na milsimach zbytnio nie bywam.

 

Camela mam 3L i bez niego nie wychodzę w słoneczne dni ;P Do tego batoniki dają rade. Ale ostatnio odkryłem iż suszone mięso tak samo zabija głód, nie chce się po nim tak pić jak po słodkim batonie no i można sobie nim "zabijać czas" bo takie przeżuwanie trochę zajmuje, mnie uprzyjemnia leżenie i zauważyłem, że nawet relaksuje! :maniak_luzik:

Link to post
Share on other sites

Okej , chciałbym znać wasze zdanie - czy da się kupić dobry w stocku karabin snajperski do 1400zł (nie wliczając kosztów tuningowania ) ? Najlepiej gdyby nie był to żaden SWD .

 

Przy okazji pytanie do Yessabel - jak czyścisz ghillie ? ja jak wracam ze strzelanki to całe nogawki mam w liściach i patykach , czyszczenie tego to mordęga .

 

PS. Mam ghillie zwiadowcze - nie snajperskie .

Edited by KetjakPL
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...