Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

No wlasnie . Temat ktory poroszyla yessabel . Czy bardziej oplaca sie kupic uzywke czy nowke ? Myslalem o uzywce , tylko martwie sie czy po przyslaniu nie przyjdzie rozwalona , lub nie okaze sie , ze ma ukryte wady , zatajone przez wlasciciela , ktore wyjda na jaw za miesiac lub dwa ? Tak wiec co myslicie o uzywkach ?

 

Pozdrawiam ,

KetjakPL

 

 

EDIT : PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW , ALE NA LAPTOPIE MAM ANGIELSKA KLAWIATURE :)

 

EDID 2 : czy ktos wie czy M24 SOCOM od Classic arms jest dobre , i czy firma jest dobra ?

Edited by KetjakPL
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M24 ma tyle zwolenników co przeciwników. Ja zaliczam się do drugich. Nie miałem, ale czytałem. Nie classic arms, tyko classic army, względnie CA.

Używki... To zależy. Jak masz pod ręką kogoś w miarę obeznanego, można ryzykować, najlepiej wyciągnąć od właściciela wszelkie informacje, zdjęcia, ew. jakiś filmik. Jeśli nie jest bardzo daleko, rozważ dojazd i pomacaj na miejscu.

Generalnie porządnie zrobione snajpy większych wad nie mają, a takie niedorobione i tak idą na stół, więc ew. wady bebechów nie są diablo istotne. Ważne aby łoże, zamek były całe.

Rada na przyszłość. To, że piszemy w Hyde Parku snajperskim nie zwalnia z obowiązku posiadania pewnej wiedzy "na dzień dobry". Dział dla zielonych jest trochę wyżej.

Jeśli chodzi i repliki, pochwalę się, a co. Warrior po generalnym tuningu, magiczne obrzędy Dextera (i jego naklejka we wnętrzu repliki, to prawie jak podpis pracownika na silniku w Mercu AMG, lans +20). Mocy i zasięgu ma dość, ale doszedłem do wniosku, że chcę mieć możliwość regulacji fps, więc niedługo karabin jedzie do spa, gdzie przejdzie parę modyfikacji.

 

@Franken. To co napisałeś aspiruje do miana karabinu wyborowego, snajperką nijak nazwać tego nie można.

Link to post
Share on other sites

hej, wpadłem na kolejny genialny pomysł, niestety nauczony wcześniejszymi zwątpiłem.

 

Tak więc pytanie. Czemu nie poleca się snajperom/strzelcom wyborowym początkującym, ew. z bardzo mocnymi replikami zakupienia dalmierza ultradźwiękowego?

Koszt jest niewielki i są modele które można by przerobić tak aby prezentowały się znośnie, były możliwe do zamocowania koło lunety i ekran znalazł się z tyłu (koło okularu.)

W lesie działanie było by na pewno utrudnione, ale snajper zajmujący pozycję miał by te 5 min na ustalenie sobie pkt gdzie jaka jest odległość i utworzyć linię minimalnego dystansu prowadzenia ognia.

 

Zaznaczę że piszę z pozycji osoby mającej ogromne problemy z określaniem odległości na oko.

Wiem też że mając odpowiednią siatkę celowniczą można takie rzeczy określić dosyć dokładnie, ale cyferki na ekranie dobitnie rozwiewają ewentualne pretensje trafionego.

 

EDIT

 

 

tknięty przeczuciem postanowiłem upewnić się co do zasięgów dalmierzy. Byłem pewien że kiedyś testowałem taki na 120m, najwyraźniej się myliłem. :(

Dalmierze laserowe za grubszą kasę dociągają do 40m co ledwo pozwala na wytyczenie minimalnej odległości strzału.

 

Pytanie wycofuję, ale post zostawiam w ramach ciekawostki bo może kogoś do czegoś zainspiruje.

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

Okej,

Najbardziej przekonał mnie VSR od TM'a . To go kupię . Dołoże się do zamówień zbiorowych na RedWolfAirsoft.com .

Dalej myślę , że tuning powierzę dexterowi któremu już pisałem pw .

Niedługo jak skończę odkładać to zakupię ten karabin (od 3 do 6 miesięcy ).

Dzięki wszystkim którzy mi udzielali rady co do wyboru snajperki !

Naprawdę.

____________________________________________________

A teraz już nie o snajperce . Jako przyszły snajper będe musiał nosić różny ekwipunek , ale nie wiem jak . Mam ghillie które trochę utrudnia sprawę .

Myślałem o korzystaniu z plecaka , ale pod ghillie jest to bezsensowne . Jak Wy nosicie sprzęt jak broń boczna , jedzenie , czy picie ?

Edited by KetjakPL
Link to post
Share on other sites

Na poprzedniej stronie o tym duzo pisane bylo. Najwazniejsze jest dostosowac to do swoich dziala i potrzeb, ale zachowac zasade "jak najmniej". A co do broni bocznej to tez kwestia osobista, niektorzy nosza na udzie i im to pasuje, niektorzy na plecach, niektorzy pod dupa. Ale nie wiem gdzie najlepiej, tez wlasnie sie borykam z tym problemem ale mysle ze niedlugo rozwiaze swoj problem. ;)

 

Pozdrawiam

 

Polskie znaki!!!!

Viper

Link to post
Share on other sites

Dobrze więc jakich Wy snajperek używacie , po jakim są tuningu i najlepiej gdzie je kupiliście .

 

Albo zaczniesz pisać normalnie albo Twoje posty zaczną znikać!

Ja wiem iż to jest HP ale nie lubimy jak się na nas "krzyczy"

 

KPW??

 

Viper

 

MloteK@ Powiedz mi czy Ty tak z lenistwa czy z innego powodu nie używasz polskich liter?

Jak nie zaczniesz pisać regulaminowo to Tobie też zaczną posty znikać...

 

:maniak_killer:

Link to post
Share on other sites

tknięty przeczuciem postanowiłem upewnić się co do zasięgów dalmierzy. Byłem pewien że kiedyś testowałem taki na 120m, najwyraźniej się myliłem. :(

Dalmierze laserowe za grubszą kasę dociągają do 40m co ledwo pozwala na wytyczenie minimalnej odległości strzału.

Że jak?

 

http://bron-militaria.szoker.pl/pozostale-02-dalmierz-laserowy-walther-1099zl-s-1879.html

zakres pomiaru: od 15-600 metrów,

 

Dalmierz może nie jest najwygodniejszy podczas walki ale bardzo przydaje się podczas treningu.

Link to post
Share on other sites

@Viper . Sorka :) nie wiedziałem , że tak naciskam , dzięki za zwrócenie mi uwagi ;) Cóż Dexter doradził mi żebym wybrał SAR - 10 ze zbrojowni , a potem uszczelnianie , lufa , hop up i będzie to snajperka . No więc . Co sądzicie o takim zestawie snajperskim (mając nadzieję , że takowym jest) :

 

Snajperka : SAR-10 - CG na CO2 + uszczelnienie , lufa precyzyjna , gumka hop up .

Broń boczna : Beretta VERTEC - KJW Green Gas Blowback . Stock .

Ghillie Kupione : Ghillie Digital Woodland - Helikon

 

 

Macie o tym jakieś zdanie ? :)

Edited by KetjakPL
Link to post
Share on other sites

SAR-10 polecam, sam planowałem zrobić z niego snajperkę dla SW zanim nie zmieniłem planów na bardziej ekstrawaganckie :P

 

 

@Aurendil

No to wszystko jasne, pamiętam ten wygląd, to nim się bawiłem, a potem pomyliło mi się z dalmierzem przemysłowym takim ala castorama co to też oglądałem.

Przegapiłem go bo w tych (przemysłowych) okolicach prowadziłem poszukiwania. Szkoda tylko że cena wyklucza go z kieszeni większość "rozwojowych" snajperów. Większość starszych stażem też pewnie znajdzie lepsze zastosowanie dla tego tysiąca.

Link to post
Share on other sites

W ogóle po kiego czorta wam (no, niektórym) to całe mierzenie odległości W TRAKCIE GRY?

Do czego może się przydać? Robisz zasadzkę i chcesz być 70 metrów od drogi którą przejdzie wróg. Sprawdzasz jak daleko jest od Ciebie drzewo stojące przy drodze i ustawiasz się tam gdzie trzeba. Nie zawsze możesz sobie pozwolić na strzał próbny.

Czy warto wydać w tym celu 1000 zł to inna sprawa. :)

Link to post
Share on other sites

Do czego może się przydać? Robisz zasadzkę i chcesz być 70 metrów od drogi którą przejdzie wróg. Sprawdzasz jak daleko jest od Ciebie drzewo stojące przy drodze i ustawiasz się tam gdzie trzeba. Nie zawsze możesz sobie pozwolić na strzał próbny.

Czy warto wydać w tym celu 1000 zł to inna sprawa. :)

 

Na upartego możesz zrobić sobie przelicznik, że człowiek o danym wzroście zajmuje na danym dystansie tyle a tyle działek na krzyżu lunety. I wsio.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, możesz. Będzie to tak nieprecyzyjne, że lepszą dokładność osiągniesz "na oko" ale można. Ja się chciałem tylko dowiedzieć- po co? Tzn do czego konkretnie ma służyć wiedza, że przeciwnik bądź drzewo znajduje się dokładnie 71,3 metra ode mnie?

 

Bo wtedy jesteś "pr0 sniper".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...