Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Silikonowe oleje syntetyczne mają gęstości całkiem różne, od rzadkich do całkiem gęstych, podobnie z lepkościami. Są niepalne, właściwości elektryczne izolacyjne, nie za bardzo łapią brud i kurz, mają średnie właściwości smarne, dobrze współpracują z gumą i innymi uszczelkami oraz plastikami.

Olej płynny mało lepki - chyba najbardziej odpowiadał by Ci olej silikonowy do markerów PB (mam kilka rodzajów, mogę wziąć na piknik, to sobie pozanurzasz palce).

Oleje mineralne są pochodnymi węglowodorów - mogą mieć lepsze właściwości smarne kosztem braku zalet olejów silikonowych.

Edited by Kusza
Link to post
Share on other sites

Mam różne smary, włącznie z sylikonowymi od gęstych i kleistych po całkiem płynne. Wazelinowy po prostu lubię :icon_biggrin: bo dla mnie jest w sam raz a jest tani.

 

Czyli tak: niepalne- nie dotyczy nas. Izolatory- też nie dotyczy. Nie za bardzo łapią brud i kurz- zależy jakie, dla mnie bez znaczenia bo i tak i tak trza czyścić :icon_biggrin:. Czyli mineralny nie ma tych nieistotnych z punktu widzenia snajpy sprężynowej zalet ale lepiej smaruje i jest tańszy. Zostaje przy tym czego używam.

 

Na pikniku se nie pomacam bo tak jak pisałem- nie wybieram się.

 

 

Tak swoją drogą, WD40 jest genialne w warsztacie, zawsze mam puszkę :D.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

no WD do czyszczenia i usuwania syfu jest super, ale są i tacy którzy myślą że ono też dobrze smaruje....

Wiecie że nie ma do dziś na wd40 patentu oficjalnego, coby nikt receptury nie gwizdnął ;D

Ja tam do uszczelek i cylindrów stosuję olej do maszyn (w takiej starodawnej olejarce kiedyś w piwnicy znalazłem),a do spręzyn i prowadnic i innych mechanicznych - molibden litu.

 

Dex jak to z nami się nie będziesz tarzał w śniegu na pikniku?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hej, jak jest u was ze skutecznością w lesie? Przyznam, że tam gdzie teraz strzelam jest dość gęsto (a nawet bardzo) no i ostatnio (w sumie całą zimę) miałem problemy ogólnie z trafianiem, jak to u Was wygląda? Gnat strzela ładnie na otwartym polu, a teraz i tak go nie będę rozkładał przez właśnie nędzne warunki do testów.

Link to post
Share on other sites

Możecie mi podpowiedzieć na jakiej sprężynie będę miał 550fps w m24 jeżeli na M170 Guardera mam 645fps?

Wystrzelałem jakieś 300 kulek więc się jeszcze nie ubiła raczej.

 

Druga sprawa to czy u Was też wykręcają się śruby mocujące lufę w komorze hop-up (pdi)? Ktoś próbował odizolować komorę od tych drgań czy mam zalać śruby szczeliwem i dać sobie spokój?

Link to post
Share on other sites

Możecie mi podpowiedzieć na jakiej sprężynie będę miał 550fps w m24 jeżeli na M170 Guardera mam 645fps?

Teoria (różnie się mająca zależnie od firmy) mówi że numer sprężyny to osiągana prędkość w m/s.

Jak widać Guarder ma najwyraźniej mocno zaniżoną numerację albo masz bajecznie szczelny system :D

Link to post
Share on other sites

a dlaczego ma się nie nadawać :icon_smile:? Przykręcasz i jest. Takie rzeczy można na google obrazy sprawdzić :icon_wink:.

 

wiem, wygooglowałem sobie, aczkolwiek wolałem zapytać ;) Ale po rozmowie z kolegą, dochodzę do wniosku, że będzie pasował...dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Jest problem bo nigdzie nie znalazłem Guardera M150.

Są dostępne sprężyny PDI. Najsłabsza http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_161_306&products_id=5399&name=PDI_-_Sprezyna_APS_-_300%#!prettyPhoto Z tym, że nie wiem ile faktycznie będzie na tym fps. Jest ktoś bardziej doświadczony i powie mi jaka sprężyna jest odpowiednikiem M150 Guardera?

Na M170 Mam 650fps. Potrzebuje 550fps bo się ze mną nie chcą strzelać :<

Bardzo proszę o szybką odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Zaprzyjaźniona ekipa ma limit 550 i to i tak dla coniektorych za dużo :P. W mojej okolicy nikt nie ma dobrej snajperki sprężynowej.

 

Chciałem coś lepszego od czeskich i musze wiedzieć konkretnie jaki numer. M170 czeska? Nie chcę kupić a potem będzie za dużo. Jak ktoś eksperymentował to powinien wiedzieć ile jest fps różnicy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...