Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G GR-16 mini recenzja (updated)


Recommended Posts

Mam pytanie co do tego skupienia przy strzelaniu. Czy faktycznie jest ono słabe, czy można porównać je np. do stockowego guna z TM. Jezeli jest słabe, to czy ktoś sie z tym uporał. Np. tak jak mówi Wukasz przez zmiane cylindra?

 

A tan na marginesie, jaką baterie daje mg.pl do tej repliki?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie Juzekk, całkowicie na odwrót. Body G&G (Porsche) jest duzo lepsze niż body CA czy G&P (Seicento). To chcialem przekazac. Obok siebie wymieniłem CA i G&P (co oczywiscie jest subiektywna opinia)

Wg. mnie przedstawione przez ciebie porównanie co do G&P jest mało trafne.Jednym z ważniejszy czynników które zadecydowały w moim przypadku o kupnie M-ki z wyżej podanej firmy była jakość i wykonanie (które stoi na bardzo wysokim poziomie)body.pozdr

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Teraz ja sie wypowiem na temat repliki.

 

Dzisiaj dotarł wkońcu GR-16 zamówiony na Camo. Na pierwszy rzut oka wygląda pięknie, oznaczenia jak dla mnie nie mają większego znaczenia więc na ich temat nie będe sie wypowiadał. Wziąłem go do ręki, ciężar, zimy matel wszystko super, jednak przy bliższych oględzinach zaczynają się minusy:( Po pierwsze razi aż niedokładnością wykonania, po przerzuceniu się z M4 TM, gdzie wszystko do siebie idealnie pasowało, tutaj jest troche inaczej. Dolna część body wygląda dobrze, jednak górna część jest miejscami z leksza niedopasowana, w miejscu gdzie jest zaookrąglenie pod rączką przeładowywania. Wukasz pisał o niedokładnym malowaniu lufy zew., u mniejest podobnie, jednak znalazłem także miejsce gdzie body jest wogóle nie pokryte farbą (nieduże ale jednak). Na nie dokładności jak narazie minusy się kończą, mam nadzieje że więcej nie znajde. Strzela bardzo dobrze, myślałem że zasięg będzie większy, jednak po dobrym ustawieniu HU strzela nieco dalej niż M4 TM (po podkręceniu HU ma maxa kulka blokuje się). Kolba taktyczna jest wiele wygodniejsza od zwykłej kolby, polecam:) Jeszcze dopatrzyłem się niedokładności w wykonaniu fore gripu, na krańcach powstaja niezbyt przyjemnie wyglądające szpary. Pozatym nie ma sie do czego przyczepić, w skali o 1 do 10 dałbym mu 9 mimo wszystko.

 

Aha, otworzyłem "instrukcję", a w niej...... NIC :|

 

Generalnie GR-16 jest godny polecenia.

 

EDIT

Następnego dnia po otrzymaniu guna zaciął sie cosik, potem znowu strzelał aż całkowicie padł, odesłałem na gwarancje, werdykt pęknięty tappetplate (który jest wmocniony) :(

 

Pozdrawiam

prusak

Link to post
Share on other sites

Hmmmm! 190% to byłoby nieźle! Ale co ja właściwie gadam! Jak na razie to musimy z kumplami przejść kłopoty z WGC związane ze znienawidzonym zwrotem "Out of Stock". Zamówiliśmy 4 AEGi i jeszcze trochę dodatkowego sprzętu i co: NIE MAJĄ NIC Z TYCH RZECZY! Wszystko jest OOS :|

Kichawa

pozdro

g.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sorry za odgrzewanie tematu, ale nie chcialem po prostu zakladac nowego :)

 

Mam pytania do uzytkownikow gr-16 co do bebechów i upgrade'u:

 

-> Jaka najmocniejsza sprezyne polecalibyscie do tego modelu bez wymiany reszty czesci (poza bateria, oczywiscie)?

 

-> Planuje wpakowanie wlasnie 190 PDI, niestety rozne zrodla podaja rozne informacje - co w koncu jest w srodku? (mam na mysli zebatki, prowadnice sprezyny, glowice cylindra i tloka oraz lozyska). Bo nie za bardzo chce mi sie wierzyc, ze mozna zainstalowac 190 bez wymiany wyzej wymienionych...

 

Pozdrawiam!

 

EDIT: rozwazalem jeszcze sprezyny 170% PDI, 210% PDI, M130 i M140 Systemy, co o nich sadzicie w odniesieniu do gr16?

Link to post
Share on other sites

Zębatki stalowe, ciężkie. Tłok polimerowy, wygląda solidnie. Podobnie głowica tłoka. Głowica cylindra... no po prostu głowica :D Prowadnica sprężyny z jakiegoś plastiku/polimeru/ABSu (co tam chcecie :) ). Jej "łożyskowanie" polega na tym, że dół to po prostu plastikowy pierscien obracający się na trzpieniu prowadnicy. Łożyska to tam nie ma ale działa - prosty pomysł a skuteczny.

 

Myśle, że należy przyjąć tak ja dla CA - 170% PDI jest bezpieczne.

Link to post
Share on other sites

jeżeli BG G&G jest choć trochę tak solidnie zrobiony jak GB G&P którego obmacałem dokładnie to można się pokusić o wstawienie naprawdę mocnej sprężyny, ale G&G nie macałem.

Piszę to bo wątek jest niby o GundG ale częściowo zmieszany z GundP :P.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mały update:

 

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=12945 tu są opisane przygody z drobną awarią.

 

Kilka uwag z rozbierania guna (3 miesiace uzytkowania, jakies 4-6 tyś kulek):

- pokrycie farbą faktycznie jest delikatne. Potrafi odprysnąć całym lecz małym płatem.

- by replike rozeprac nalezy sciagnac konektor z kabelkow. Pain in the ass. Cierpliwie ruszamy ruszmay ruszamy i same wyjda. Na sile sie nie da.

- GB nasmarowany jest cienka wartwą smaru przypominajacego smar grafitowy.Jest taki szary nalot. Dodatkowe smarowanie nie powinno zaszkodzic.

- dobre imbusy się ukłonią. Rozmiary 2 mm i 1,3 mm (do zwalniacza maga - cholernie delikatny łebek, nie ma ktos dlugiej srubki z inna główką?) Niestety użycie słabej jakości kluczy może szybko spowodowac rozruchanie główek :( Do tego oczywiscie krzyżak. Zatem zestaw standardowy.

- fabrycznie nie ma sprezynki dociskajacej komore HU do GB i wydaje sie ona zbedna. Działa b. dobrze bez.

- w zasadzie rozbieranie repliki nie przysporzy doświadczonym "rusznikarzom" żadnych problemów

 

Wciąż zapominam sprawdzic jak replika działa z magami STAR. Sorry :|

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

jak to bez kolby lub bez lufy moze ja slepy jestem?? nie wiem w sumie juz pozno ale mi sie zdaje ze cos tam widac. (kolbe i lufe) chyba chodzi ci o to ze kolba ta z roznymi mozliwosciami rozlozenia ale na oko to chyba dobre a co do lufy to nierozumiem :wink: (moze chodzi o to ze juz pozno)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

mały update na temat guna, po przestrzeleniu około 2500 - 3000 kulek (guarder 2500 sztuk 0,28 + ~500 sztuk 0,25) ni stąd ni z owąd gun przestał strzelać, tzn. był normalny strzał, bez różnicy, cug powietrza z lufy, ale nie leciały kulki. Zacząłem sprawdzać na innych magach... nic. Wkońcu ktoś powiedział mi żebym sprawdził czy dysza chodzi, nie chodziła.

 

Rozłożyłem karabin, wrażenia.... hmm plusy i minusy. Do plusów, masywny szkielet GB (w porównaniu do CA wydawał mi się masywniejszy, cięższy), pożadne zębatki, tłok i głowica tłoka oraz prowadnica... także pozytywne wrażenie, smaru sporo. Minusy, śróbki trzymające 2 cześci GB, imbusy, jednak bardzo słabo dokręcone, nie musiałem użyć żadnej siły żeby je odkręcić, to tyle. Po otworzeniu GB od razu było widać połamany w pół tappet plate. Po dalszych oględzinach zauważyłem, ze ta rurka z głowicy cylindra lata na boki i kręci się wokół własnej osi, więc też do wymiany. Dziwne, może miałem pecha, bo przebieg był bardzo mały...

 

Dodam im w poprzednim GR-16 też podobno poszedł tappet plate (nie wiem) ale wysłałem go do Camo i go kurwa zgubili. (więcej w dziale sklepy).

 

PS. egzemplarz, który mam jest nowy.

 

2 zdjęcia, w dużej rodzielczości, żeby było lepiej widać:

 

prus1.jpg

 

prus2.jpg

 

Pozdrawiam,

prusak

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o AirNozzle. Głowica cylindra w moim wypadku składa się z dwóch części, z plastikowej (praktycznie cała cześć) i z metalowej rurki która z niej wychodzi, z tego co się dowiedziałem owa metalowa rurka powinna sztywno i pewnie siedzieć, a u mnie lata i się kręci. Nie mam fotki niestety, ale bardziej obrazowo nie umiem tego przedstawić.

 

Pozrawiam,

prusak

Link to post
Share on other sites

Prusak u mnie ruraka też chodzi i lekko sie buja na boki. Nalożyłęm większą ilość smaru. Jak sam widziałeś gun działa.

Pozatym odniopslem wrazenie , że nie zawsze przy GG trzeba sie poslugiwać stwierdzeniami plynacymi z doswiadczen z rozbiorki innych modeli. Niby musi byc sprezynka na HU (a nie ma), niby musi byc podkladka miedzy stopka chwytu a silniczkiem (a nie ma) to moze i nasza rurka moze sie ruszac mimo ze ktos stwierdzil ze nie powinna (w moim egzemplarzu jak mowilem w niczym to nie prz3eszkadza)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...