Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór dla poczatkującego


Recommended Posts

Witam!

 

Wraz z kolegami, zamierzamy rozpocząć zabawę w ASG. Przeglądam od jakiegoś czasu (jako niezarejestrowany) wasze forum, mam już jako takie rozeznanie. Fundusze naszego "teamu" oscylują od 400 do 600 zł / osoba. Z tego, co już się dowiedziałem, najlepszym wyborem w tej cenie będzie AK od CYMY. Mam jednak, kilka małych dylematów:

 

Pierwsza sprawa - replika.

 

CM028 A TACTICAL - najtańsza replika, wybór chyba najrozsądniejszy jeśli chodzi o cenę, wykonanie, wygląd.

 

CM028C - wersja AK, która osobiście bardzo mi się podoba, i chciałbym sobie ją kupić. Jednak mam parę wątpliwości:

- Czy kolba będzie w miarę wytrzymała?

- Czy rozmiar/umieszczenie akumulatora nie będzie problem? ( W przypadku kupna nowego, upgrade'u repliki? Chciałbym, zrobić sobie sam akumulator z typowych "paluszków" NiMh, o ile będzie to możliwe)

 

CM031 wersja, która też mi się podoba, jednak wyczytałem opinie, że jest dość niewyważona i przód "ciągnie w dół".

 

Z replik to by było tyle, z chęcią usłyszę (przeczytam) opinie o tym sprzęcie, oraz wasze inne propozycje replik, które mieszczą się w budżecie .

Sprawą dodatkowa, co warto zakupić do repliki na początku, by lepiej strzelała(gumka HU?) ?

 

Drugą sprawą jest wyposażenie ochronne, mianowicie google i ochraniacze:

 

Mam zamiar kupić takie ochraniacze oraz taka maskę. Sprzęt ten raczej się nadaje do ASG. Mam jednak problem, z ochroną oczu. Chciałbym, kupić jakieś google do 50 zł, z tajwanguna wynalazłem takie GX-1000. Czytałem kilka opinii i nie są one jednakowe. Jedni twierdzą, że są dobre, wytrzymują strzały z 500 FPS, nie parują (co jest ważne). Drudzy natomiast twierdzą, że to chińskie gówna (nie popierając się, żadnymi faktami, o jakiś uszkodzeniach, spowodowanych przez słabą jakość.). Nie chcę stracić oczu, ale nie widzi mi się kupowanie guuglow za 150 zł na początek. Zwłaszcza, że strzelać będziemy się bronią podaną wyżej i tylko w sprawdzonym towarzystwie.

Jeśli macie, jakieś sensowne propozycje, co do ochrony oczu, z chęcią wysłucham. Bardziej, zależy mi na goglach, niż okularach (przez pełną ochronę, Uwex'y ivo wyglądają na jakieś małe).

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

 

 

PS Jeśli sobie jeszcze coś przypomnę, pozwolę sobie napisać.

Edited by beny1818
Link to post
Share on other sites

wychodzę właśnie z domu, więc się nie rozpiszę, ale swoje 5 groszy dorzucę:

 

- cymy 0.28/0.30 różnią się tylko obudową, bierz który Ci się podoba. W 0.31 przód "ciągnie w dół" tak samo jak każdy tani AK.

- żadnych gogli z taiwanguna. Kup ESS NVG od użytkownika zielona_pantera z allegro, za około 40-50 zł dostaniesz.

Link to post
Share on other sites
Kup ESS NVG od użytkownika zielona_pantera z allegro, za około 40-50 zł dostaniesz.

 

Taaaa, jasssne, może mi wylicytujesz za 50 zł? Nie wspomnę już o przesyłce, równej 13 zł. Aukcje tego pana obserwuję od jakiegoś czasu, i poniżej 60-70 zł nic się nie dostanie. I zapomniałem dodać, że interesują mnie ilość 4-8 sztuk, a koledzy raczej nie mają na ten cel więcej niż 50 zł.

 

Może, zamiast tekstów typu: "żadnych gogli z taiwanguna" , jakieś konkretne przeciwwskazania? Lub link do jakiś tanich (dobrych) gogli, ew okularów.

 

Ochraniacze mejd in krakman też sobie daruj

 

Pomogłeś, jak sam sk***n. Może jakiś konkret? Radioaktywne są? Toksyczne?

Edited by beny1818
Link to post
Share on other sites

Spokojnie. Nie bierz tych gogli, bo nie mają żadnych atestów i jak stracisz oko to nie dostaniesz żadnego odszkodowania ani nic. Z ochrony oczu bierz produkty Uex, Bolle, ESS. Tylko patrz, żeby miały atesty. Z goglami w tej cenie ciężko będzie. A poza tym :google: nie boli. Co do ochraniacz są złe, bo:

-niewygodne

-słabo się trzymają

-są ze słabego materiału

Link to post
Share on other sites

Bez wulgaryzmów proszę. Ja mam konkret. Po pewnym czasie plastikowa skorupa odpada i po ochraniaczach. Wolałem dopłacić parę dyszek i kupić condory.

Googli z krakmana nie widziałem na oczy ale czytałem wiele ich recenzji. A to ramka pękła, a to szybka. Są oczywiście egzemplarze, które się trzymają, ale to loteria. Dlatego nie warto oszczędzać na okularach/goglach i ochraniaczach.Lepiej jest dołożyć i mieć pewność.

EDIT: denvey i Didizip byli szybsi :P

Edited by andyss1995
Link to post
Share on other sites

Takie coś, już mnie przekonuje. Konkretne odpowiedzi. A co do tych droższych ochraniaczy? Czy nic z tych ochraniaczy nie brać? Chciałbym zaoszczędzić na przesyłce.

 

Co do gogli, to widzę, że nie macie niczego sensownego do zaproponowania. Wiec trzeba będzie się zdać na okulary.

 

 

Sprawą dodatkowa' date=' co warto zakupić do repliki na początku, by lepiej strzelała(gumka HU?) ?

[/quote']

 

 

PS Wulgaryzmów w moim poście nie ma. Po to się używa gwiazdek.

 

Nie wcale. Nie można kupić gogli od zielonapantera za 50zł. Ja kupiłem za 40, no ale ok.

Łołł, to mi sprzedaj za 42 zł, 8 sztuk, co ty na to?

Edited by beny1818
Link to post
Share on other sites

Mam dzisiaj dobry humor i byle Zielony mi go nie zepsuje :biggrin:

 

PS Wulgaryzmów w moim poście nie ma. Po to się używa gwiazdek.

- stosowanie wulgarnego słownictwa - niezależnie od formy, również ze wszelkimi rodzajami "autocenzury";

 

U krakmanów tanie i w miarę dobre są tylko repliki. Wszelkie "wyposażenie taktyczne" to chiński szmelc. W dodatku czasem droższy niż kontraktowy. NIE, nie opłaca się tego kupować.

 

Temat o ochraniaczach: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/109400-ochraniacze-na-lokcie-i-kolana/

 

Jak chcesz tanie gogle ze sklepu, to Bolle x90 ze specshopu. Taniej nie będzie. Recenzja jest na WMASG.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
Jak chcesz tanie gogle ze sklepu, to Bolle x90 ze specshopu. Taniej nie będzie. Recenzja jest na WMASG.

No i dziękuje za odpowiedz i podpowiedz.

 

- stosowanie wulgarnego słownictwa - niezależnie od formy, również ze wszelkimi rodzajami "autocenzury"

 

Raczej wyraz jest ucięty, w dość odpowiednim miejscu.

Link to post
Share on other sites
..Wiec trzeba będzie się zdać na okulary...

 

tu: http://allegro.pl/okulary-uvex-i-vo-nieparujace-bezbarwne-z-gumka-i1476880231.html

masz 7,50 na sztuce taniej , ale nie sprawdzałem kosztów przesyłki..

 

P.S. Ktoś miał farta (?) i ESS kupił za 30 plus przesyłka: http://allegro.pl/gogle-taktyczne-ess-zestaw-od-1pln-bcm-402-i1467218297.html

fakt. że porysowane trochę..

Edited by Leśnik76
Link to post
Share on other sites

 

P.S. Ktoś miał farta (?) i ESS kupił za 30 plus przesyłka: http://allegro.pl/gogle-taktyczne-ess-zestaw-od-1pln-bcm-402-i1467218297.html

fakt. że porysowane trochę..

 

Nie, nie są porysowane.

Tak, ja je kupiłem.

Nie, to nie fart :icon_biggrin:

 

Kupując coś na allegro nie możesz liczyć że wygrasz od razu pierwszą aukcję w której zalicytujesz.

Odrobinka cierpliwości jak widać nie zaszkodzi :wink:

Link to post
Share on other sites

Taaaa, jasssne, może mi wylicytujesz za 50 zł? Nie wspomnę już o przesyłce, równej 13 zł. Aukcje tego pana obserwuję od jakiegoś czasu, i poniżej 60-70 zł nic się nie dostanie. I zapomniałem dodać, że interesują mnie ilość 4-8 sztuk, a koledzy raczej nie mają na ten cel więcej niż 50 zł.

 

Może, zamiast tekstów typu: "żadnych gogli z taiwanguna" , jakieś konkretne przeciwwskazania? Lub link do jakiś tanich (dobrych) gogli, ew okularów.

 

 

 

Pomogłeś, jak sam sk***n. Może jakiś konkret? Radioaktywne są? Toksyczne?

 

Ale mnie brzydzą tacy ludzie, zadają pytania, na które odpowiedzi padały setki razy i jeszcze ryjkiem szczekają.

 

Taaaa, jasssne, może mi wylicytujesz za 50 zł?

 

Jak jesteś zbyt głupi, by sam to zrobić, to do asg się nie nadasz.

Nie wspomnę już o przesyłce, równej 13 zł.

 

Nie wspomnę, że mówiłem o cenie GOGLI, a nie ich dostarczenia. Na taiwangunie masz darmową przesyłkę, nie?

Aukcje tego pana obserwuję od jakiegoś czasu, i poniżej 60-70 zł nic się nie dostanie.

 

To chyba obserwujesz Patrol Packi, koleżko. Swoje Essy dorwałem za sumę sporo mniejszą.

 

I zapomniałem dodać, że interesują mnie ilość 4-8 sztuk, a koledzy raczej nie mają na ten cel więcej niż 50 zł.

 

Idź do castoramy/obi/nomi/brickomarche, kup trochę gogli budowlanych różnych rodzajów i strzelaj do nich z przyłożenia seriami. Te, które wytrzymają kup w ilości 4-8. Potem te kupione sprawdź identycznie. I masz oszczędność. Ewentualnie, jak jesteście takimi cienkosrajami, że wolicie kupić gówno udające nakolanniki zamiast dołożyć tą kasę do gogli, to może po prostu zamykajcie oczy podczas wymiany ognia? Jeszcze taniej wyjdzie, za zaoszczędzoną kasę kupicie protaktyczne IBA renomowanej firmy ACM.

 

Może, zamiast tekstów typu: "żadnych gogli z taiwanguna" , jakieś konkretne przeciwwskazania? Lub link do jakiś tanich (dobrych) gogli, ew okularów.

 

Ja mam konkret - użyj mózgu, znajdź shitlistę gogli na forum i sobie poczytaj. Koledzy niech pomogą.

 

Pomogłeś, jak sam sk***n. Może jakiś konkret? Radioaktywne są? Toksyczne?

 

Niszczą szare komórki, ale tego nie musisz się obawiać. Sam pisałem o ich minusach w jakiś 10 tematach. Ale oczywiście nie chce Ci się szukać.

Link to post
Share on other sites
Taaaa, jasssne, może mi wylicytujesz za 50 zł?

Jak jesteś zbyt głupi, by sam to zrobić, to do asg się nie nadasz.

Umiejętność wyrywania zdań z kontekstu, opanowałeś chyba do perfekcji, lub po prostu sam jesteś taki głupi, że nie wyczaiłeś sensu tego zdania. Przeczytaj jeszcze raz:

Taaaa, jasssne, może mi wylicytujesz za 50 zł? Nie wspomnę już o przesyłce, równej 13 zł. Aukcje tego pana obserwuję od jakiegoś czasu, i poniżej 60-70 zł nic się nie dostanie. I zapomniałem dodać, że interesują mnie ilość 4-8 sztuk, a koledzy raczej nie mają na ten cel więcej niż 50 zł.

 

Posłużę się, jeszcze takimi czymś: "ŚWIAT WOKÓŁ MNIE GŁUPI, INO JA, JEST TEN MĄDRY"

 

Na taiwangunie masz darmową przesyłkę, nie?

Mam za darmo? Kupując hurtowo, szanująca się firma, przy takich zamówieniach, daje przesyłkę za frajer. Heh, ale co ja tam wiem, przecież głupi jestem. Jeszcze specjalnie dla Ciebie, przydał by się tutaj filmik, gdzie Andrzej Grabowski, jako Ferdynand Kiepski wymawia sławne: "Zatkało kakao?"

Nie wspomnę już po raz kolejny, że interesują mnie ilość 4-8 sztuk, ale co tam.

 

To chyba obserwujesz Patrol Packi, koleżko. Swoje Essy dorwałem za sumę sporo mniejszą.

Cieszy mnie to, niezmiernie. Gdybym kupował sam dla siebie, podejrzewam, że też bym wyczaił cenę w okolicach 50 zł, ale osobiście nie mam czasu , zwłaszcza, że muszę kupić większą ilość sztuk, o czym już kilka razy wspominałem.

 

Idź do castoramy/obi/nomi/brickomarche, kup trochę gogli budowlanych różnych rodzajów i strzelaj do nich z przyłożenia seriami. Te, które wytrzymają kup w ilości 4-8. Potem te kupione sprawdź identycznie. I masz oszczędność. Ewentualnie, jak jesteście takimi cienkosrajami, że wolicie kupić gówno udające nakolanniki zamiast dołożyć tą kasę do gogli, to może po prostu zamykajcie oczy podczas wymiany ognia? Jeszcze taniej wyjdzie, za zaoszczędzoną kasę kupicie protaktyczne IBA renomowanej firmy ACM.

 

Błysnąłeś, błysnąłeś tak mocno, że aż mi mowę odejmuję, a mój zlasowany mózg (chyba od takich tekstów), nie jest już w stanie przetwarzać takich zachwycających, porażających intelektem oraz mądrością tekstów. Więc tą kwestie - przemilczę.

 

Ja mam konkret - użyj mózgu, znajdź shitlistę gogli na forum i sobie poczytaj. Koledzy niech pomogą.

 

Założyłem specjalnie taki temat, aby otrzymać konkretne odpowiedzi, od konkretnych ludzi, którzy chcą i mogą pomóc "zielonym". Jeśli Ty się do nich nie zaliczasz, to nic nie pisz. Wspominałem już na początku, że nie interesują mnie teksty tego typu, bo one niczego nie wnoszą, wole jakiegoś linka, przykład z życia.

Uwierz mi, pożyteczniejszą rzeczą dla całego ogółu społeczeństwa, będzie jak dasz sobie spokój z pisaniem takiego "czegoś". Jeśli nie chcesz odpowiedz w sposób, jaki proszę w Moim temacie(!), możesz zawsze kliknąć na dole, na taki specjalny guziczek "Następny temat" i ten zostaw w spokoju. Ogólnie, rzecz ujmując, strzałem w dziesiątkę dla Ciebie , było by wyłączenie komputera, wzięcie miotły/mopa/odkurzacza i posprzątania domu/mieszkania/pokoju, bardziej się przyda, uwierz mi na słowo. Ba! Mało tego, ktoś będzie z zadowolony z tego co robisz!

 

Sorki za EOT

 

tu: http://allegro.pl/ok...1476880231.html

masz 7,50 na sztuce taniej , ale nie sprawdzałem kosztów przesyłki..

 

P.S. Ktoś miał farta (?) i ESS kupił za 30 plus przesyłka: http://allegro.pl/go...1467218297.html

fakt. że porysowane trochę..

 

No i dziękuje za takie informacje, to już coś, zawsze taniej.

 

To, że na ochronie oczu się nie oszczędza to ja wiem, ale kolegom tego nie przetłumaczę na razie. Maja ustalony fundusz i nie mają zamiaru go przekroczyć, zwłaszcza, że nie są specjalnie jakoś pozytywnie nastawieni na ASG. Dlatego szukam czegoś bezpiecznego i taniego.

 

Pozdrawiam i przepraszam.

Link to post
Share on other sites
Na taiwangunie masz darmową przesyłkę, nie?

Mam za darmo? Kupując hurtowo, szanująca się firma, przy takich zamówieniach, daje przesyłkę za frajer. Heh, ale co ja tam wiem, przecież głupi jestem.

 

Krakmani nie dają ŻADNYCH ZNIŻEK. Ale przynajmniej repliki mają tanie.

 

 

I nie żreć się już, bo to do niczego nie prowadzi.

Link to post
Share on other sites

Krakmani nie dają ŻADNYCH ZNIŻEK. Ale przynajmniej repliki mają tanie.

 

 

I nie żreć się już, bo to do niczego nie prowadzi.

 

 

Zniżki to może nie, ale przesyłkę, specjalnie do nich pisałem maila. Oto fragment maila zwrotnego:

 

Zamówienia powyżej kwoty 700 pln honorowane są darmową wysyłką.

 

 

 

A żreć się, już nie zamierzam.

Edited by beny1818
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...