Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Dudek Javny

m240 gfc

Recommended Posts

Bardzo fajny filmik :) Podoba mi się koncepcja "spray and pray" :)

 

Swoją drogą, ile kosztowała przesyłka z Airsoft Panda? Bez przesyłki po piątkowym kursie 1k taniej niż w Gunfire. Może w końcu spieniężę fundusz celowy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie za dużo pkt: Czy da się strzelać z tego w pozycji stojącej/klęczącej? W m60 okrutnie uwiera mnie magazynek, po prostu ni jak nie byłem w stanie się z M60 poprawnie złożyć.

 

Będę wdzięczny za pomoc, bo FN MAG przemawia do mnie zdecydowanie bardziej niż minimi para, a do Brytala ciężko dobrać inny KM wsparcia (L86 odpada :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym ustrojstwie jest niestety jeszcze gorzej niż przy M60... Jedyny w miarę znośny chwyt przy strzelaniu z klęczącej lub stojącej, to z lewą ręką trzymaną centralnie pod repliką i podpierającą giwerę od dołu na wysokości magazynka. Niestety jeśli ktoś dba o realia, to taki chwyt odpada, bo w tym miejscu, od spodu jest wyrzutnik łusek...

 

Ja robię tak, jak podpatrzyłem na filmikach na YT z udziałem Marines i chłopaków z US Army - chwyt przymocowany do lewej bocznej szyny. Da się wtedy wygodnie strzelać z biodra lub z kolbą pod pachą, a na krótko można nawet przyłożyć kolbę do ramienia i puścić celną serię. Potem odskok w jakąś miłą dziurę i przyjęcie postawy leżącej :)

 

A ogólnie to chciałbym pokombinować kiedyś z innym magiem. Jak się patrzy po fotach z Iraku czy Afganu, to nikt nie biega z tym kretyńskim pudełkiem. Albo mają samą taśmę (często wciśniętą prosto do ładownicy na kamizelce), albo metalowe puchy mocowane bardziej u dołu karabinu.

 

Tutaj przykładowy filmik:

 

 

Filmik przekozak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak wygląda sprawa z tuningiem? Jest w środku jakaś konkretna baza pod tuning czy trzeba wymienić dosłownie wszystko wraz ze szkieletem gb ?

 

A co tam, odpiszę se po prawie równym roku :D

 

Baza pod tuning bardzo dobra. Łożyska kulkowe bodaj 9mm, bardzo solidne i z dużymi kulami :) Stockowy tłok z pełnymi zębami stalowymi, żebatki też porządne. Mosfet w standardzie, a sam szkielet to porządny masywny kloc. Zresztą - w USA, pod szyldem Echo-1, sprzedają tą replikę w pakiecie z dwiema sprężynami (są szybkowymienne) - M110 i M140. Więc można coś z tej repliki wycisnąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, kupiłem, spojrzałem, oddałem.

 

Za tę cenę - TRAGEDIA. Ze stali jest TYLKO rączka transportowa. Tak, TYLKO ona. Nawet dwójnóg, który ma za zadanie trzymać tyle żelastwa, to znal. Całą replika to niestety kupa znalu. Od nowości posiadała luzy w wielu dziwnych miejscach. Dodatkowo części plastikowe wykonane są z plastiku przypominającego DO ZŁUDZENIA ten z G36 JG Gen I - świecący, miękki, cienki. Z widocznymi nadlewkami i łączeniami połówek.

 

Byłem w szoku, gdyż kosztujący połowę tej kwoty m249 jest wykonany o niebo lepiej. Wszystko, od użytego rodzaju metalu (znal ryży jak w cymach, paściato pomalowany), po jakość polimerów i spasowanie - na typowo chińskim poziomie. Radzę trzymać się z dala. Gdyby to kosztowało 1200-1400 zł, to da się zdzierżyć, w innym wypadku - nie ma sensu.

 

ps. mam na sprzedaż ostrą chłodnicę/osłonę lufy od M240, jakby jakiś masochista chciał wymienić ten gównowarty kawałek plastiku ze stocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie szykujcie proszę złotej łopaty ;)

 

Jak mogę zdjąć / wyjąć dwójnóg - chcę zmienić położenie zaczepu do pasa.

 

Udało mi się dosyć mocno rozebrać dwójnóg ale nie wiem co go jeszcze trzyma.

Zaczep pasa jest na pinie który blokuje właśnie 2-nóg i mam nadzieję że taka operacja ma sens i uda się zrobić zamiana - jest opcja że nie ma nacięcia i przekładka będzie nie udana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...