Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprzęt dla kaemisty.


Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum i chciałbym byście pomogli mi wybrać sprzęt który mam sobie kupić. Mam do wydania 2200zł. z kilkoma kumplami chcemy stworzyć małą ekipkę (tak z 4 - 5 osób). Narazie mam tylko buty i hełm - cały sprzęt kupuje w przyszłym tygodniu.

 

1. Pasjonuje się bronią ciężką, i taką chce sobie kupić na pierwszą replikę. Kase zbierałem od dawna i nie chce kupić czegoś w co bede musiał wkładać kolejne $ odrazu po kupieniu. Interesują mnie dwie repliki;

http://www.taiwangun.com/karabiny_maszynowe/pj249_mkii_p_j-819.html

http://www.taiwangun.com/karabiny_maszynowe/pj60_p_j-1640.html

Bardzo prosiłbym o opinie o tych dwóch kaemach. Replika będzie uzywana tylko w terenie zielonym. Na budynki chce kupić broń krótką.

 

2. noszę okulary korekcyjne i potrzebuje gogli/okularów pod którymi sie zmieszczą. najlepiej gdyby znajdowały się takowe w ofercie taiwangun.com, bo mógłbym zamówić je razem z repliką, ale rozważe inne propozycje.

 

3. Nie znam się totalnie na mundurach. Chce kupić jakis w miarę tani ale wytrzymały, w komplecie góra-dół. Mundur powinien dobrze maskować w lasach i zaroślach, bo na takich terenach głównie gramy. W jakim sklepie w warszawie najlepiej się "umundurować" i w co?

 

4. ostatnią rzeczą jest pistolet - podobają mi się Beretty M9 i Colty 1911. Który z tych modeli będzie sensowniejszym wyborem?

http://www.taiwangun.com/pistolety_gazowe/m1911_tercel-1668.html

http://www.taiwangun.com/pistolety_gazowe/replika_m92f_m9_full_metal_gas_auto_back_pistol_kjw-20.html

czy moze lepiej będzie kupić coś innego, a jeśli tak to co?

 

I ostatnie pytanie - kulki jakiej firmy będą dobrej jakosci a jednocześnie tanie i dostępne w duzych ilosciach? gdzies wyczytałem że kulki firmy PJ są złej jakości i tną się w lufach. Czy to prawda?

 

Bardzo proszę o obiektywne i obszerne odpowiedzi. Wydaje na ten sprzęt sporą sumkę, której uzbieranie zajeło mi dużo czasu i wysiłku. Nie chce wyrzucić kasy w błoto.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zarówno pierwszy jak i drugi link jest OK. Sprzęt jest dobry i długo pociągnie, jeśli nie będziesz nic grzebał. Na plus tego drugiego kaema, przemawia mosfet. Za to pierwszy wydaje mi się ładniejszy i z pewnością jest do niego więcej części/ akcesori zamiennych, typu szyny RIS, kolimatory, magazynki... Ale to już jak wolisz.

 

Jeśli chodzi o gogle, szukaj bolle x800. Mogą być nawet te z taiwanguna. Nie są to oryginały, ale z pewnością dają radę i są wytrzymałe. Sam ich używam i nie narzekam. Kolega w okularach korekcyjnych również jest zadowolony.

 

Jeśli grasz w lesie- szukaj polskiego munduru wz.93, albo niemieckiego flectarna.

 

Co do klamek- pierwszy raz słyszę o firmie "Tercel". Dlatego brałbym KJW. Miałem gaziaka tej firmy i spisywał się dobrze. Kolega ma taką samą berettę już prawie 2 lata.

 

Używam kulek P&J od 3 lat i nie miałem zacinki w lufie (precka 6.03). Śmiało mogę Ci je polecić, tym bardziej do KM-a, który ma lufę stock. Gdybyś miał kupować blastery, mad- bulle itd do broni wsparcia, to troszkę dużo by Cię to wynosiło ;)) A w KM-ie, bardziej chyba chodzi o ilość wypluwanych kulek, pokrycie nimi sporego obszaru niż skupienie kulek.

 

To tyle z mojego punktu widzenia. Mam nadzieję że nieco pomogłem.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam, ze bardziej poreczny jest rpk cymy.

 

SAW i m60 sa po prostu wg mnie za ciezkie. Mozna je kupic uzywane na forum w komisie.

 

1 mundur - najtanszy to brytyjski dpm lub niemiecki flectarn. Oba bardzo dobrze polecane. Dpm na okres wiosna-jesien, flectarn na okres jesien-wiosna. Znam ludzi ktorzy twierdza,ze oba sa caloroczne i obydwas sie dobrze maskuja i w lato i na jesien.

Link to post
Share on other sites

Ja z mojej strony nie polece ci PJ, kupiłem je raz i to był ostatni raz. Nie chce ich nawet magazynek podawać. (mp5 mid-cap STAR)

Z czystym sumieniem polece ci kulki ICS, Excel, Guarder. Te mnie nigdy nie zawiodły jeszcze.

Gogle do okularów mogą być ESS, mam szeroką głowe i przy lekkim wycięciu gumy mieszczą się okulary pod nimi i nie ruszaja podczas zabawy.

Link to post
Share on other sites

Może Ci troszkę pomogę bo w timie stoimy własnie przed tym samy problemem wyboru kaema.

No więc tak: Zastanów się z góry czy to ma być do reko, czy do gry ? Z kąd to pytanie ? Bo ta replika waży swoje - trzymałem takie coś w łapkach i powiem Ci ,że robi wrażenie ...ale pierwsze. Waży, natomiast obawiam się materiałów użytych do budowy - wystrzegałbym się stopów alu - poprostu w grze jeśli masz paśc z tym na ziemię , nie trudno tym uderzyć ,a wtedy może być problem.

Pytanie 2 : czy bedziesz to tuningował ? (żeby zwiększyć realizm - skoro masz kaema to powinien mieć przewagę ogniową) Jeśli tak to p.1 to wymiana batki na lipola - to wiąże się z szybszym zużyciem części wew. skoro tak to pytanie czy nie lepiej od razu kupić coś z G&G chociażby...

Co do 2 to tak jak powiedział Jacek.

Co do 3: taki jaki bedziecie mieć w timie! - musicie ustalić ,żeby kazdy miał taki sam. Co do wyboru wzoru było nie raz wałkowane na forum.

4. Ja polecam małe - CP99,glock ... Beretta i colt są duże i cięzkie...ale to już Twój wybór. Zastanów się też nad aepem.

5. Tu też się zastanów czy będziesz wymieniał lufę ? Jeśli tak to nawet PJ są za kiepskie...musisz celować wyżej w G&G lub guardery - a to zwiększa koszt, bo często na 1 strzelanke leci paczka kulek lub ponad. Jak nie wymieniasz....to w sumie najtańsze będą najlepsze :)

 

Mam nadzieję ,że cosik pomogłem....pewnie tylko bardziej namieszałem. Ale to wazne pytania na które musisz sobie odpowiedzieć przed wydaniem 2k zł ;]

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

Jeśli chodzi o gogle, szukaj bolle x800. Mogą być nawet te z taiwanguna. Nie są to oryginały, ale z pewnością dają radę i są wytrzymałe. Sam ich używam i nie narzekam. Kolega w okularach korekcyjnych również jest zadowolony.

 

 

Jacku bardzo cię proszę nie polecaj czegoś co nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa. Żadne chińskie okulary czy gogle nie posiadają certyfikatów i jako takie nie powinny być stosowane do naszej zabawy. Ostrzeżenie które Krakmani wpisują pod tymi goglami nie jest tylko chronieniem dupy sklepu tylko ostrzeżeniem że sprzęt może nie wytrzymac trafienia kulką. To że ich używasz i nic się nie stało świadczy tylko o twoim szczęściu, bo ja na własne oczy widziałem jak chińskie x800 rozpadają się po trafieniu ze stokowej cymy 028.

 

MasterOfHeavyGun Tobie polecę poszukanie x800 ale oryginalnych , ewentualnie ESSów (kolega Zielona Pantera na aledrogo ma uzywki w przyzwoitej cenie)

W temacie mundurów jeżeli chcesz tanio i nieżle poszukaj niemieckiego Flecktarna , lub angielskiego DPMa. Oba nieżle maskują w naszych warunkach , a kupisz je w niedużej cenie.

W temacie wszystkich replik które przedstawiają linki (tak długich jak i pistoletów) sporo znajdziesz w dziale technicznym. Może ci się rozjaśni przed zakupem.

W dziale mundurowym znajdziesz opisy i testy obu wzorów kamuflarzu, jak i dane dotyczące ochrony oczu dla okularników (nie wyzłośliwiam sie bo sam pingle noszę ;p)

 

ps

obiektywnych odpowiedzi to tu nie znajdziesz, bo każdy będzie cię przekonywał do swoich racji (mnie naprzykład swędzi wszystko jak berettę do ręki wezmę), więc postaraj się wszystkie posty czytać z lekkim przymróżeniem oka

 

 

a

i miłej zabawy

Link to post
Share on other sites

Pragnę się poprawić ,żebym nie wyszedł na idiote - oczywiście tylko i WYŁĄCZNIE oryginalne bolle ,a jeśli już ryzykujesz i kupujesz cokolwiek innego, to robisz standardowy test:bierzesz najmocniejsza replika jaka jest na strzelance i z przyłożenia strzelasz serię - zarówno w szkło jak i ramkę, jak przetrwają to ok. Jak nie to więcej takich nie kupisz ;]

Link to post
Share on other sites

A propos gogli...

Z chińskim sprzętem to już tak jest, że raz się trafi dobry, raz wadliwy egzemplarz. Chodzi nie tylko o repliki ale też inne ich wyroby, np. w tym wypadku gogle.

Dodam też, że przymierzałem Bolle x800 i nie mieściły mi się moje okulary pod nimi. Cisnęło dość mocno.

Dla mnie idealny są Uvexy ultrasonic (choć brzydkie jak noc). Mam też Bolle x500. także idealne do okularów korekcyjnych, ale baaaardzo duże (noszę je tylko do hełmu) i troszkę mi uciskają na nos, przez co czuję się jakbym miał katar :P

Nie sprawdzałem jeszcze ESS XT. Być może też są dobre i wygodne.

Link to post
Share on other sites

Co do repliki - co będzie celniejsze, poręczniejsze i dajace większą siłę ognia? M249 SAW czy M60?

 

OK, czyli biorę berette KJW.

 

gogle - czyli jakie w końcu polecacie? czytam wasze posty i już przestałem sie orientować :biggrin:

 

Repliki nie bede tuningować ani przerabiać w jakikolwiek sposób. Conajwyzej przemaluję :happy: RPK to dla mnie zwykły kałach z dłuższą lufą i dwójnogiem. Wiem że prymitywność to cecha kałachów ale na litość boską - ten RPK wygląda beznadziejnie :dry:

Link to post
Share on other sites
Co do repliki - co będzie celniejsze, poręczniejsze i dajace większą siłę ognia? M249 SAW czy M60?

Raczej jeden czort jeśli chodzi o celność i siłę ognia te 20 FPS więcej w M60 różnicy nie robi. Jeśli chodzi o poręczność to zdecydowanie M249. Jest lżejsze, jak nie chcesz latać z BOX-em, to pasują magazynki od zwykłych M16.

 

Co do gogli, już się nie wypowiadam :P Najlepiej skocz do jakiegoś sklepu z takim wyposażeniem i sobie poprzymierzaj co będzie Ci pasować.

 

Co do tunningu- poproś sklep, żeby wymienili Ci gumkę HU, na taiwanie zrobią za friko. Choćby na czarnego guardera. Poprawi nieco skupienie, i postrzela zimą, w przeciwieństwie do tego co siedzi tam w stocku.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Jacek GROT, poleciał raport do Moderatora. I oby Twoja wypowiedź o banie dla Ciebie była prorocza.

 

Za całe 12zł na allegro, u użytkownika zielonapantera są okularki SPECS spełniające wojskowe amerykańskie normy, w skrócie mówiące tyle, że okularki wytrzymają strzał ze strzelby gładkolufowej nabojem 12ga z odległości 10m (albo 12m, nie jestem pewien). Zakupiłem ostatnio 2 pary i, jak tylko naprawię replikę, przetestuje je. Na razie bardzo dobrą nowiną jest to, że przy każdym zawiasie od oprawek jest kawałek plastiku chroniący go przed uszkodzeniem.

Link to post
Share on other sites

Już zdecydowałem. Biorę M60 i Beretke KJW. Mundur dzisiaj kupiłem, armi szwajcarskiej.

 

Mam jeszcze dwa pytania;

1. Gogle (tylko proszę bez kłótni tylko jakieś konkretne modele z miejscem na "pingle" pod spodem).

2. Dzisiaj okazało się ze mój hełm ma rozwalony fasunek. Kupiłem go z drugiej ręki za 25zł, plastikowy. Jako że zostało mi troche kasy (50zł) chciałbym kupić sobie nowy. Interesują mnie stalowe hełmy. Możecie polecić jakieś dobre i gdzie mogę takie dostać ?

Link to post
Share on other sites

Bolle x500, jeżeli koniecznie chcesz mieć okulary korekcyjne pod goglami. Ale są dwa dużo lepsze rozwiązania:

-soczewki kontaktowe i na to dowolne gogle/okulary. Ale wiadomo, że soczewek nei każdy może używać

-okulary/gogle z wkładką korekcyjną. Poszukaj na specshop.pl, w tej chwili mają bardzo duży wybór gogli i okularów ESS, a we wszystkich lub prawie wszystkich jest możliwość wstawienia wkładki korekcyjnej (też jest na stanie). Kupować u nich nie musisz, ale to dobre miejsce by poprzeglądać i dowiedzieć się co i jak. W tym dziale jest też kilka tematów z pytaniami o gogle dla "okularników", poszukaj, tam jest mnóstwo świeżutkich informacji.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym sie podlaczyc do tematu zastanawiam sie nad zakupem m249

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_maszynowe/pj249_mkii_p_j-819.html

http://www.taiwangun.com/karabiny_maszynowe/pj249_mki_p_j-820.html

http://www.taiwangun.com/karabiny_maszynowe/pj249_para_p_j-821.html

 

wydaje mi sie ze te modele roznia sie tylko waga i kolba. Patrzac na to ze jednak z kolegami porafimy biegac po lesie nawet 10 godzin waga moze byc meczaca wiec myslalem o tym najlzejszym modelu 5050g. Co o tym myslicie?

 

Czy osiagi np. szybkostrzelnosc sa lepsze niz np. cm.31?? I ogolne wrazenia. Czy to dobry wybor? Zalezy mi na opiniach osob widzacych to w akcji lub najlepiej szczesliwych/nieszczesliwych posiadaczy.

 

Na zdjeciach na forum widzialem ze prawie kazdy ma raczke czy to onzacza ze nia za bardzo jest jak to zlapac??

 

Wydaje mi sie ze dobrze by bylo doczepic sobie pas na ramie a na replice nie widze zaczepu. Da sie cos z tym zrobic?

Edited by Gobblerpl
Link to post
Share on other sites

Replikę uwielbiam, moja ulubiona, a miałem wiele różnych i wciąż trochę ich u mnie leży. Różnica 1,5kg to wymysł taiwanguna, nie sugeruj się tym. Jeśli zależy Ci na względnej poręczności - kup wersję Para. Ja mam aktualnie MK II z szyną RIS na pokrywie.

Replika ciężka, bez tuningu nie przebija niczym replik 3 razy lżejszych. Jednak na lipolku i przy około 450-500 fps pokazuje pazurki. Zaczepy pasa ma, ja nosiłem ją na szelkach z zestawu ALICE, aktualnie już bez pasa biegam, bo trochę mi przeszkadzał (przyzwyczaiłem się wreszcie do bólu plerów :D).

Link to post
Share on other sites

Replika waży! Jeśli jesteś wątłej budowy ciała to zapomnij o bieganiu z tym...potrzymać przez 5 min owszem każdy da rade. Ale biegać z tym...no niestety to już nie dla każdego. Dla tych co myślą ,że wraz z wyglądem idą osiągi - nic bardziej mylnego. Replika będzie miała dokładnie takie same osiągi jak każda inna z tymi samymi podzespołami - tak samo każdą inną można "podkręcić" jak i tą.

Nie jest to replika dla ludzi z małym portfelem - pomijając sam koszt zakupu kulek praktycznie co strzelanke , przy tuningu i jedynie slusznej baterii - li-po wiadomo wiąże się to ze zwiększonym zużyciem cześci.

Jedyny plus - jeśli przeciwnik wie ,że ktoś po drugiej stronie ma coś takiego i zaczyna siać kompozyt....praktycznie każdy zawraca i od razu chowa glowe ;]

Link to post
Share on other sites

dzieki za odpowiedzi wlasnie czegos takiego oczekiwalem. Jednak ze wzgledu na wage wybiore prawdopodobnie MKI lzejszy a niczym sie nie rozni

 

dzieki za odpowiedzi wlasnie czegos takiego oczekiwalem. Jednak ze wzgledu na wage wybiore prawdopodobnie MKI lzejszy a niczym sie nie rozni

 

 

 

i takie nobowskie pytanie Krakman to taiwangun??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...