Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska 70zł ? + okulary Przeciwodpryskowe


Recommended Posts

Witam,2 dni temu zamówiłem replikę cyma 048m i teraz nie mogę dobrać odpowiedniej maski...

Mam zamiar kupić maskę firmy Vader link: http://allegro.pl/maska-vader-z-goglami-profesjonalna-ochrona-asg-i1503893517.html i pod maska założyć okulary firmy 3M http://allegro.pl/okulary-ochronne-3m-przeciwodpryskowe-2720-i1480055465.html te okulary są przeznaczone do robót np szlifowanie. Co sądzicie o tym

Dlaczego wybrałem te okulary a nie okulary do asg ? Ponieważ mój budżet przekroczył limit a mój ojciec handluje tego typu rzeczami wiec jedną parę zaprezentował mi :D.

 

I teraz proszę o opinie doświadczonych użytkowników czy dobry komplet dobrałem :D

Link to post
Share on other sites

I teraz proszę o opinie doświadczonych użytkowników czy dobry komplet dobrałem :D

Wybrałeś i tyle, jak dla mnie niepraktycznie. Koniec kropka. Będziesz się pocił, a szkła okularków zaparują, w masce nie złożysz się porządnie do strzału i nie przycelujesz. Twoja kasa, Twa sprawa. Czekasz teraz na oklaski, jaki to super sprzęt za tanie pieniądze wyszarpałeś? Doradzać można, ale przed zakupami, a nie po :bialaflaga: Sad, but true...

Link to post
Share on other sites

Wybrałeś i tyle, jak dla mnie niepraktycznie. Koniec kropka. Będziesz się pocił, a szkła okularków zaparują, w masce nie złożysz się porządnie do strzału i nie przycelujesz. Twoja kasa, Twa sprawa. Czekasz teraz na oklaski, jaki to super sprzęt za tanie pieniądze wyszarpałeś? Doradzać można, ale przed zakupami, a nie po :bialaflaga: Sad, but true...

 

 

Tyle, że On napisał, że dopiero ma zamiar kupić. :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem to przekombinowałeś, okulary pod maską parują o ile w ogóle się zmieszczą, jak się zmieszczą będą zapewne niewygodne, i będziesz za parę dni szukał jakiegoś lepszego rozwiązania. Za cenę ~100zł miał byś maskę typu stalker, i uvexy i-vo, bądź przy odrobinie szczęścia używane ESS NVG, i było by to znacznie lepsze rozwiązanie.

Edited by karolus20
Link to post
Share on other sites

Tyle, że On napisał, że dopiero ma zamiar kupić. :bialaflaga:

Biję się w cyc, ale małżowina mnie rozproszyła i stąd kiks, nie przeczytałem dokładnie :icon_biggrin:

Wracając do meritum maska taka jak kol. Didizip zaproponował. Mam taką, używam wraz z goglami Bolle X 800. Nie paruję, nie uwiera mnie nic, można (mam eMkę) złożyć się wygodnie do strzału.

Link to post
Share on other sites

Wybrałeś i tyle, jak dla mnie niepraktycznie. Koniec kropka. Będziesz się pocił, a szkła okularków zaparują, w masce nie złożysz się porządnie do strzału i nie przycelujesz. Twoja kasa, Twa sprawa. Czekasz teraz na oklaski, jaki to super sprzęt za tanie pieniądze wyszarpałeś? Doradzać można, ale przed zakupami, a nie po :bialaflaga: Sad, but true...

 

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. a potem pisanie postu !

 

Tak tylko google oryginalne xboole z tego co się orientuje kosztują 160zł + maska a jeśli chodzi o okulary 3m nie parują w 100%

Link to post
Share on other sites

Tak tylko google oryginalne xboole z tego co się orientuje kosztują 160zł + maska a jeśli chodzi o okulary 3m nie parują w 100%

 

Ale nie są to okulary balistyczne. Warto zajrzeć na aukcje użytkownika Zielonapantera na allegrogo. Ma on tam okulary ESS Ice w licytacji, więc można sobie świetne okulary za nie duże pieniądze wylicytować.

Link to post
Share on other sites

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. a potem pisanie postu !

 

Tak tylko google oryginalne xboole z tego co się orientuje kosztują 160zł + maska a jeśli chodzi o okulary 3m nie parują w 100%

Szanowny Kolego, przecież wyraziłem skruchę w poście powyżej :biggrin: Co do gogli, nie każe ich kupić, jeno szło mi że w komplecie z maską z siatki, jaką zaproponował Kol. DIZIZIP, nie paruje nic. Co do okularów M3 i maski, którą polecam. Też powinny pasować. Mam podobne w kształcie okulary i wchodzą bez problemu. Jeśli jesteś chętny zobaczyć jak to wygląda daj PW.

Co do gogli M3, nie dam sobie ręki obciąć, ale spełniają normę EN 166, więc nie ma problemu, że nie są balistyczne :cool:

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Witam,2 dni temu zamówiłem replikę cyma 048m i teraz nie mogę dobrać odpowiedniej maski...

Mam zamiar kupić maskę firmy Vader link: http://allegro.pl/maska-vader-z-goglami-profesjonalna-ochrona-asg-i1503893517.html i pod maska założyć okulary firmy 3M http://allegro.pl/okulary-ochronne-3m-przeciwodpryskowe-2720-i1480055465.html te okulary są przeznaczone do robót np szlifowanie. Co sądzicie o tym

Dlaczego wybrałem te okulary a nie okulary do asg ? Ponieważ mój budżet przekroczył limit a mój ojciec handluje tego typu rzeczami wiec jedną parę zaprezentował mi :D.

 

I teraz proszę o opinie doświadczonych użytkowników czy dobry komplet dobrałem :D

 

 

Właśnie rozmawiałem z Blachą (ten gość z filmików Tanich Militarii) i potwierdził że maska mało paruje, a że jesteśmy podobnej kubatury to trzymam go za słowo. Powiedział mi tez że jeszcze nie testowali gogli tej maski więc nie gwarantuje czy kulka ich nie przebije. Więc jeżeli kupisz zdałobysię sprawdzić z najmocniejszej dostępnej repliki. Jako że czasami uzywam maski Army of Two z wstawionymi szybkami od I-VO potwierdzam że taka zestawa paruje jak diabli. Ten Vader jest jak widzę trochę bardziej dziurkowany ale w połączeniu z dodatkowymi okularkami też wydaje mi się że będzie parowało.

Jeżeli przestrzelasz siatkę maski i wytrzyma możesz spokojnie nosić pod nią te okularki które podałeś (w zasadzie posłużą tylko ochrone przed rozpryśniętymi odłamkami kulki która większą część energii wytraci na siatce. Natomiast o ile niechcesz cały czas biegać w masce zdałobysię kupić jakieś okularki balistyczne (bo niestety widziałem takie 3eMy z odstrzelonym z 380 fps zausznikami)

Prawdę tez napisali koledzy że te ciężkie plastikowe maski niepozwalają na prawidłowe i wygodne składanie się do strzału. Ale to juz niestety sobie musisz sam odpowiedzieć czy będziesz chciał strzelać tylko z biodra i w kierunku celu czy mierzyć do celu w sposób kontrolowany.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...