Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hydepark WLKP


Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Najnowocześniejszy bank świata, super kozacki sejf. Właściciele postanowili przetestować zabezpieczenia. W tym celu zaprosili najbardziej znanych złodziei świata:

z Francji, Stanów, Niemiec i dwóch przypadkowych Polaków. Dla każdej ekipy postanowili zgasić światło przed sejfem na pół minuty. Jeżeli po zapaleniu światła sejf będzie otwarty, ekipa może zabrać zawartość.

Pierwsi próbują Francuzi, światło się zapala - nie udało się. Następnie próbują Amerykanie, światło się zapala - nawet sprzętu nie zdążyli wyjać.

Niemcy póbują, światło się zapala - nic...

Kolej na Polaków, swiatło gaśnie, mija pół minuty, próbują zapalić światło - nic. Próbują po raz kolejny- nic. Z mroku słychać tylko cichy szept:

- K... Stefan, mamy tyle szmalu... na ch... ci jeszcze ta pieprzona żarówka?

Link to post
Share on other sites

Bill Clinton próbował – nie udało mu się.

George W. Bush próbował – nie udało mu się.

Barack Obama próbował – i mu się udało.

Wniosek: jak chcesz kogoś zabić zatrudnij czarnucha.

***

Czelabińscy rybacy wyłowili trupa mężczyzny z ranami postrzałowymi głowy...

 

***

 

To się nazywa szczyt ironii - ukrywasz się w górach, w pustynnym kraju, kilkaset kilometrów od brzegu morza, a dopada cię oddział specjalny marynarki wojennej.

 

***

Osama musiał się nieźle zasłużyć w kwestii dżihadu - obiecane w Koranie foczki czekały na niego już przed śmiercią.

Link to post
Share on other sites

Dobra kamerades, trochę mnie wkuźwiło... zamieszczamy sobie zdjęcie pary niedorstków, którzy z paluchami na spustach mierzą w głowę kumpla, co z tego, że hełmem chronioną. Fajnie, można im forumowo dokopać, że niepoważni, że względy bezpieczeństwa itp.

A na strzelance w ostatnią sobotę uczestniczyło chłopię, które miało, tak na oko, 10-11 lat. Załóżmy, dla poprawienia sobie samopoczucia, że dzieciak miał 14 wiosen. Gogle zakrywały mu pół twarzy, dobrze, że strzelał z mp5 bo coś wiekszego byłoby poza jego kategorią wagową...

Pytam się najzupełniej poważne - jakie są dolne granice wieku osoby, która może, według Was, uczestniczyć w strzelance. Myślę, że wszyscy jak tam byliśmy, nie jesteśmy nic lepsi od tych gości ze zdjęcia. Dopuściliśmy do strzelanki dziecko, które może zdjąć gogle w nieodpowiednim momencie, spaść ze ściany, wlecieć do studzienki... uruchomcie wyobrażnię.

Ja zrobiłem to dopiero następnego dnia. Cholernie późno i z tego powodu czyję się niefajnie, czego i wszystkim uczestnikom tej strzelanki życzę. Może uchroni nas to przed popełnieniem podobnych błędów.

 

PS.

Dla przypomnienia: strzelanka, o której piszę odbyła się 21.05.2011. na Forcie II w Poznaniu.

Link to post
Share on other sites

Panooowieee... Litości.

 

Nie wierzę, że w grupie 30-40 facetów nie znalazł się ani jeden asertywny gość, który nie spytał dzieciaka o wiek, zgodę od rodziców i nie znalazł w sobie tyle odwagi cywilnej, żeby wytłumaczyć mu, że musi jeszcze jakiś czas poczekać. Przecież to nawet statystycznie wygląda dziwnie.;p

 

Dla przypomnienia:

 

a) Poniżej 16 roku życia wszyscy młodzi mają zakaz wjazdu (WYJĄTEK: NA TERENIE ROZGRYWKI ZNAJDUJĄ SIĘ POD NADZOREM SWOJEGO PRAWNEGO OPIEKUNA),

b) od 16 do 18 roku życia warunkowo dopuszczamy gości do rozgrywki za pisemną zgodą rodzica (w przypadku zatajenia przez delikwenta jego wieku i chryi, jak sobie dzieciak coś zrobi, urządzamy sprint do samochodu w pełnym sprzęcie i z plecakiem),

c) od 18 roku życia w górę nie potrzeba żadnych zgód (chociaż co niektórym to by się przydała).

 

Na każdym strzelaniu macie obowiązek sprawdzić jak się rzeczy z tymi gośćmi mają. Kiedyś zajmował się tym ktoś z Goryli (zazwyczaj Johan) albo FST (zazwyczaj Eliasz). Teraz zwykle zabiera się za formalności człowiek z Dzikusów (Qurczowi się zdarza) albo z Leniwca (Ja! Ja!). ALE MOŻE, A NAWET POWINIEN ROBIĆ TO JAKIKOLWIEK PEŁNOLETNI GRACZ (chyba że wszyscy obecni są w głębi duszy małymi dziewczynkami. Ale to nic nie zmienia).

Link to post
Share on other sites

No cóż, ja osobiście jeśli jestem to jak widzę zbyt młode twarze zawsze proponuje zebranie zgód. Zawsze jakieś mają, ale nie weryfikuje ich dalej.

Osobiście bardziej martwią mnie dzieciaki ze sprężynami strzelające gdzie popadnie na osiedlu. Nie wiem jak to wygląda w Waszych okolicach, ale u mnie pełno jest dzieciarni ze shmeiserami, mack`ami i scorpionami. Walą gdzie popadnie - do siebie do psów, ptaków, przechodniów. Co jakiś czas rozganiam to towarzystwo prosząc ich o przeniesienie na maltę, lub chociaż założenie jakichkolwiek okularów... Parę razy przeganiałem ich z placu zabaw. Nie tylko ja... I tutaj pojawi się problem bo znajdzie się krewka mamuśka, albo tatusiek, ktoś nada temat do WTK albo lokalnej gazetki i z zrobi się syf. To są dzieciaki po 10 12 lat które mają siekę we łbie i sądzą że super zabawą jest strzelanie do dzieci na huśtawce. Tyko że jak kiedyś trafią jakiegoś 2 latka to nikt nie będzie patrzył na nas i jakiś wpieniony rodzic może chcieć nagłośnić sprawę, a pismaki podchwycą temat.

Reasumując - tego się boję, a tamten dzieciak na 90% miał zgodę i w sumie IMHO wykazał więcej rozsądku od jego kumpli z okolicy.

Link to post
Share on other sites
Nie wierzę, że w grupie 30-40 facetów nie znalazł się ani jeden asertywny gość, który nie spytał dzieciaka o wiek, zgodę od rodziców i nie znalazł w sobie tyle odwagi cywilnej, żeby wytłumaczyć mu, że musi jeszcze jakiś czas poczekać. Przecież to nawet statystycznie wygląda dziwnie.;p

Uwierz, bo tak było. Chłopak miał zgodę, ale to nie zmienia faktu, że był po prostu za mały na tę zabawę. Nie obwiniam organizatorów, jestem zły na siebie, że nie zareagowałem. Nie wiem kim był jego opiekun, przez jakiś czas lazłem razem z nim i nie widziałem nikogo kto by się nim opiekował.

Zakładając czysto hipotetycznie, że wziąłbym swojego syna na pierwszą strzelankę, to szedłbym tuż obok niego i w razie czego reagował stosownie do sytuacji.

Moim zdaniem, ta sytuacja nie może się powtórzyć.

Link to post
Share on other sites

FLC, w przypadku który opisujesz może pomóc tylko uświadomienie ich rodziców, którym brakuje wyobraźni. Dzieci jak to dzieci, przegonisz ich i na chwilę przeniosą się w ustronne miejsce, potem wrócą.

 

PS. Może lepiej zamiast w hydeparku katować ten temat w osobnym wątku, bo Wacol jest gotów zamknąć nawet HP jak z tematu nic nie wyniknie, a wiadomo, że nic nie wyniknie :).

Link to post
Share on other sites

Zna ktoś solidne przedsiębiorstwo parające się naprawą laptopów :bialaflaga: ???

A jak jeszcze w miarę cenowo żeby nie przesadzali to by była malina :maniak_OK:

W poznaniu czy nie koniecznie i czy zależy Ci bardzo na czasie?

Link to post
Share on other sites

Jako że panują różne opinie na temat zgody rodziców i wiele osób uważa, że nawet jeśli istnieją, to nadają się tylko do poddarcia dupy, zmodyfikowałbym nieco "regulamin":

osoby 16-18 przychodzą ze zgodą rodzica, a wskazany kolega, który również znajdzie się na tej strzelance, który jest rodzicom znany z widzenia, imienia i nazwiska, widnieje na zgodzie jako opiekun (tak, on też musi się pod tym podpisać)

Wtedy w razie czego nie będzie nagonki na niewiadomo kogo, a młody będzie posiadał świadomość, że musi zachowywać się odpowiedzialnie, inaczej rodzice, którzy zwykle nie stosują taryfy ulgowej, udupią mu kolegę.

To nie ma na celu wyeliminiowania młodszych graczy, jedynie zabezpieczenie całej reszty.

Czy ktoś ma co do tego jakieś zastrzeżenia?

Link to post
Share on other sites

Dobra propozycja qurcz, z drobną uwagą, że to w piśmie powinno widznieć, iż rodzice wskazują z imienia i nazwisk osobę która będzie odpowiedzialna za nieletniego i tak jak napisałeś wskazany opiekun również się podpisuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...