Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jakie napiecie przy rozladowywnaiu powinien miec aku 9,6V?


Recommended Posts

witam mam stary aku 9,6V do jakiego napięcia ląduje się takie akumulatory? znalazłem info ze od 1,45 do 1,65 na cele ale mój accucel 6 ląduje batke do 12,25 i potem już dalej jakby nic tylko aku się grzeje (zaczyna sie grzać kolo 900 mAh władowanych) pojemność batki 1400

przy rozładowywaniu przez chwilkę trzyma napięcie 11,5 (okolo) potem spada do 10,5

teraz np wylądowałem juz 480 i napięcie 10,30 (prąd 0.4A)

 

jakie powinno być napięcie przy rozładowywaniu?

Link to post
Share on other sites

Najwyraźniej 12,25V jest graniczną wartością napięcia dla twojej batki. Jeśli ta się grzeje to lepiej sobie daruj dalsze ładowanie lub zmniejsz prąd ładowania. Co do pojemności faktycznej a wskazanej przez producenta to nic nie napisałeś o ogniwach więc możemy założyć, że albo ogniwa są słabszej jakości niż producent zadeklarował (Firefox) lub ogniwa w wyniku złego użytkowania straciły na pojemności. A co do napięcia rozładowania to chyba twój Accucell wykryje jakie jest to napięcie. Z tego co pamiętam to jest to chyba 1,0-1,V per ogniwo.

Link to post
Share on other sites

ładowarka zaczęła odcinać batke

wyładowuje w nią kolo 1200 mAh i ładowarka sygnalizuje ze batka jest pełna przy czym batka jest bardzo gorąca

rozładować udaje mi się tylko 1050 mAh

 

ustawić żeby ładowarka ładowała tylko te 1050 i się wyłączała?

czy zawsze smażyć baterie?

jest to nimh intelecta 1400mAh 9,6V

Edited by michas123
Link to post
Share on other sites

ładowarka zaczęła odcinać batke

wyładowuje w nią kolo 1200 mAh i ładowarka sygnalizuje ze batka jest pełna przy czym batka jest bardzo gorąca

rozładować udaje mi się tylko 1050 mAh

 

ustawić żeby ładowarka ładowała tylko te 1050 i się wyłączała?

czy zawsze smażyć baterie?

jest to nimh intelecta 1400mAh 9,6V

 

Jakbyś trochę poczytał forum to byś znał odp. na swoje pytania.

Ogniwa Nixx bezpiecznie rozładowujemy do napięcia 0.9V na cele czyli przy pakiecie 9.6V wychodzi 7.2V i robić to najlepiej prądem 0,2A.

A jak się wyłączy to po około 10-15 minutach przerwy możesz jeszcze ewentualnie dać na 0,1A aby wyssało go do końca.

Ładujemy pakiet do 1,5V na cele czyli max.12V (nie przekraczaj tego napięcia).

Jeżeli twój pakiet jest lichy i łapie szybko wysokie napięcie a za mało w niego wchodzi mAh to ładuj go prądem max0,3. I w ładowarce ustawiamy taką ilość mAh jakie ma oznaczenie pakiet. Ilość wbitych mAh zależy od formy pakietu może wbić mniej lub więcej mAh niż podana pojemność na pakiecie.

 

Edyta. Dorzucam info.które kolega white_pl zamieścił na forum w jednym z tematów .KLIK

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Jakbyś trochę poczytał forum to byś znał odp. na swoje pytania.

Ogniwa Nixx bezpiecznie rozładowujemy do napięcia 0.9V na cele czyli przy pakiecie 9.6V wychodzi 7.2V i robić to najlepiej prądem 0,2A.

A jak się wyłączy to po około 10-15 minutach przerwy możesz jeszcze ewentualnie dać na 0,1A aby wyssało go do końca.

Ładujemy pakiet do 1,5V na cele czyli max.12V (nie przekraczaj tego napięcia).

Jeżeli twój pakiet jest lichy i łapie szybko wysokie napięcie a za mało w niego wchodzi mAh to ładuj go prądem max0,3. I w ładowarce ustawiamy taką ilość mAh jakie ma oznaczenie pakiet. Ilość wbitych mAh zależy od formy pakietu może wbić mniej lub więcej mAh niż podana pojemność na pakiecie.

 

Edyta. Dorzucam info.które kolega white_pl zamieścił na forum w jednym z tematów .KLIK

 

mój accucel 6 ląduje batke do 12,25 i dopiero odłącza czyli mam odłączać wcześniej? (przyznam ze batka odłączona przez ładowarkę jest gorąca)

nie miałem na myśli pytania do jakiego napięcia rozładowywać tylko

 

jakie powinien mieć napięcie PRZY rozładowywaniu gdy biorę z niego 0,4A i jestem w połowie rozładowania batki?? bo moja ma wtedy kolo 10,3-10,4V

 

pytam o to ponieważ chce się dowiedzieć czy ta batka ma takie właściwości jak powinna czy muszę kupić nowa

 

przepraszam jeżeli źle sformułowałem poprzednie pytanie

Link to post
Share on other sites

Jakie powinna mieć napięcie przy rozładowywaniu ? Coraz mniejsze ! :)

@Snipernr1 - W ładwoarce nie ustawiamy ograniczenia pojemności takiej jaką ma pakiet - bo w praktyce często wchodzi 30-40% więcej (wg. wskazań ładowarki).

@ autor - Nie napisałeś czy to jest ni-cd czy ni-mh. Ni-cd grzeją się troszkę pod koniec ładowania - jeśli uważasz ,że za bardzo to możesz zmniejszyć w ładowarce spadek napięcia delta do jakiś 9mV (jesli to ni-cd). 12,2V to normalne napięcie pod koniec ładowania dla 9,6 - jak odłaczysz od ładowarki i za chwilę zmierzysz miernikiem zobaczysz ,że już jest 12 albo i mniej ;]

Tak samo napięcie rozładowywania - na ładowarce zobaczysz ,że na końcu schodzi poniżej 8V (dla 9,6) natomiast zaraz jak odłączysz od ładowarki i mierzysz miernikiem bateria i tak ma około tych 8V i to jest normalne.

Zaufaj swojej ładowarce :)

Link to post
Share on other sites

 

@Snipernr1 - W ładwoarce nie ustawiamy ograniczenia pojemności takiej jaką ma pakiet - bo w praktyce często wchodzi 30-40% więcej (wg. wskazań ładowarki).

 

Masz racje jeśli chodzi o Nixx .Umknęło mi to bo ostatnio tylko lipko ładuję .A moja ładowarka sama wykrywa delte do Nixx. A jeśli chodzi o napięcie to nigdy nie przekroczyła 12V dla pakietu 9,6V.Dlatego zainwestowałem w lepsza po przygodach z poprzednia made in china.

 

Jenak mając Accucell lepiej ustawić ile max ma wbić mAh bo co model to rożnie to działa i delte bym dał na 5mV a wtedy nie powinna się tak grzać batka i mniejsze prawdopodobieństwo przegrzania ogniw.

 

michas123 mylisz trochę pojęcia to co ostanie podałeś to max.napięcie do jakiego sie ląduje dany pakiet a ile V Ci trzyma pakiet to zależy w jakiej jest formie.Jeżeli szybko spada do 10,5V po naładowaniu czyli np. po 3 dniach to ogniwa sa już liche .

Link to post
Share on other sites

michas123 mylisz trochę pojęcia to co ostanie podałeś to max.napięcie do jakiego sie ląduje dany pakiet a ile V Ci trzyma pakiet to zależy w jakiej jest formie.Jeżeli szybko spada do 10,5V po naładowaniu czyli np. po 3 dniach to ogniwa sa już liche .

 

raczej po 24h mi juz spada do 10,7 :)

Link to post
Share on other sites

Ee. To nie jest tak. Ogniwo POJEDYŃCZE może mieć nawet 0.1V i nie spowoduje to jego uszkodzenia. Szkodliwe jest tylko zejście poniżej zera - wtedy następuje "odwrócenie biegunów" i touszkadza ogniwo. Dlatego nowa bateria może mieć i 2V napięcia...

To czemu rozładowujemy batki 9,6 do 6,4V tak jak napisał Sager? Dlatego ,że połączone ogniwa nie rozładowują się równomiernie ! I w momencie gdy 1-sze ogniwo w szeregu ma 0.9V ostatnie może mieć już poniżej 0. Niestety bez bardzo zaawansowanch mierników nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić, jakie dane ogniwo ma napięcie. Dlatego dla bezpieczeństwa rozładowujemy do 0,8-0,9V na ogniwo ,żeby mieć pewność ,że na żadnym nie spadnie ono poniżej zera.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

czy na li-po 7.4V 1600mAh 26c RAY G2 Air osiągnę taki sam rof jak na batce 9.6V 1400mAh 10-20c ?? (intelect)

 

poszukuje dobrej baterii dla siebie a głupio by było kupić słabsza od starej :) a li-po 11,1 da za duży rof

Edited by michas123
Link to post
Share on other sites

white_pl: niestety nie do konca. Jak zejdziesz poniżej 0,5v na ogniwo, pakiet ma juz takie zmiany chemiczne ze łeb urywa. sa rozładowywarki do pakietów ni-cd/ni-mh które rozładowuja każde z ogniw z osobna, stosowane są przez modelarzy w samochodach RC na wyścigach, gdzie dobry pakiet to połowa sukcesu :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...