Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się zapytać jakie gogle są dobre i dlaczego, znalazłem 2 modele ale nie wiem czym się różnią i które będą najlepsze, proszę abyście mi doradzili w wyborze i wytłumaczenie w czym są lepsze a jeśli znacie jakieś lepsze ale za podobną cenę (mniej więcej do 70 złotych) to proszę o podanie linku. Z góry dzięki.

Oto te Gogle:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=26_48&products_id=87

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=26_48&products_id=532

Link to post
Share on other sites

Ja szukam dla siebie i znalazłem coś takiego. Jeszcze jest 7 sztuk do wylicytowania. Gogle ESS STRIKER LAND OPS

na aukcji z linku jest 7 z 9 moje były 8'me :wink: jak mi je w końcu przyślą to napisze jak się sprawują..wybrałem je z konieczności noszenia korekcyjnych a pod te się mieszczą (podobno :D)

Edited by Spoon8
Link to post
Share on other sites

Pod Land opsy się mieszczą korekcyjne bez problemu. A NVG używanym bym nie ufał, nie wiadomo w jakich warunkach były przechowywane no i nie wiadomo w jakim stanie jest antifog i same szybki, jużlepiej dołożyć i kupić nówki Land Opsy.

Użytkuję Land Opsy a NVG od zielonej pantery widziałem, wg mnie nie warto jeśli mamy dostęp do nówek.

Link to post
Share on other sites

 

.........

I czy lepsze okulary czy gogle?

Jeżeli nie to podajcie jakieś linki z allegro, zbrojowni, taiwanguna itp.

 

 

odp a: w zasadzie to tylko od Ciebie bedzie zależało w czym ci wygodniej będzie (sprawy lansu pomijam) Z powodu jakiejkolwiek fotki ciężko mi się wypowiedzieć co do tak dziecinnej twarzy będzie pasować.

 

odp b: A samemu to nie łaska. Przejrzyj tematy dotyczące polecanych okularów i gogli i się zorientujesz czego szukać

Link to post
Share on other sites

WojaKwz, a wiesz może coś na temat ESS BCM? Bo znalazłem na alegro kolesia który je sprzedaje i jest licytacja od 1 więc przy odrobinie szczęcia można by je w korzystnej cenie kupić, lecz czy one są równie dobre?

 

Wybaczcie że tak męczę ale nie chce wywalić prawie 100 zł w błoto..

 

Ps. To jest ta licytacja o której mówiłem:

http://allegro.pl/gogle-taktyczne-ess-zestaw-od-1pln-bcm-514-i1534352455.html

Edited by Maczeta
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/gogle-ess-tactical-zielone-uzywane-okazja-i1543810754.html

Tych używam i mogę z czystym sumieniem polecić. Tylko nie wiem jak ze sprzedawcą. 380 fps... nawet ryski. Przyszły ze szkłami porysowanymi ale pograłem na deszczu i rysy w magiczny sposób zniknęły. Jak czyściłem na sucho to nie chciały zejść. Taka mała wskazówka ode mnie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja szukam dla siebie i znalazłem coś takiego. Jeszcze jest 7 sztuk do wylicytowania. Gogle ESS STRIKER LAND OPS

 

Szczerze mówiąc nie polecam tych gogli. Sam je posiadam i zakupiłem je właśnie od tego sprzedawcy. Mam spore zastrzeżenia odnoście ich oryginalności, na szybkach niby są oznaczenia producenta, lecz po ostatnim kontakcie z cypresem stała się rzecz bynajmniej dziwna. Mianowicie, od wew. części szybek zeszła spora ilość tzw. " folii ", co wpływa zdecydowanie na komfort użytkowania. Pomijając tę sprawę, gogle nosi się dosyć wygodnie, lecz według mnie mocno parują. Lepszym wyborem byłby zakup używanych ESS`ów NVG, które również posiadam lub gogli Bolle X800 ( tylko oryginalne ).

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie polecam tych gogli. Sam je posiadam i zakupiłem je właśnie od tego sprzedawcy. Mam spore zastrzeżenia odnoście ich oryginalności, na szybkach niby są oznaczenia producenta, lecz po ostatnim kontakcie z cypresem stała się rzecz bynajmniej dziwna. Mianowicie, od wew. części szybek zeszła spora ilość tzw. " folii ", co wpływa zdecydowanie na komfort użytkowania. Pomijając tę sprawę, gogle nosi się dosyć wygodnie, lecz według mnie mocno parują. Lepszym wyborem byłby zakup używanych ESS`ów NVG, które również posiadam lub gogli Bolle X800 ( tylko oryginalne ).

 

 

Kolego to co zeszło nie nazywa się tzw. "folią " lecz powłoką anti-fog . Czy używając cyprysa "polerowałeś " ściereczką szybkę ?

 

Jeżeli tak to właśnie to było przyczyną uszkodzenia a co sie z tym wiąże schodzenia warstwy AF .

 

 

 

Z własnego doświadczenia polecam produkty ESS , zarówno NVG jak i ICE . Co do Land Opsów miałem kilka zastrzeżeń ale też dają rade .

Edited by kubaex
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam Land ops i według nie są mega wygodne.Wybrałem je dlatego że się mieściły w nich okulary korekcyjne które nosze. Gogle są ze sztywnej gumy (przez co gogle częściowo dopasowują się do twarzy) i centymetrowej warstwy pianki w okół ramki, co jest wygodnym rozwiązaniem.Po mniej więcej minucie nie czułem już że mam na twarzy te gogle, pole widzenia jest bardzo duże.Dodatkowa szybka przyciemniająca ma jest idealnie przyciemniona nie za bardzo, nie za dużo.

 

Ja polecam tą maskę ale każdy ma inną twarz a ja jestem mało wybredny :wink: co nie zmienia faktu że gogle fajne

Link to post
Share on other sites

ja na maskę nie reflektuję bo się trochę nieporęcznie strzela w niej choć zdarzają się lepsze modele ja posiadam uvexy ultrasonic i są ok wytrzymują strzał z przystawienia z 420fps bez uszkodzeń poza tym noszę okulary korekcyjne i jest w nich całkiem wygodnie jednak po przymierzeniu ess-ów kolegi przyznałem że są jednak wygodniejsze (nie pamiętam modelu) ale te uvexy polecam

Link to post
Share on other sites

Ja mam Land ops i według mnie są mega wygodne.Wybrałem je dlatego że się mieściły w nich okulary korekcyjne które nosze. Gogle są ze sztywnej gumy (przez co gogle częściowo dopasowują się do twarzy) i centymetrowej warstwy pianki w okół ramki, co jest wygodnym rozwiązaniem.Po mniej więcej minucie nie czułem już że mam na twarzy te gogle, pole widzenia jest bardzo duże.Dodatkowa szybka przyciemniająca ma jest idealnie przyciemniona nie za bardzo, nie za dużo.

 

Ja polecam tą maskę ale każdy ma inną twarz a ja jestem mało wybredny :wink: co nie zmienia faktu że gogle fajne

 

 

@edit

 

Literówka '...według nie są mega wygodne' według mnie są mega wygodne, Land opsy są wygodne!!!!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...