Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 CA brak powtarzalności, mało fps


Recommended Posts

Hej.

Mam "mały" problem do którego robię już n-te podejście i niestety zero pomysłów jak to rozwiązać.

Na początek specyfikacja:

M249 Mk2 od CA w środku:

- lufa KM-Head 509mm

- bore UP Systemy do w/w długości lufy

- gumka HU Systema

- silnik System Magnum

- zębatki systema super torque up, helikalne

- tłok prometheusa

- sprężyny, posiadam kilka, na każdej jest średnio o 50-70fps mniej niż powinno

 

Strzelanie w pomieszczeniu, temperatura pokojowa więc jakiekolwiek czynniki zewnętrzne tutaj odpadają.

 

Problem objawia się tym, że jest tak jak wyżej napisałem około 50-70 fps mniej niż powinno, czasem też zdarzają się strzały gdzie tych fpsów jest mniej o nawet 150. Gdzie może być problem? Czy coś jest nie tak z modułem boreup/dysza, czy powietrze gdzieś wylatuje obok komory?

Miał ktoś podobny przypadek?

Link to post
Share on other sites

Ja ci zaproponuję:

sprawdź dyszę jej stan?

sprawdź kompresje czy dysza dobrze wchodzi w gumkę

sprawdź czy nie zapomniałeś wsadzić do HU dystansera

sprawdź stan gumki

 

Na wstępie nic innego nie wymyśliłem...

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Ja ci zaproponuję:

sprawdź dyszę jej stan?

sprawdź kompresje czy dysza dobrze wchodzi w gumkę

sprawdź czy nie zapomniałeś wsadzić do HU dystansera

sprawdź stan gumki

 

Na wstępie nic innego nie wymyśliłem...

 

Dystansera odpada ponieważ sprawdzam fpsy na max odkręconym HU. Nie mówię tutaj o kwestii podkręcania kulek.

Założę nową gumę (jakkolwiek by to nie brzmiało ;)) i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dysza jest nowa.

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak, że dysza jest jednak za krótka, jest szpara 0,5-1mm pomiędzy końcówką dyszy, a krawędzią otworu przez który podawane są kule.

Potrzebuje więc dyszy poszerzonego typu odrobiny dłuższej niż standardowa.

Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Zmierz swoją dyszę i poszukaj np. na asgshopie ciut dłuższej. Podają tam długości dysz jakie mają w ofercie.

Ja mając podobny problem w swoim M249 podszedłem do problemu trochę inaczej - wziąłem dyszę od AUGa (sporo za długą) i ją skróciłem do odpowiadającej mi długości.

Link to post
Share on other sites

Jakoś udało mi się pokombinować, podszlifowałem kołnierz komory i wchodzi ona odrobinę głębiej do GB przez co dysza jest na odpowiedniej głębokości.

Jedyny mankament to, że w pozycji "naciągniętej" dysza chowa się zbyt płytko i kulki są blokowane przez otwór w komorze.

Teraz kwestia tappeta aby chował dyszę głębiej. Wydaje mi się, że "trójkąt" przy zębatce tłokowej jest delikatnie wyszczerbiony przez co nie naciąga do końca dyszy.

Macie jakieś polecane tapetty do M249, albo jakie stosujecie u siebie?

Link to post
Share on other sites

Powiniem podejść każdy od wersji V2. Ja miałem guardera i nie narzekałem. Używałem go razem z opóźniaczem dyszy w celu polepszenia podawania kulek. Przy okazji opóźniacz u mnie powodował że dysza ciut głębiej się chowała.

Link to post
Share on other sites

Też miałem problem ze szczelnością (mam M249 P&J) na odcinku głowica/dysza, dysza/gumka i gumka/lufa. Wymieniłem dyszę na stockową JG III gen bez uszczelnienia, dałem trochę teflonu itd. itp. i mam szczelność strzykawki na całym układzie, od tłoka do końca lufy nic nie popuszcza :D

 

PS. Mam głowice ciche ultimate i gumkę ultimate 70RH.

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś to samo.

Problem leżał po stronie dyszy.

Po paru próbach wymiany, okazało się, że w moim akurat przypadku wszystko wróciło do normy po zamontowaniu

dyszy do M16 z Guardera (do sestawu BU M16 z SYATEMA)

 

A jaką masz gumkę HU oraz popychacz?

 

Chyba zakupię tą dyszę z Guardera bo już mi ręce z majtami opadają.

Zrobiłem szlif ścięcia na dyszy bo blokowały się kulki (nie wchodziły do komory) to w tym momencie moc spadła do 250 fps'ów.

Jeśli po wymianie dyszy na w/w nic się nie zmieni to replika idzie na serwis do jakiegoś sklepu bo już nie mam na to siły.

Link to post
Share on other sites

Gumka HU Systema. Popychać stokowy.

Prawda jest taka, że przy M249 po pewnym przebiegu zaczynają się robić takie jaja, może z powodu ilości

wywalonych kulek, który jest nieporównywalnie większy od innych replik.

 

Niby wszystko wygląda ok, a jednak coś jest nie tak i wtedy najlepiej jest mieć duży wybór części, aby

pozbyć się problemu na dłuższą chwilę, bo szlifowania i modyfikacje przy HU w M249 w tym przypadku są zazwyczaj rozwiązaniem na krótko.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Najnowsze testy i próba dojścia do tego co jest nie tak skończyły się niepowodzeniem.

Na początek wyjąłem GB i lufę wraz z komorą, włożyłem kulkę do komory zatkałem wlot palcem, strzał i mamy na chrono 410 fps. Czyli Sama komora i GB są ok.

Po zamontowaniu wszystkiego do giwerki wyniki na chrono w granicach 200fps :/.

 

Dorwałem więc M249 od PJ i wymieniałem po kolei wszystko i robiłem testy.

1. SAW PJ + lufa Guarder + komora PJ + GB PJ = 460 fps

2. SAW PJ + lufa Guarder + komora PJ + GB CA = 380 fps (słabsza sprężyna niż w PJocie)

3. SAW PJ + lufa KM HEAD + komora CA + GB CA = 200 fps

4. SAW PJ + lufa KM HEAD + komora CA + GB PJ = 470 fps

5. SAW CA + lufa Guarder + komora PJ + GB CA = 200 fps

6. SAW CA + lufa KM HEAD + komora CA + GB CA = 200 fps

7. SAW CA + lufa Guarder + komora PJ + GB PJ = 440 fps

8. SAW CA + lufa KM HEAD + komora PJ + GB PJ = 450 fps

 

W dużym skrócie zestaw wew. PJ działa w budzie CA i PJ. Zestaw wew. który normalnie jest w CA, działa poprawnie w budzie od PJ. GB CA w jakiejkolwiek konfiguracji poprawnie działa jedynie z komora PJ i w budzie od PJ.

Nie mam bladego pojęcia gdzie jest awaria oprócz tego, że jest to związane z nieszczelnością.

Dodam tylko, że dysza w GB CA wystaje o około 1mm bardziej niż tak w PJ. Gumka HU jest ok, bo wymieniłem ze 3 sztuki i nic się nie zmieniło.

 

Zmiana dyszy na nową Guardera Bore Up do m4 nie pomogło.

 

Jakieś wnioski?

Link to post
Share on other sites

Skoro dysza jest dłuższa niż PJ'cie to może zamiast zetknąć się z gumką, mocno ją naciska przez co gumka podwija i masz nie szczelność, spróbuj wysunąć lufę razem z gumką z komory HU o ten 1mm, żeby zredukować dłuższą dyszę.

Ewentualnie zamontuj na zębatkę tłokową opóźniacz popychacza żeby dysza nie wystawała tak mocno.

 

Jak nie pomorze to będziemy myśleć dalej ;)

Link to post
Share on other sites

Wrzucenie opóźniacza nic mu nie da (spełnia zupełnie inne zadanie-pozostawia dłużej dyszę w pozycji schowanej). Moim zdaniem podstawowy błąd jaki już popełniono, to szlifowanie kołnierza komory hopa. Padła propozycja z dosyłaczem dyszy i to był dobry pomysł, gdyż przy zachowaniu wszystkiego na miejscu przesunąłbyś dyszę do przodu, a tak przesunąłeś lufę z komorą do tyłu, a dysza została bez zmian. Niby efekt ten sam, ale słusznie zauważyłeś, że w drugim przypadku "schowana" dysza nadal blokuje kulkom dostęp do komory... Gdybyś kupił dłuższą dyszę, efekt byłby taki sam (też blokowałaby dosyłanie kulek). Teraz żeby z tego wybrnąć trzeba by nakleić coś na "płetwę" dosyłacza, żeby bardziej dyszę cofał, pytanie tylko, czy jest miejsce, żeby dysza bardziej się schowała??

Link to post
Share on other sites

Jakieś wnioski?

 

Zrób eksperyment. Zdejmij z body kolbę. Wstaw na miejsce GB i lufę. Nie przykręcaj GB do body tylko podczas strzału staraj się dociskać GB od tyłu oraz od góry. Fajnie jakbyś miał kogoś do pomocy. Żeby jedna osoba dociskała GB w pozycji w jakij się powinien znajdować, a druga np. pociągnęła za spust.

 

W M249 produkcji chińskiej zdażają się takie akcje że jeśli jest poluzowany GB to potrafi się zrobić nieszczelność albo nie podawać kulek. Jeśli w Twoim przypadku np. Wyrobiły się już śruby, otwory śruby w body albo w GB to GB masz ciut cofnięty i dlatego możesz traciś FPSy.

 

Poza tym sprawdził bym jeszcze sprężynę dociskającą komorę HU oraz sprężynkę popychacza dyszy.

Link to post
Share on other sites

Otwory owszem są poluzowane już, ale dokręcając GB był on maksymalnie dociśnięty do przodu.

Sprężyny są ok, jak pisałem mój GB z komorą PJ w giwerze PJ działa, moja lufa z komorą itd w budzie i gb PJ też działa.

Może to żyła wodna :D ?

 

W piątek popróbuje jeszcze. Już nawet pomyślałem aby zalać silikonem całe łączenie gb z komorą :D i sprawdzić wtedy, zerwać silikon jak coś będzie prosto.

Link to post
Share on other sites

Co do sprężyn to mogą wyglądać na dobre a w rzeczywistości być już zużyte. Myślę że nie zaszkodzi sprawdzić.

 

Jeśli chodzi o to co napisałeś w poście o ostatnich testa: pisałeś że wymiana na dyszę od guardera nie pomaga. Czy sprawdzałeś to na swojej podpiłowanej komorze? Jeśli tak to może dlatego nie masz odpowiednich wyników. Zmień dyszę na tą od M4 guardera i sprawdź w połączeniu z komorą PJta.

 

Proponowałbym jeszcze zrobić taki test że przy zmontowanej replice, przy dyszy wysuniętej (jak do strzału) dmuchnąć w lufę i zobaczyć czy się wszystko uszczelnia. Pomaga w tym papierek w otworze komory HU na kulki. Ewentualnie kulka i replika w odpowiedniej pozycji. Jak wyleci - powietrze Ci ucieka na połączeniu dysza-komora i wiesz gdzie szukać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...