Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podstawy ładowania i rozładowywania baterii na ładowarce mikroprocesorowej


Recommended Posts

Witam!

Może na początku napiszę coś o moim sprzęcie.Posiadam mikroprocesorówkę batimexa bch001 oraz 2 batki- firefox 8.4v 4000mah i agm 8.4v 1500mah. Moja replika to HK 416 od agm ze wzmocnionym boxem od CA. Moje pytania to:

1.Może jeśli ktoś ma batimexa to mi powie jak bezpiecznie ładować i rozładowywać batki(chodzi mi o ustawienia -cellsy(to chyba ilość ogniw) oraz o te 500ma i 1000ma o co tu w ogóle chodzi? Jestem zielony, także byłbym wdzięczny za dokładne objaśnienia...

2.Dowiedziałem się, że po strzelance trzeba rozładowywać baterie, gdyż batka która jest częściowo naładowana i leży, to skraca się jej żywotność... Czy to prawda?

 

Z góry dziękuję za cierpliwość!

/ A tak poza tematem może ktoś wie ile jest warta ak47 od tokyo marui używana po wymianie kabelków, gumki, lufy prec. i komory hop up?(wiem że to nie ten dział ale nie chcę zapychać serwera)Przebieg zerowy.

 

Jeszcze raz dzięki!

Link to post
Share on other sites

Przed strzelanką ustawiasz celsy na tyle ile masz ogniw, przy napieciu 8,4 ustawiasz 7. oraz na 500ma (to prędkość ladowania ogniw lepiej ładować je mniejszym prądem. Wciskasz guziczek by zapaliła sie pomaranczowa lampka wtedy bateria jest rozładowywana, potem zapali sie czerwona to znaczy że bedzie ładowana.

Jak zapali się zielona możesz odpinać.

 

Ja po strzelance jeśli bateria padła mi całkowicie ładuje ją, jeśli nie to poprostu ją odkładam,ale nie mam pewności czy dobrze robie.

Link to post
Share on other sites
Guest Aztek_PL

Ja po ustawieniu dobrej ilości ogniw ładuję prądem 500mA. Zrobiłem sobie żaróweczkę z wtykiem do baterii i po akcji podłączam ją. Lampeczka świeci rozładowując tym baterię. Ładuję dobę przed kolejną akcją. W ten sposób znacznie zwiększa się żywotność baterii. Przed rozpoczęciem ładowania oczywiście włączam tryb rozładowywania, ale trwa on tylko kilka sekund.

Link to post
Share on other sites

Lampeczka świeci rozładowując tym baterię. Ładuję dobę przed kolejną akcją.

 

Mam rozumieć, że zostawiasz ją rozładowaną? BŁĄD. Baterię przechowuje się zawsze naładowaną.

 

Ja osobiście odkładając baterię wpierw ją ładuję do końca, a dzień przed strzelanką rozładowuję ją i ładuję do końca.

 

W ten sposób znacznie zwiększa się żywotność baterii.

 

Żywotności baterii nie zwiększysz, lecz możesz zapobiec jej zbyt szybkiemu zmniejszeniu ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o NIxx to jeżeli nie będziesz ich używać dłuższy czas to lepiej odłożyć naładowaną ponieważ zbiegiem czasu NIxx tracą napięcie czyli jest tzw. samo rozładowanie a szybkość tego procesu uzależniona jest o tego w jakiej formie są ogniwa. Należy też sukcesywnie sprawdzać jakie ma napięcie pakiet jak go nie używasz aby napięcie na cele nie spadało poniżej 0.8-0.9V.NIMH można doładować a NICD należy naładować .

Link to post
Share on other sites

@aztek - prośba, nie wypowiadaj się, jak nie masz o czymś pojęcia. "Wydaje mi się" nie jest podstawą do dawania rad.

 

Sniper prawie wyczerpał temat. Dodam tylko ,że nie ma co panikować z tym kontrolowaniem. Bateria może leżeć parenaście miesięcy bez ładowania, bez uszczerbku na zywotności - sprawdzone.

Link to post
Share on other sites

@aztek - prośba, nie wypowiadaj się, jak nie masz o czymś pojęcia. "Wydaje mi się" nie jest podstawą do dawania rad.

 

Sniper prawie wyczerpał temat. Dodam tylko ,że nie ma co panikować z tym kontrolowaniem. Bateria może leżeć parenaście miesięcy bez ładowania, bez uszczerbku na zywotności - sprawdzone.

 

Jesteś pewien ostatniego zdania ?? :zastanawia:

Moja chińska (JG) batka tego nie wytrzymała xD Zostawiłem ją naładowaną na 4miesiące, nie pomogły nawet 3cykle rozł i ład....

No chyba, że sprawdzałeś to na porządnych ogniwach, warto takie coś dodać.

Brat nie używał 1,5roku batki 8,4 G&G 1400 po zrobieniu 2 cykli w batke wchodzi 13XXmAh :cool:

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Tak ,jest to sprawdzone na markowych ogniwach. Nigdy z żadnymi nic się nie stało. A to co napisałeś o chińskich tylko potwierdza ,że takie ogniwa to loteria. Może padnie, może nie, może poleży :P

 

@autor - Jak jeszcze nie jesteś pewien, to my Ci już chyba nie pomożemy... może się przenieś na inne forum ? Tak na stałe....

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...