Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEG - baza pod parasnajpe


Recommended Posts

Witam!

Poszukuję jakiegoś AEG'a, który w przyszłości będzie dobrą podstawą pod para-snajperkę. Szukam czegoś z jak najmocniejszym GB już w stocku itd.

Może jakiś AK od Cymy, słyszałem że są dość dobrze zrobione. Co polecacie?

Rozumiem że zaraz padną pytania o cenę, tak więc im mniej tym lepiej :) ale jeśli mam zaoszczędzić trochę a w przyszłości wydać przez to więcej

na modyfikacje to oczywiście rozważę droższą opcję.

 

Pozdrawiam,

Phil

Link to post
Share on other sites

Witam!

Poszukuję jakiegoś AEG'a, który w przyszłości będzie dobrą podstawą pod para-snajperkę. Szukam czegoś z jak najmocniejszym GB już w stocku itd.

Może jakiś AK od Cymy, słyszałem że są dość dobrze zrobione. Co polecacie?

Rozumiem że zaraz padną pytania o cenę, tak więc im mniej tym lepiej :) ale jeśli mam zaoszczędzić trochę a w przyszłości wydać przez to więcej

na modyfikacje to oczywiście rozważę droższą opcję.

 

Pozdrawiam,

Phil

 

Mówisz AK od Cymy, tak... :D? AKM , cm.048m (lub każdy inny z gb.v3 nowej generacji, czyli rodzinka 040/048). U nas ekipie właśnie powstała parasnajperka na bazie tej repliki. Co prawda, kumpel nie bawił się w montowanie baki, itp. , ale luneta jest i iście snajperskie osiągi :D No ale, do rzeczy. Z tego, co mi wiadomo, w AKMie umieszczone zostały takie części, jak Precka Prometheusa, gumka Systemy, dystanser typu H, dysza JBU (niestety zbyt szczelnie przylegała do komory, trzeba było piłować). I zapieczętowaniem zaje*istości tego AKMa było włożenie do stockowych bebechów SP170 Guardera oraz batki LiPo 11,1V 20-30C Turnigy. 600FPS, 12 kulek na sekundę (oczywiście użytkownik strzela wyłącznie na semi). Przemielone do tej pory 5k kulek, zero śladów zużycia na zębatkach, co najwyżej nieco spiłowany ostatni ząb tłoka. Jakieś pytania? :D

 

Oczywiście nikogo nie namawiam do wykonywania tak dramatycznych upgreadów w replice, ale jest to żywy przykład udowadniający pancerność Cym z nowej serii.

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Właśnie po przeczytaniu większości tematu o AK CM 040/048 skłaniałem się w tą stronę. Szczególnie zadowalający jest fakt że już w stocku karabin ten ma niezłe osiągi i można pograć normalnie a z czasem dołożyć takie części jak prec-lufa, gumka, czy też części GB i zrobić z niego para-snajperkę.

W ogóle na początku skłaniałem się ku opcji A&K SWD z wymiana precki, gumki i sprężyny na M170, jednak odrzuciło mnie od tej opcji to że jest coraz więcej karabinów AEG o podobnej mocy tylko że one są semi-auto i ten sposób wygrywają z typowymi karabinami wyborowymi.

 

Dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam,

Phil

Link to post
Share on other sites

"Przemielone do tej pory 5k kulek, zero śladów zużycia na zębatkach, co najwyżej nieco spiłowany ostatni ząb tłoka. Jakieś pytania? :D"

 

Pięć tysięcy kulek to zaiste ogromny wyczyn. Napisz jak "przemieli" 50 tysięcy :wink:

 

Zważywszy że snajper zużywa na strzelance 100, przy dobrym dniu 200 kulek to jednak trochę jest ;) 0,36g za darmo nie są...

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

A ja bym proponował jeszcze o wygodzie pomyśleć. Bo jakiekolwiek AK ze swoim długim magazynkiem nie jest szczególnie wygodne do strzelania leżąc, a o krótkie magazynki łatwo chyba nie jest. O wyglądzie nie mówię, bo to sprawa indywidualna dla każdego. Pomyśl nad karabinkami w układzie bullpup. Mają one sporą zaletę - zachowując sporą kompaktowość (l85-jakieś 80cm, DSR-1 - około metra długości) mają długie lufy, co przy replikach wyborowych zaczyna się liczyć. A i takie l85 przy zastosowaniu krótkiego magazynka jest całkiem wygodne przy strzelaniu z pozycji leżącej.

 

Przy wybieraniu repliki jako bazy pod karabin wyborowy/snajperski jako główne kryteria brałbym pod uwagę ergonomiczność/wygodę i wygląd. Nie chciałbym przeznaczyć tych 2000zł na replikę i zorientować się nagle, że źle mi się z niej celuje, nie podoba mi się itp. A przy kosztach, jakie należy ponieść tak czy owak tuningując cokolwiek do osiągów repliki wyborowej, cena zębatek czy nawet szkieletu gb nie powala już na kolana.

Link to post
Share on other sites

Parasnajpa jak cholera.

M249 + luneta + bębenkowy magazynek + ROF 15k/s xD

 

A tak sowoją drogą, nie wadziłem jeszcze m249 z lunetą ;p

 

AKM od Cymy (cm.048m) + precka od SVD + tłumik + Nowy Hu + dwój nóg od beryla lub rpk + Teflon fix w komoże + krótki magazynek (ciekawe czy pasuje od SVD) + PSO ;p

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...