Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam własnie bede kupwoał cm.028 a po jakimś czasie kupie M4A1 z G&P,google z ESS i teraz mam pytanko jaki polecicie kupić mundur? Który wytrzyma długo,dobrze wyszyty itp. i w miare tani?

 

Czy są jakieś wymogi do mundurów?Mogą być jakieś naszywki na mundurach czy nie?

 

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Może być fleck, może być dpm (czasami trochę zbyt zielony jak na nasze lasy), jak chcesz trochę więcej wydać to jakiś woodland. Wiele możliwości jest. Ja latam we flecktarnie i w samych superlatywach się mogę wypowiadać. Nieźle maskuje, mundury tanie, bardzo wygodne i jak nie chcesz mieć jakiegoś super szpeju do tego to oporządzenie S95 z podstawowym zestawem (szelki, pas, cargo, pokrowiec na saperkę, pokrowiec na manierkę) masz jakos od 50 zł. Ale jak masz m4 to może być problem z ładownicami, ale z tego co pamiętam, to magi od emki wchodzą do ładownicy od G3.

Nie chcę Cię jakoś specjalnie namawiać na flecka, po prostu warto brać kontraktowy sprzęt i ciuchy, bo na chińszczyźnie można się przejechać a fleck tani ;]

Pozdrawiam.

Edited by MacDermot
Link to post
Share on other sites

No i jest jeszcze nasz wz.93 :D może nie jest tani ale przede wszystkim NASZ, względnie wytrzymały i maskuje się bdb, w lesie jesteś jak kameleon ^^. Na lato polecam wz124z czyli tzw Rip-Stop, nie usmażysz się tak szybko jak w bawełniaku. Za jakiś czas WP będzie miało przemundurowanie na camogrom więc wuzety zaczną spływać tonami do cywila. No i oczywiście kwestia prawna : osoba cywilna nie ma prawa chodzić w mundurze WP z obszyciami tj flagi, pagony. Harcerze o ile wiem już też nie mogą bo im wygasła umowa z MON-em. Na pewno w mundurach z flagami mogą chodzić strzelcy Związku Strzeleckiego.

Link to post
Share on other sites

Voytas, pieprzysz jak potłuczony :) Wz. 93 w lesie jest wielką oliwkową plamą :) Co do Twoich rewelacji na temat Multicam w całej WP (bo Camogrom to Helikon robi) to chyba wzięły się one stąd, że kiedyś GROM używał wz.93 a krótko później wszedł do całego WP. Z Multicamem tak ładnie nie będzie więc nie siej dezinformacji :blush:

Link to post
Share on other sites

HellMaker666 widać, że chyba jeszcze nigdy nie widziałes wz.93. Nie wygląda jak twoja plama "szwabskiego" flecka czy woodlanda tylko trzeba się umieć zamaskować, to, że ty w mundurze prosto ze sklepu idziesz w las to twój problem

 

no oczywiście, WZ maskuje lepiej niż Flecktarn... ;) Koleżko, daj spokój, bo zabawne bajki opowiadasz. Największym plusem WZ 93 jest chyba to, że jest nasz. ;) U nas na strzelaniu zawsze liczymy na to, że ktoś z przeciwnej drużyny założy UCP albo WZ93, zawsze to jeden do wypatrywania mniej. ;)

Link to post
Share on other sites

Wszystko i tak od terenu zależy... jeden się strzela w iglakach, drugi w paprotkach, trzeci przy ruinach budynków. I co? Takie gadanie na poziomie rośliny doniczkowej.

Bierzcie co się podoba, co pasuje do terenu w jakim się strzelacie (choc ja tam mocno o kamuflaż nie dbam), ewentualnie zależy jeszcze od budżetu i tyle, ot co...

Link to post
Share on other sites

ja polecam MARPATa maskuje świetnie miałem takie sytuacje że gosc przechodził meter koło mnie i nie zauważł... 2 miejsce to fleck. Z tego co wiem mundury pikselowe maja maskowac lepiej na bliskie odległosci niz na dalsze... Takze bedąc w ruchu ale tu juz w ograniczony sposób. A voytas i maverick to zapewne bracia z zakonu "świętej pantery"...

Link to post
Share on other sites

Z moich doświadczeń na Polskie lasy najlepszy będzie marpat, pantera, dpm, woodland i flecktarn, wybierz co Ci sie podoba, naprawdę wszystkie te kamuflaże w naszych warunkach maskują na podobnym poziomie.

Jednak z tego co zauważyłem na większych strzelankach paradoksalnie ucp i multicum są kompletnie nie uniwersalne, w niektórych miejscach kamuflują świetnie z kolei 100m dalej mogą być oczojebne jak cholera.

Link to post
Share on other sites

HellMaker666 widać, że chyba jeszcze nigdy nie widziałes wz.93. Nie wygląda jak twoja plama "szwabskiego" flecka czy woodlanda tylko trzeba się umieć zamaskować, to, że ty w mundurze prosto ze sklepu idziesz w las to twój problem

 

 

Kolego malinowy, mogę z całą pewnością powiedzieć, że miałem takie mundury o których ty nawet nie wiedziałeś, że istnieją, poczynają od Partizana a kończąc na Amebie. Mam większe pojęcie o maskowaniu niż ci się wydaje. W wz biegałem przez 2 lata, teraz znów noszę, bo jestem w ZS. Po namoknięciu jest to sraczkowato-ziolona plama, która się wyróżnia a nie maskuje. O rozbiciu sylwetki można pomarzyć. Za to ten "szwabski" fleck jest o wiele skuteczniejszy :) No i tańszy i lepiej przemyślany w kroju.

 

Z 200m to nie zauważyłbyś mnie nawet jakbym się ubrał w strój klowna cyrkowego więc licytowanie się, że wz nie widać a flecka tak jest z dupy wzięte.

 

PS. Nie trafiłeś, mam MC :teeth:

 

Z poważaniem,

 

HellMaker

Link to post
Share on other sites

Nie Partizan a SS lato/jesień (liść dębu) Partizan to bardziej potoczna nazwa od tego że Sposn tłucze w tym maskałaty. Bierz co Ci się podoba naprawdę w ASG często camo schodzi na drugi plan liczy się dobra zabawa. A jak koledzy pisali kontrakt to podstawa bo wytrzymałość i oryginalność produktu. Z Demobilem to duża loteria bo mogą być plamy, dziury, przebarwienia, albo sprane dlatego myślę, że średnio warto kupić ten najnajnaj tańszy.

Link to post
Share on other sites

Polecam rosyjską Florę. o wiele lepszy niż Flecktarn i nasz Wz.93. Jeno trza paczyć bo dostać ciemniejszą odmianę. Z takim to w lesie nikt cię nie zobaczy... Sam mam taki mundur i jestem z niego zadowolony. Podobny w kroju trochę do Wz.93 i w ułożeniu kieszeni... Mundur nie spiera się nawet przy częstym praniu. Jest lekki i przewiewny... tylko nie wiem jak z cenami... Za naszą wschodnią granicą można dostać dobry egzemplarz prawie za darmo ;] Trudno jednak z wyposażeniem w takim kamuflażu...

Link to post
Share on other sites

1. Kamuflaże rosyjskie a w szczególności KMLK, Partizan, cyfrowa Flora, fiński M-05

2. Fleck, Pantera, Marpat

3. DPM, Woodland

4. Multicam

5. Wszelkie deserty + UCP

 

Mój osobisty ranking. Gwoli ścisłości używam flecktarn, dpm, wz.93 i starą florę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...