Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

http://airsoftmaniapl.blogspot.com/


Recommended Posts

Zapraszam do zaglądnięcia na nowy blog o tematyce airsoftowo- militarnej. Proszę również o zostawienie jakiś komentarzy lub opinii żebym wiedział co mam poprawić (oprócz błędów ortograficznych i interpunkcyjnych- nie bawmy się już w prof. Miodka :D)

 

 

 

Od razu dodaje, że jeżli wmasg.pl nie podoba się, że robię sobie tutaj reklamę jestem gotowy usunąć temat.

Edited by Gajdmen
Link to post
Share on other sites

Zapraszam do zaglądnięcia na nowy blog o tematyce airsoftowo- militarnej. Proszę również o zostawienie jakiś komentarzy lub opinii żebym wiedział co mam poprawić (oprócz błędów ortograficznych i interpunkcyjnych- nie bawmy się już w prof. Miodka :D)

 

 

 

Od razu dodaje, że jeżli wmasg.pl nie podoba się, że robię sobie tutaj reklamę jestem gotowy usunąć temat.

 

Fakt, jest to blog typowo ersoftowy, ze wszystkimi jego problemami. Notkę o taktyce doczytałem do połowy, potem stwierdziłem, że szkoda mojego czasu. Nie masz pojęcia o czym piszesz...

Link to post
Share on other sites

Zawsze jakaś opinia. Mimo, że przeczytałeś do połowy i nie miałeś jak wyciągnąć z tego konkluzji. I wolałbym wiedzieć coś więcej niż tylko, "że nie wiem o czym pisze" bo w żaden sposób nie da się wtedy obronić swoich tez, a tego typu tekst jest typowy dla średnio rozgarnętych wszechwiedzących, którzy nie dopuszczają do swojej myśli, że ich prawda to często... gówno prawda. Zaznaczam jednak, że tak w tym przypadku być nie musi i nie mam zamiaru nikogo tutaj obrażać. Boli tylko niekonstruktywna krytyka.

Edited by Gajdmen
Link to post
Share on other sites

Nie ma o czym więcej pisać, bo nie wiadomo o czym tam JEST NAPISANE. Grafomania w czystej postaci jak dla mnie, na taktyce znasz się jak krowa na polityce, krytykujesz Fokę, jak będziesz wiedział choć połowę tego, co on to możesz sobie tak pisać, a teraz daj sobie z tym spokój. O tym, że coś takiego jak Polskie znaki, ortografia czy interpunkcja najwyraźniej dla Ciebie nie istnieje. Wróc do podstawówki potem pisz blogi i nie na temat, o którym jak napisał AnR nie masz zielonego pojęcia, bo aż żal to czytać. A, co do Twoich schematów to haha :) Wyobraź sobie, że do tego podobnego elementu dochodzi jakieś niewyćwiczone okno lub drzwi, albo nawet otwór przez, który można strzelać, a nie było pod tym kontem przeszkolenia i nikt go nie zauważył, no niestety, ale czarna taktyka to wyćwiczenie sobie pewnych reakcji i schematów postępowania, a nie UCZENIE SIĘ ŁAŻENIA PO BUDYNKU NA PAMIĘĆ i ew. przekształcanie tego, bo ,,wszystkie budynki są podobne tralalala''. Gówno. Totalna herezja, do tego źle napisana, zredagowana i tak można w nieskończoność.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze- nie pisze tu nawet słowa o własnych koncepcjach taktycznych

Dwa- mam prawo do krytki takie samo jak Ty ( co zresztą już zrobiłeś)

Trzy- mam papiery na dysleksję (a więc tutaj się odpierdol, bo uznawanie mnie za niedorozwoja lub wysyłanie do podstawówki nic nie da)

Cztery- jesteś debilem. Nie rozumiesz konkluzji.

Więc napisze to jasno-

jeśli ktoś kto jest początkujący, który nie uważa ASG tylko za hobby, którego nie chce mocniej rozwijać to niech się uczy tylko takiego schematu, który może sam wykorzystać.

Dla wiadomości- sam tak zacząłem, a potem jak byłem na warsztatach z instuktorem dowiedziałem się, że "większość była do dupy". Więc nie jestem jakiś wojującym fanatykiem. Dziękuje za krytykę. A co do nieznajomości proszę sam stwórz bloga. Bo narazie chyba o tylko tyle jestem od Ciebie lepszy. Zobaczymy co sam potrafiłbyś napisać. Poza tym traktuje to jako szlifowanie warsztatu. I dla Twojej informacji próbuje łapać się w ramach takich gatunków jak reportaż, felieton, sprawozdanie. Więc jeśli masz jeszcze jakieś uwagi warsztatowe to proszę zgłosić się do mojego wykładowcy- pewnie ucieszy się, że ktoś pokaże mu luki w jego systemie nauczania.

No, ale ja tylko jestem studentem, na dodatek z brakami z podstawówki.

 

"czarna taktyka to wyćwiczenie sobie pewnych reakcji i schematów postępowania"- to był strzał w stopę...

Edited by Gajdmen
Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie jedna rzecz.

 

Trzy- mam papiery na dysleksję (a więc tutaj się odpierdol, bo uznawanie mnie za niedorozwoja lub wysyłanie do podstawówki nic nie da)

 

Masz takie papiery i wzięli cie na dziennikarstwo?

http://screenshooter.net/6284677/fmyndrv

 

Dziwne to troszkę dla mnie... Śmierdzi SHITEM.

POKAŻ INDEX...

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Trzy- mam papiery na dysleksję (a więc tutaj się odpierdol, bo uznawanie mnie za niedorozwoja lub wysyłanie do podstawówki nic nie da)

 

Dysleksja rozwojowa (gr. dys – nie + lexis – wyraz, czytanie) czyli specyficzne trudności w nauce czytania i pisania (ICD-10 F81.0 oraz w DSM IV "315.0"[1] ) – to według Światowej Federacji Neurologów - zaburzenie manifestujące się trudnościami w nauce czytania i pisania przy stosowaniu standardowych metod nauczania i inteligencji na poziomie co najmniej przeciętnym oraz sprzyjających warunkach społeczno-kulturowych.

 

Wiec powiedz mi, panie znawco, co ma trudnosc w czytaniu do umiejetnosci poprawnego pisania? Bo czegos tu nie kumam. Kultura tez widze jest ci obca.

 

"czarna taktyka to wyćwiczenie sobie pewnych reakcji i schematów postępowania"- to był strzał w stopę...

 

A wg. Ciebie gdzie i jak lepiej nauczysz sie zachowana np. w przypadku "pojawienia" sie przeciwnika pod lufa tak aby nie zapomniec o bezpieczenstwie i "ze strachu" nie wywalic w niego pol high-capa? W zielonej kiedy bedzie wychodzil zza drzewa 50 metrow od Ciebie czy w czarnej gdzie odleglosci czasami siegaja 5 metrow?

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie jedna rzecz.

 

 

 

Masz takie papiery i wzięli cie na dziennikarstwo?

http://screenshooter.net/6284677/fmyndrv

 

Dziwne to troszkę dla mnie... Śmierdzi SHITEM.

POKAŻ INDEX...

 

Liczy się wynik z matury. To tak jakbyś kulawemu zabronił chociaż próbować biegać.

Przesłałbym skan indeksu, ale:

a) są tam moje pełne dane

b) nie posiadam skanera

 

i te b bardziej doskwiera

Poza tym to jest kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. "Czystego" dziennikarstwa na Śląsku nie było.

 

Graven, nie wyraziłem się konkretnie- dyslekcja i dysortografia. Miło, że się akurat do tego przyczepiliście. Co następne- okulary i gra w airsoft? I odpowiadam na drugie pytanie- u instruktora. I zanim nie miałem z nim zajęć nie właziłem zbyt często do budynku, bo się obawiałem, że ktoś zrobi to co Ty napisałeś.

A czy kulturalne jest obrażanie ludzi i wysyłanie ich do podstawówki? Napiszę jeszcze raz- nie miałem zamiaru nikogo obrazić ani urazić. Widzę również, że blog się nie przyjmie i dalsze reklamowanie go tu nie ma sensu. Będę pisał dla siebie i tylko tyle. Mówiłem, że liczyłem na opinie co jest do poprawy. Więc już wiem, że wartość merytoryczna tekstu. Proszę o dalsze uwagi...

Edited by Gajdmen
Link to post
Share on other sites

Z reszta pisz co chcesz, w kraju jest wolność słowa.

Tylko na przyszłość nie podważaj zdania bardziej doświadczonych...

 

P.S. opisz jak cie traktują na forum... I daj tutaj cynk, poczytamy, podyskutujemy.

 

Nie zamierzam, bo trafiłem już na pręgierz i choćbym stanął na głowie i klaskał uszami to nic nie da. Nie czarujmy się :)

Zresztą nie mógłbym zachować nawet pozornego obiektywizmu.

Edited by Gajdmen
Link to post
Share on other sites

Zrezygnuj ze ściany tekstu, dodaj akapity i poszerz ramke w której umieszczony jest post do przeczytania. Za dużo razy się powtarzasz w jednej sprawie i to powoduje odruch, przynajmniej u mnie, niechęci do czytania. A i piszę sie INDEKS a nie INDEX...

Edited by VasiLiev
Link to post
Share on other sites

Cóż, widać, że dziennikarstwo i komunikacja społeczna nie nauczyły jeszcze tutaj Kolegi ani redagować tekstu, ani specjalnie dobrze komunikować się w społeczeństwie. Kolego, dysleksje to też ja mam i literówek walę co nie miara, ale nie będę się tym usprawiedliwiał, błąd to błąd. Zmień podejście, bo już widać, że nie jesteś materiałem na jakiekolwiek speca, czy nawet kogoś kogo można posłuchać, brak Ci dystansu. Mógłbym się merytorycznie odnieść się do Twoich notek, ale to bez sensu. To stek bzdur, wszystko co piszesz na blogasku nie odnosi się do rzeczywistości. Bije od Ciebie hejtingiem i zazdrością. Wróć na dziennikarstwo, kup sobie słownik, po uczęszczaj na kursy jakiekolwiek, może być z szydełkowania, ale najpierw naoglądaj się filmów na YT i poczytaj książki.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Ostatnio spory wysyp blogów militarnoairsoftowych widzę. No chyba kazdy młody gniewny chce tak zaistnieć. I nie, nie piszę, że zazdrościsz komuś czegokolwiek (bloga, strony czy wiedzy). Do tego wykładnia "prawdy objawionej".

Czy da się nauczyć taktyki z książek i filmów?? W pip nie. To jedynie teoria, do tego obarczona potrzebą ćwiczenia "do wyrzygania" tak aby się stala drugą naturą. I do tego jeszcze tak zaadaptowana aby nie byla jednym prostym schematem dostosowanym do jednego obiektu/terenu.

 

Trzy- mam papiery na dysleksję (a więc tutaj się odpierdol, bo uznawanie mnie za niedorozwoja lub wysyłanie do podstawówki nic nie da)

Ja też. Co nie zwalnia mnie ze stosowania słownika ortograficznego czy wrzucenia tekstu do Worda aby poprawił mi orty.

I mam pytanie czy też masz papiery na bycie osłem?? O byciu wulgarnym nie będę litościwie wspominał.

 

Liczy się wynik z matury. To tak jakbyś kulawemu zabronił chociaż próbować biegać.

Gimnazja to wymysł szatana. Po normalnej podstawówce i maturze byś lezał i kwiczał a nie był studentem dziennikarstwa.

 

A czy kulturalne jest obrażanie ludzi i wysyłanie ich do podstawówki?

A pisanie aby sie ktos odpierdolił?? Przejaw kultury. Mama byłaby dumna.

 

Napiszę jeszcze raz- nie miałem zamiaru nikogo obrazić ani urazić. Widzę również, że blog się nie przyjmie i dalsze reklamowanie go tu nie ma sensu. Będę pisał dla siebie i tylko tyle. Mówiłem, że liczyłem na opinie co jest do poprawy. Więc już wiem, że wartość merytoryczna tekstu. Proszę o dalsze uwagi...

Dam dobrą radę. Liźnij więcej taktyki. A później pisz bzdury.

 

A że blog jest już zupełnie pozbawiony merytoryki i jest czystej wody krytykanctwem młodego gniewnego?? No cóż. Takie życie.

Link to post
Share on other sites

Nie zamierzam się tłumaczyć, bo swój cel już osiągnąłem. I mam wystarczająco materiału do swojej pracy rocznej z socjologii.

 

Więc przepraszam wszystkich za zamieszanie- blog był czystą prowaokacją, dostałem solidnie od was po tyłku. Nie zamierzam pisać nic o airsofcie, bo mam za krótki staż. Co prawda liczyłem jeszcze, że do rozmowy włączy się Foka i miałbym reakcję osoby "obsmarowanej".

Przepraszam jeszcze raz- za urażenie użytkowników i spamowanie forum.

 

P.S Wiem, że teraz mogą się wysypać komentarze o trollowaniu, o tym, że ten post jest tylko marną próbą obrony. Jednak chodziło mi o zebranie materiału i Wasze dalsze dyskusje mnie nie obchodzą.

 

Pozdrawiam Gajdmen

 

Jeszcze raz przepraszam.

Edited by Gajdmen
Link to post
Share on other sites

I 11 postów to wystarczajacy materiał do rocznej pracy z socjologii?? Zaiste.

gajdmen dostałeś zwyczajnie po łapkach od ludzi znających się na rzeczy trochę bardziej od Ciebie. A sam zachowałeś się jak szczyl z gimnazjum, któremu się zwraca uwagę, że psoci. Świętym oburzeniem oraz zachowaniem w styku "komornika z poczuciem misji".

 

AnR a blogasy pozostały. Trzeba wiedzieć gdzie szukać. I z czego się śmiać. Ale jak tak wyglądać ma kwiat naszego dziennikarstwa (coś dużo dziennikarzy nam się na forum ostatnio wysypało) w najbliższych latach to...

Mam nadzieję, że najbliższa sesja zweryfikuje te dziennikarstwo. No w najlepszym razie poziom lokalnych gazetek wydawanych przez powiat/gminę.

Link to post
Share on other sites
Ale się narobiło. Jeszcze dobrze świat nie ochłonął po zginięciu syna Kaddafiego a tu druga bomba. To znaczy nie wiem czy można wspominać o bombach, gdy chce się pisać o terroryście. Tak, tak- będzie tutaj co nieco o Osamie Bin Ladenie.

 

Głębia wywodu poraża!

 

Optymistyczny- Al- Kaida przez dłuższy czas zostaje przystopowana. Nie znajduje się nikt charyzmatyczny, by zastąpić Bin Ladena przez co paraliżuje większe akcje. Organizacja jest stopniowo rozbijana i wyeliminowywana.

 

Radzę zapoznać się ze schematem "budowy" Al-Kaidy - bo to są brednie...

 

Tylko, że pod jednym względem Bin Laden odniósł zwyciestwo- budził strach. I to taki, że SEAL's mieli go zabić a nie pojmać.

:hahaha:

 

 

Reszta jest jakąś grafomańską rzeźnią, której mi się już nawet nie chce komentować. Żałuję tylko, że nie mogłem poczytać o czarnej taktyce :(

Link to post
Share on other sites

Arafat:

sobota, 30 kwietnia 2011

"Taktyki się z książek nie nauczysz"- czyli co niedługo zobaczymy w Pogromcach Mitów...

Nie jestem przekonany czy to co zaraz zrobię ma jakikolwiek sens i nie narażę się tylko na zmasowaną krytykę. Tylko muszę w końcu zabrać głos i stanąć w obronie tych, którzy najwyraźniej tego sami nie potrafią.

Chodzi mi tu o to co dzieje się regularnie na forum wmasg.pl Wystarczy jak ktoś założy temat w którym będzie próbował pomóc innym lub też sam tej pomocy potrzebuje a już użytkownicy poczują krew i rzucą się na biedną ofiarę.

Taka sytuacja- jeden z użytkowników prosi o strony gdzie może znaleźć coś o taktyce. Część userów wkleja linki do podręcznika ASG Greya, część do innych stron. Lub taka- ktoś wrzuca własne schematy dotyczące zachowania w określonej sytuacji- słowem chce pomóc i napisać co nieco o taktyce. Parę opinii dotyczących niejasności schematów i jeden, dwa pozytywne posty. Bo cała większość w obu przypadkach zaczyna jatkę. Można ją sprowadzić do jednego zdania: taktyki nauczy cię tylko instruktor.

Gówno prawda.

Niestety drodzy użytkownicy można nauczyć się taktyki z książek, poradników czy filmów. Nie trzeba do tego żadnego instruktora, wojskowego, policjanta czy dziadka kolegi, który walczył pod Stalingradem. Po prostu śmieszy mnie jak widzę opinie graczy upierdliwie sądzących, że inaczej się nie da. Da się i uważam, że nawet zajęcia z instruktorem, który objaśni co, jak i gdzie nie mogą się obejść bez przeczytania lub choćby przejrzenia paru materiałów. Oczywiście nie uważam zajęć z instruktorem za zbędne. Uważam, że szanujący się gracze powinni na takie szkolenia uczęszczać. Jednak ci dla których airsoft to przede wszystkim hobby nie muszą tego robić. Parę dobrych materiałów powinno jak tako grę usprawnić. O ile dowódca nie jest kompletnym baranem i bezmózgiem to będzie potrafił wykorzystać to w boju. Nic nie zastąpi ćwiczeń.

A teraz bitka z paroma tekstami, które nie do końca zostały przemyślane...

Foka napisał:

„Widzisz, podstawowym problemem osób zakładających takie wątki, że oni nie chcą się szkolić w zakresie czarnej taktyki. Oni chcą na pamięć się nauczyć jednego schematu, dla jednego obiektu, przy z góry, sztywno założonym przeciwniku i własnym sprzęcie. Tak się nie da i nikt rozsądny się tego nie podejmie. Chcesz umieć "zrobić" taki budynek? Zacznij od podstaw - manualna obsługa broni, przejście na zapasową, praca w parze itd. Co Ci da rozrysowanie jak iść, jeśli nie wiesz jak bezpiecznie wejść na schody albo wyjrzeć za róg?”

Niby sensowne, ale do cholery jak łatwe do obicia. Zacznijmy od początku. Nie wiem czemu akurat Foka przyczepił się, że ci ludzie nie chcą się uczyć taktyki. Chcą, ale robią to od dupy strony. A co do schematów- dobrze opracowany może pomóc. Przecież można rozrysować przeprawę przez większą przeszkodę np. rzekę lub rozrysować jak powinny wyglądać szyki bojowe. I tutaj wszyscy uczą się schematu. Nawet wielki Foka... Reszta to jest przejaw impertynencji. Bo każdy budynek ma parę cech wspólnych- drzwi i okna to po pierwsze, a układ niektórych może być podobny. Więc jeżeli ktoś rozrysuje mi jak ma wyglądać przejście przez jeden pokój do drugiego (zero innych wejść tylko dwoje drzwi) to można się tego nauczyć. Tak trudno to pojąć do cholery?!

Trudno mi się nie zgodzić z końcówką wypowiedzi. Foka ma rację. Najpierw podstawy potem zabawa w warianty taktyczne. Czyli najpierw nauczymy się kopać piłkę prosto, a dopiero potem pobawimy się w FC Barcelonę...

A teraz najczęściej powtarzany tekst. Uważam go za najgłupszy.

„Pływania z podręcznika się nie nauczysz”.

Święta racja. Tyle tylko, że instruktor i tak wyłoży mi teorie: połóż się na wodzie i machaj rękami i nogami. Na upartego mógłbym to wyczytać z książki. Tak samo jak mam się ułożyć mógłbym zobaczyć na schemacie. Od razu dodam, że można się przez to utopić, ale może się udać i ktoś popłynie. Może robić przy tym mnóstwo błędów, ale płynie! Tak samo jak nauczenie się taktyki z poradnika. Jako tako będzie, ale błędy wyjdą przy grze z bardziej doświadczoną ekipą. Czyli z Phelpsem po podręczniku pływania się nie wygra. I tutaj widzę rolę instruktora- eliminacja błędów.

Jednak nic nie zastąpi ćwiczenia wszystkiego w warunkach bojowych. I wtedy ani książki ani warsztaty z instruktorem się nie liczą. Tylko karabin i celne oko.

Z pozdrowieniami dla forumowych krzykaczy i największych z największych pro graczy airsoftowych.

 

A teraz zostawmy w spokoju nerda większego niż Eliasz ze Sprzedawców 2 :D

Link to post
Share on other sites

Gówno się znasz jeżeli nie potrafisz odczytywać nawet najprostszych zdań nie mówiąc o całym tekśćie. Przeczytaj jeszcze raz, znajdź gdzie pokazuje wyższość schematów nad lekcjami z instruktorem, ale dla zaawansowanych graczy a potem krytykuj. I nie zmienię zdania, że Foka nie ma racji. Nie myli się tylko kompletnie. No, ale jak się jest [***] sfrustrowanym nastolatkiem, który jeszcze gówno potrafi a krytykuje kogoś kto jest w danej dziedzinie parę kroków do przodu to nie mogę się dziwić. Jak już coś [***] zrobisz w dziennikarstwie to daj znać. Z chęcią znaje coś na Ciebie w Twoich wypocinach.

Słowem-

[***]

Gajdmen

Wysłano 03 maj 2011 - 00:19

a jak chcesz się bawić w polonistkę to proszę teraz o wskazanie błędów... choć pewnie sam uważasz dyslektyków za niedorobionych, jak każdy bezmózg

 

Tu mamy dowod ze to nie byla prowokacja a prawdziwy serious buisness pozdro dla autora powodzenia w pisaniu herezji

 

[urlop przydzielony zgodnie z zachowaniem.]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...