Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem już moją pierwszą replikę i zanim się gdzieś wybiorę chce zadbać o ochrone oczu. I tu pojawia się problem; nosze okulary bez któych jestem prawie ślepy. Szukałem i szukałem ale nie byłem w stanie znaleźć gogli które weszły by na moje okularki, oprawki mają szerokość niecałych 15 centymetrów. I teraz moja wielka prośba do was: czy koś zna google nadające się do ASG w cenie do 100 zł, które weszły by na okulary? Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Nawet jak staniesz na uszach nie kupisz Googli za 100 złotych, nawet nowych ;p

Arend

Edited by arend
wskazanie głupoty napisanej
Link to post
Share on other sites

Już po raz kolejny widzę jak trujesz o rzeczach o których nie masz pojęcia, Marines. Zapoznaj się może misiu z regulaminem, dobrze?

 

Wszystko zależy od kształtu i szerokości oprawek - sprawdzałem NVG na moich okularach mających 13cm szerokości i wchodzą, ale prawie "na wcisk".

Jest więc bardzo prawdopodobne, że okulary mające ok. 15cm nie zmieszczą się pod NVG.

Link to post
Share on other sites

Góralek, musisz niestety mierzyć. I też niestety się tego przeskoczyć nieda. Różność oprawek do okularów optycznych stanowi kłopot czasami nie do przejścia. Od biedy możesz kupić uvexy astropteki ale od razu mówię trzeba bedzie wycinać w gumie otworki wentylacyjne a i tak będą parowały jak wściekłe.

Link to post
Share on other sites

Moje okulary mają ok 14.5 cm szerokości, a jestem użytkownikiem ESS NVGieków. Problemem na początku były gumki, które z obu stron ściskały okulary.

Jeśli dasz rade, to wystarczy pousuwać trochę zbędnej gumy z obu stron na wysokości oprawek i w te małe "tuneliki" umieszczasz okulary za każdym razem jak zakładasz gogle. Co jest ważne, przynajmniej dzięki tej czynności udaje mi się założyć na głowę te gogle. To najpierw wkładasz do środka okulary, a później zakładasz całość na głowę. Jest to wykonalne, tylko na początku sprawiało mi dużo kłopotu, teraz zajmuje mi to max 20 sec. Jesli nie masz potrzeby w między czasie zabawy ich ściągac, to tego nie rób, bo cały proces będziesz musiał powtarzać. NVG są lepszym wyjściem od Bolle x800 dla tak dużych okularów. Próbowałem włożyć Bolle na moją głowe razem z okularami i jakoś nie udało mi się osiągnąć oczekiwanych rezultatów. Dodatkowo ten kawałek plastiku na środku gogli strasznie uciska okulary na poziomie nosa.

 

pozdrawiam.

 

 

edytka: Koniecznie wywal gąbeczki na otworach wentylacyjnych, bo jeśli intensywnie pobiegasz, to przełoży się to na odpowedni poziom zaparowania, co strasznie denerwuje, mogę zapewnić. Po usunięciu też czasem możesz delikatnie zaparować, ale odparowanie trwa krócej.

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

tez zastanawialem sie czy na moje okulary zmieszcza sie okulary ochronne, ale przeszedlem sie po optykach i kupilem sobie jednodniowe soczewki za 8.50 za 2 sztuki i problem rozwiazany :) wiem ze sztukowo sprzedaja w "paris optic"

Link to post
Share on other sites

To też jest dobre rozwiązanie, ale nie każdy toleruje soczewki. Moje oczy strasznie męczą się przy soczewkach i wytrzymanie w nich kilku godzin staje się nie do zniesienia. Oczywiście jak ktoś nie ma takich problemów, to spokojnie może się za to brać. Oczywiście to sprawa indywidualna czy soczewki komuś nie przeszkadzaja.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jeżeli masz takie szerokie to nie wejdą na nvg ja mam moje okulary zaokrąglane w sensie bardzo przylegające do twarz "sportowe" 13,5 cm szerokości i i trzeba je trochę popchać bo boki się ocierają o gumę na goglach

 

Następnym razem zwróć uwagę na to, kiedy zadane zostało pytanie i czy po takim czasie aby na pewno autorowi przyda się odpowiedź ;). /LgN

 

Dorzucę też swoje trzy grosze na temat pisowni.

Arend

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...