Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Popieram to co powiedział andyss , choć mój tato na pewno by się nie wybrał na takie cuś , powiedziałby coś w stylu "o daj spokój" ale jak już ktoś wcześniej powiedział , nie znamy twoich rodziców , może tata wyrazi chęć wybrania się z Tobą na strzelankę ? Myślę, ze pomogłaby tez wcześniejsza rozmowa z uczestnikami strzelanki której miałby być świadkiem Twój rodziciel , gdybyś poprosił ich żeby na początku zebrali się i walnęli coś mniej więcej :

 

- Tylko pamiętajcie , nie strzelajcie do siebie z bliska z broni głównej , ew. z boczniaków , nie strzelajcie w głowy ! (Itp itd ... :D)

Są to oczywiste zasady których nie powtarza się przed każdą walką, bo każdy o nich wie , ale to byłoby tak "dla picu" ;)

 

No mam nadzieje ze ja tez pomogłem . :)

 

Angelo

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

- Tylko pamiętajcie , nie strzelajcie do siebie z bliska z broni głównej , ew. z boczniaków , nie strzelajcie w głowy ! (Itp itd ... :D)

Są to oczywiste zasady których nie powtarza się przed każdą walką, bo każdy o nich wie , ale to byłoby tak "dla picu" ;)

 

U mnie mniej-więcej to jest powtarzane na briefingu każdego spotkania... Choć w składniejszej formie.

Link to post
Share on other sites
Do tego co napisał Karmazyt może pomóc zabranie ojca na lokalną strzelankę, żeby na własne oczy zobaczył "z czym to się je". W moim przypadku zadziałało.

W moim też. Wrócił do domu i kupił sobie Cymę.

 

Ale taka prawda - najlepiej zabrać taką osobę na strzelankę i dać jej pogadać z kimś wprost ociekającym rozsądkiem. Najlepiej niech taka osoba da na chwilę opiekunowi replikę, żeby sobie parę kul wystrzelił (choćby i w pustkę). Zwykle to pomaga. No i to co najważniejsze - być upartym. Opiekunowie nie mogą widzieć, że odpuszczasz, bo może myślą, że to jedna z wielu zabawek i jak Ci teraz zabronią, to Ci przejdzie ;).

Link to post
Share on other sites

A ja mam te 16 lat i rodzice sie nawet cieszą że mam jakieś hobby i to popierają i wiedzą ze to dla mnie ważne jasne że na repliki mi nie dają kasy może dołożą.Kup sobie gogle za 400 zł i powiesz ze teraz bd bezpieczny i nic ci sie nie stanie i kup jeszcze płyty kevlarowe i przyjedz na czołgu ;)

 

 

Na początek proponowałbym kupno słownika ewentualnie paru godzin korepetycji z Języka. Kolejny tak napisany post spowoduje zamknięcie tak bajerancko zaczętej przygody na forum.

Arend

Link to post
Share on other sites
Kup sobie gogle za 400 zł i powiesz ze teraz bd bezpieczny i nic ci sie nie stanie i kup jeszcze płyty kevlarowe i przyjedz na czołgu ;)

 

1251708238_by_qanciastic_500.jpg

zeli-papom sela-wi, z tego nic nie bedzie choc wpostanie, jadem na rowerze samochodem .....

 

Ja widzę pewny zabieg przyczynowo-skutkowy. Skutkiem tego co napisałeś, może być ostrzeżenie od moda, za niepoprawną składnię i niechlujne pisanie, przyczyną zaś będzie tutaj niechlujne pisanie, niepoprawna składnia i wydaje mi się, że bezsensowne wtrącenia na temat rozbojów itp.

 

nie jest bezsensowne wtracanie i pisanie o rozbojach. jest to tylko brutalny przyklad tego jak swiat wyglada. niewierzysz? przeanalizuj sobie statystyki policyjne.

o zobacz, mam jedna,z glasgow :

http://www.scotland.gov.uk/Publications/2005/06/27110147/01543

http://www.scotland.gov.uk/Resource/Img/54357/0012108.gif

 

a tu jest druga z polski :

Biorąc pod uwagę wiek i płeć kierowców, najwięcej wypadków w 2008 roku spowodowali mężczyźni – 78,1 %, z kolei kobiety były sprawcami 17,4 % wypadków. Najwięcej sprawców wśród kierowców odnotowano w przedziale wiekowym 20 – 29 lat.

 

Jednakże najwyższy wskaźnik liczby wypadków na 10 000 populacji dotyczył kierujących w wieku 18 – 19 lat. Związane jest to z brakiem doświadczenia oraz dużą skłonnością do brawury w tej grupie osób.

http://wypadki-samochodowe.automoc.pl/statystyki-2008/plec-i-wiek.html

 

mam ci dalej przytaczac ???

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Yhym, spoko porównanie. Nie dodałeś, że większość wypadków spowodowanych przez młodych kierowców jest zły stan dróg, a nie tak jak podaje policja nadmierna prędkość. Bo gdyby konkretne odcinki na drodze nie były by seropodobne to wiele wypadków by się nie wydarzyło.

 

Stąd też bezpieczeństwo w ASG w dużej mierze zależy też od miejsca gdzie jest dana strzelanka.

Edited by Hawk995
Link to post
Share on other sites

Na swym doświadczeniu oprę wypowiedź. Mając 13 lat chciałem kupić sobie replikę, niestety moja mama powiedziała, że nie ma takiej opcji. Pieniądze miałem swoje, uzbierane. Nie kłóciłem się z nią, bo to moja mama i sądziłem, że w pewnym stopniu ma rację. Pomysł kupna repliki wpadł rok później, to samo. Dopiero w wieku 15 lat, gdy sprzedałem swoje wszystkie niepotrzebne rzeczy mama zapytała, na co przeznaczę pieniądze. Odpowiedziałem jej, że chcę sobie kupić mundur wojskowy, buty i kila innych gadżetów, ponieważ mnie to kręci. Mama zaczęła pytać o mój pomysł stary pomysł, pokazałem jej filmiki i powiedziała, że jak chcę to mogę sobie kupić. Zobaczyła, iż nie jest to słomiany zapał, a pasja.

 

ps. Hawk napisał tak "Yhym, spoko porównanie. Nie dodałeś, że większość wypadków spowodowanych przez młodych kierowców jest zły stan dróg, a nie tak jak podaje policja nadmierna prędkość. Bo gdyby konkretne odcinki na drodze nie były by seropodobne to wiele wypadków by się nie wydarzyło."

 

Obowiązkiem kierowcy jest dostosować prędkość do warunków na jezdni. Są dziury - jedź WOLNO.

Edited by Sebo_NS
Link to post
Share on other sites

Hawk995 (z profilu: Wiek: 16)

 

Yhym, spoko porównanie. Nie dodałeś, że większość wypadków spowodowanych przez młodych kierowców jest zły stan dróg, a nie tak jak podaje policja nadmierna prędkość. Bo gdyby konkretne odcinki na drodze nie były by seropodobne to wiele wypadków by się nie wydarzyło.

 

 

To będzie bardzo niegrzeczne ale: GÓWNO PRAWDA. Kierowca ma obowiązek dostosować prędkość do warunków. Możesz zwalać na drogi, krety, wróżki i UFO ale wypadki powodują KIEROWCY. Zazwyczaj młodzi.

 

Identycznie jest w każdej dziedzinie gdzie dochodzi do jakichkolwiek wypadków. Czy to ASG czy wspinaczka wysokogórska.

Link to post
Share on other sites

Yhym, spoko porównanie. Nie dodałeś, że większość wypadków spowodowanych przez młodych kierowców jest zły stan dróg, a nie tak jak podaje policja nadmierna prędkość. Bo gdyby konkretne odcinki na drodze nie były by seropodobne to wiele wypadków by się nie wydarzyło.

 

Stąd też bezpieczeństwo w ASG w dużej mierze zależy też od miejsca gdzie jest dana strzelanka.

Tak masz racje- jak jest droga budowana w szajcarskiej technologi sera, to gazuje 150km/h aby urwac zawieszenie, aby stracic kontrole nad pojazdem i rozpizgac sie o przydrozne drzewo. Tak masz racje - jak klade glowe na torowisku i pociag mi ja obcina to jest wina maszynisty, gornika, hutnika, robola w zakladzie produkcji taboru kolejowego a nie moja, bo polozylem glowe na torowisku. Z takim tokiem myslenia dochodzimy do wniosku ,ze to spoleczenstwo[!] ponosi odpowiedzialnosc za gwalty, modrestwa i kradzierze i to jest tez wina ofiar ,ze dali sie okrasc , a nie jest to wina bardziorow, ktorzy dokonali tych czynow[!] i bandyta jest nieslucznie oskarzany, oczerniany, kryminalizowany.

Prosze cie - nie zrzucaj odpowiedzialnosci za wlasne zycie na kogos innego. Kazdy jest kowalem wlanego losu i 99,999% ma wplyw na wlasne zycie oraz decycje jakie podejmuje.Czasy gdzie to panstwo / system / rzad wierzyl ze czlowiek jest tak glupu i bezmysly, jest istna hybryda ameby i yet ,ze nie potrafi sam o sobie decydowac, ale jednoczesnie jest tak madry i wspanialy, ze potrafi podjac decycje o losach wlasnego kraju, kontynentu, swiata ,byly w Polsce miedzy 1945-89. Te czasy sie skonczyly i nie wroca ! I cale szczescie !

Pozyj jeszcze dodatkowe 10 lat, badz na pogrzebach kilku swoich znajomych , ktorych znales osobiscie ( jeden nawet usmazyl sie zywcem w stacji transformatorowej- cial kable elektryczne za pomoca siekiery ), to wtedy zaczniesz myslec.

O zobacz - tu masz informacje z zupelnie innych zrodel:

http://dmv.ca.gov/teenweb/more_btn6/traffic/traffic.htm ( oficjalna strona rzadowa Kanady )

http://www.rmiia.org/auto/teens/Teen_Driving_Statistics.asp

http://www.dft.gov.uk/pgr/roadsafety/research/rsrr/theme5/trendsfatalcar76.pdf ( a tu masz w UK - oficjalna strona rzadowa )

A tu masz z wiklipedi :

 

Teenage Drivers

 

In the UK, a full driving licence can be had at age 17, and most areas in the United States will issue a full driver's license at the age of 16, and all within a range between 14 and 18.[35] In addition to being relatively inexperienced, teen drivers are also cognitively immature, compared to other drivers.[36] This combination leads to a relatively high crash rate among this demographic.[37]

 

In some areas, new drivers' vehicles must bear a warning sign to alert other drivers that the vehicle is being driven by an inexperienced and learning driver, giving them opportunity to be more cautious and to encourage other drivers to give novices more leeway.[38] In the US New Jersey has Kyleigh's Law citing that teen drivers must have a decal on their vehicle.[39] Commercial services also exist to that provide a notification phone number to report unsafe driving such as IsmyKidDrivingSafe.com [40] and CarefulTeenDriver.com.[41]

 

Some countries, such as Australia, the United States, Canada and New Zealand, have graduated levels of driver's licence, with special rules.[42] In Italy, the maximum speed and power of vehicles driven by new drivers is restricted. In Romania, the maximum speed of vehicles driven by new drivers (less than one year in experience) is 20 km/h lower than the national standard (except villages, towns and cities).

Zaraz mi pewnie powiesz :ale oni maja tam drogi po 10 pasow, nie maja limitow na drogach, maja super-uber auta etc etd , bo pada snieg i deszcz, a jesienia wieje wiatr a latem swieci slonce.

To jak to w koncu jest- do wypadku dochodzi jak jest wszystko super czy jak jest wszystko ciulawo ? Bo ze statystyk wychodzi zupelnie cos innego. Czy bedziesz jak A.Michnik sam sobie udawadnial tezy , po czym pozniej je podwazal w tej samej wypowiedzi czekajac na brawa i oklaski bezmozgich klakierow , dla ktorych slowa ich guru sa jak slowa i proroctwa wyroczni prawdy objawionej i nie wazne ze sa sprzeczne ze soba w logiczny i merytoryczny sposob ?? Bo poki co to tak wlasnie robisz ;)

 

 

Uwazam ten temat za calkowicie skonczony i uwazam, ze zostalo tutaj przedyskutowane wszystko co bylo mozliwe.

Moderatorze, prosze zamknac ten post.

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu :) Też mam 15 lat i miałem podobny problem. Najpierw napalałem się na replikę (taak nie było to rozsądne). Tata jednak skutecznie gasił mój zapał. Potem zmieniłem taktykę. Pokazywałem filmiki, fragmenty forum itp. W końcu tato trochę uległ i kupiłem okulary (uvex ivo). Potem dostałem od wujka mundur i buty wojskowe. I na końcu gdy wszystko potrzebne miałem przyszedł czas na replikę :) (wszystko za swoją kasę oczywiście). Dziś jestem szczęśliwym weekendowym graczem :D

Nie będę oryginalny w swoich radach, ale może pomogę:

- na początek sam zapoznaj się trochę z ASG,

- pokaż rodzicom o co w tym chodzi,

- zacznij od ochrony! przede wszystkim oczu!

- potem ewentualnie mundur itp.

- i na końcu gdy będziesz przygotowany (tzn. miał ogólne pojęcie o ASG, twoi rodzice też, będziesz miał ochronę oczu!) kup replikę.

Mi to pomogło :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wasze rozważania co do wypadków na drogach to radził bym je pominąć bo to offtop, natomiast jeśli chodzi o porady to jak już zostało napisane, musisz mieć masę argumentów + znać osobę do której chcesz dotrzeć. Moja mać kiedy ja chciałem kupić pierwszą replikę to po prostu powiedziała mi że najpierw mam sobie kupić gogle i pokazać jej że się tym interesuję a potem szło już z górki. Każdy rodzic ma inny charakter, jeden będzie miał gdzieś to co sobie kupujesz i co robisz a inny nie pozwoli ci kiwnąć palcem bo uważa, że świat to tylko pedofile, bandziory, niebezpieczeństwa itp. itd. :P

Link to post
Share on other sites

Dexter z mojego nicku każdy może się domyślić w jakim jestem wieku ;)

 

Ja napisałem tylko to co ustaliła Najwyższa Izba Kontroli. W Polsce ginie na drogach 2 razy więcej osób niż w innych państwach UE ze względu na zły stan techniczny większości jezdni.

 

Wracając do tematu. Ja też chciałem zacząć gdzieś w wieku 14 lat. Ale jak już zacząłem to stwierdziłem, że dobrze było jeszcze poczekać. 16 lat to też jest dość płynna granica. Znam swoich rówieśników i z około 1/3 bałbym się grać.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...