Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka taktyczna do 150zł


Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja myślę, że lekko wychodzi poza budżet :P

 

Delikatnie z innej beczki: coś do przenoszenia 6-ciu magów do ak, jakieś cargo na pierdołki, do wz.93 i wygodne z plecakiem w stylu patrolówki. Budżet podobny, w ostateczności chińczyk (miwo ofc). Z góry dzięki.

 

Albo chest jakiś albo pasoszelki. Skoro plecak mały, patrolowy (a nie kilkudziesięciolitrowe bydlę "ze wszystkim") to osobiście skłaniał bym się raczej ku pasoszelkom. Mogą być z Miwo, albo możesz zamówić coś u prywatnych krawców. Tyle, ze zmieszczenie się w zadanym budżecie będzie trudne.

 

Musiałbyś zbadać rynek. Miwo (jedno i drugie) jest niezłe, szczególnie, gdy chcesz kupować "z półki", z ewentualnymi małymi przeróbkami. Są oczywiście firmy szyjące u nas sprzęt lepszy, ale droższy. Są też prywatni krawcy, którzy uszyją Ci wszystko, czego sobie zażyczysz - i z reguły za sensowne pieniądze. Problem w tym, że to Ty musisz wiedzieć, czego sobie życzyć, inaczej możesz dostać (wykonany co do joty zgodnie z zamówieniem) koszmarek, którego nie da się nosić.

 

Kolorystyką się nie przejmuj, oliwka pasuje do prawie wszystkiego, coyote brown / tan w sumie podobnie, a jak się przekonałem, DPM z Panterą wcale się nie gryzie.

 

Propozycją jest znów - brytyjski chest. Tani, mocny, działa (u mnie w ekipie jest ich już 5: trzy issue brytyjskie, jeden klon WebTex'a i jeden "kuzyn" z holenderskiego demobilu - magazynki od AK wchodzą jak ta lala, 6 sztuk swobodnie).

Alternatywnie, poszukaj u krawców, kto by Ci uszył leki, niskoprofilowy chest amunicyjny - coś w ten deseń, tyle, że starczą Ci 3 podwójne ładownice do AK, za to przydało by się jakieś cargo.

 

Generalnie, IMO, im mniej masz na chestrigu, tym lepiej: większość modeli opiera się tylko na ramionach, więc obciąża właśnie barki i kręgosłup (po paru godzinach zabawy naprawdę czuć...). Dlatego wolę pasoszelki, oparte na biodrach.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

On czeka na aprobate użytkowników. Nawet jak jej nie dostanie, to i tak kupi to co podrzuca, bo mu się wydaje, że to super 'deal'.

Od siebie powiem, że nie gryzie sie z Wz.93 Alice w oliwce. Mam używany kontraktowy zestaw 4ładownic, manierke, buttpack i torbe na NVG jako zrzutówka.

Z wyglądu zajechane jak się tylko da. Dziwne, że się nic nie rozpadło jeszcze. Ale się sprawdza świetnie. Kilku znajomych z ekipy zazdrości mi akurat w wakacje, przy dużych temperaturach, bo oni grzeją się pod swoimi kamizelkami. W ładownicach noszę magi do mp5, co nie jest standardowe, ale daje rade.

Ładownice na M4 nie bardzo 'przyjmują' magi do AK, ale jest na to sposób, bo można kupić ładownice na magi AK w Alicji.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_106_280&products_id=568&name=MilTec_-_Ladownica_Alice_do_magazynkow_M16,_AK

 

Nie jest to kamizelka, na którą się drogi Orzechu uparłeś. Ale zagwarantuje ci większą wygode i swobode niż te chińskie kamizelki. Miałem okazje ponosić niektóre, w celu zapoznania się z nimi i wypróbowania, czy to się nada na niedzielnych spotkaniach. Chińskich kamizelek ci nie polece po prostu. Za to pasoszeleczki Alice jak najbardziej. Cały zestaw bez torby na NVG dorwałem poniżej 150zł.

Link to post
Share on other sites

A czy do tego tego dało by się podpiąć ładownice na magazynki do Ak?

 

To jest oporządzenie S95 Bundeswehry. Ładownice pod AK do tego nie istnieją. Pewnie sznurkiem i tamą klejącą (albo opaskami do kabli, paracordem i izoldą) dało by się od tego domontować wszystko, nie wyłączając czołgu Twardy, ale nie o to chodzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...