Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanie ASG dla początkującego


Recommended Posts

Witam. Niedługo planuję zacząć prawdziwą zabawę z airsoftem, kiedyś miałem małe zaczątki, grałem sam, teraz planuję dołączyć do grupy. Potrzebuję pomocy w wyborze broni.

 

Mój aktualny zestaw:

-M4 BOYI AEG (bardzo stara i trochę dobita)

-Tokyo Marui M92F na greengas

 

Co planuję kupić

-na pewno okulary ochronne lub maskę

-AEG, waham się między:Cyma 028/Cyma 023/Cyma 028A

-prawdopodobnie jakiś mid-cap do broni

 

Doradźcie mi, jaka z powyższych broni jest najbardziej odpowiednia, lub dajcie własne propozycje (do 300zł, max 400zł ale to już musi być całkiem jakiś "wypas")

Z góry dzięki za pomoc,

Dodek

Link to post
Share on other sites

A znasz jakiś sklep, w którym CM.040 jest za 300-400 złotych? Bo autor wyraźnie powiedział jakimi dysponuje funduszami, a replika, którą podałeś jest prawie 2x droższa. Nie ma co przesadzać. CM.028 jest bardzo dobre jak na tą cenę.

Link to post
Share on other sites

Ja się nie upieram, że to najlepsze rozwiązanie - po prostu takie, które trzeba wziąć pod rozwagę. Może jest sensowne. A może nie... nie wiemy, co tam się schrzaniło ("trochę dobita"... to równie dobrze może oznaczać, że potrzeba jej fachowego przeglądu, wyczyszczenia i paru metrów taśmy teflonowej plus może nowej gumki).

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za opinie! Pole widzenia mi się zwężyło do CM028 i CM028A. Czy są jakieś różnice między nimi (poza wyglądem)?

 

Znajomy pomaga mi naprawić M4, nie wiem czemu, ale po kilku latach wypluwa 0,12g BB na ok 7m. Strzelałem mu w plecy to nawet nie wiedział, że go trafiłem. Czy ktoś wie w czym może być problem? Akumulator ma 9.6V więc stawiam na sprężynę.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za opinie! Pole widzenia mi się zwężyło do CM028 i CM028A. Czy są jakieś różnice między nimi (poza wyglądem)?

 

Nie. Poza różnymi okładzinami, chwytem pistoletowym i kolbą są identyczne.

Ciekawi mnie ta sama kwestia, co przedmówcę: czy ten Dboyi ma metalowy gearbox ;>? Trzeba pamiętać, że Dboyi to nie tylko chińskie cacuszka z pięknie wyglądającymi body, sprzedają także AEGi full wypas z pięcioma lampkami taktycznymi w kolorach prędzej kojarzonych z drzewkiem Bożonarodzeniowym, granatnikiem a'la shotgun z zasięgiem 20 cm (pamiętny filmik Pana z airsoftguns ;>) - a to wszystko za jedyne 150 zł !!! Lepszych ofert nie mają nawet rumuni sprzedający na Kościelnych odpustach piły łańcuchowe "sztila" po 100 zł !

 

PS: Poszukaj w komisie jakichś używanych cymek, nawet tych 2 letnich, byleby tych wyższych modeli, czyli 039, 042, 040, 045, 048. Ja tak zrobiłem, kupiłem dwuletnią CM.039C i od 2 miechów hula na SP140 Guardera bez żadnych niedomówień ;) Jeżeli nie natrafisz na sprzedawcę-kretyna wkładającego stalowe pręty do gearboxa z bliżej nieokreślonych powodów to wiedz, że replika nie nawali ^^ Cymy są pancerne, koniec, kropka.

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

M4 jest full-plastik. :P Dzisiaj przy naprawie się złamała zębatka i niedługo pójdzie do śmieci. Nie opłaca się według mnie naprawiać tego złoma.

 

Szukałem ostatnio i znalazłem takie rzeczy:

http://www.sklep-militarny.com.pl/hk-g36c-p-1229.html

http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-104-karabin-M4-A1-z-Granatnikiem-.html

http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-296-Karabin-M4-A1-SE-BI-3081C-.html

http://www.taiwangun.com/pistolety_maszynowe-aeg/r2_well-1261.html

http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1133184126-Replika-pistoletu-maszynowego-D90H.html

 

Co o nich sądzicie? Które 2 najlepsze z tego zestawienia (wliczając 2 cymy 028 i 028A)?

Edited by dodek1000
Link to post
Share on other sites

Te emki które tu przedstawiłeś, te p90 oraz ta gieta, to nie asg, a zabawka (mimo że nosi nazwę asg) i to gówniana jeśli mogę się tak brzydko wyrazić. Prawdopodobnie ten scorpion też, mógł by co najwyżej robić jako broń boczna itp. ale skoro masz beretkę od TMu, to wystarczy ją doprowadzić do stanu używalności jeśli w takowym nie jest... w tym dziale cenowym to z PMów masz MP5 od galaxy (nie wiem czy są wgl dostępne w polsce bo nie patrzyłem dość długo), cymy 0.28, ew jak ci się nieco poszerzy budżet to jakieś tam G36 od jg albo lepsze cymki lub (tu odsyłam do tematów, bo boyi AK są chwalone ale nie aż tak jak cym) AK od Boyi.

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

Olej cały ten szajs. Miałem Scorpiona Wella, nigdy nie strzelał tylko ledwo pluł, w końcu się zjebał, sprzedałem na części.

 

Szukaj MP5 PDW Galaxy lub AK Beta Specnaz JG/Cyma - są niewiele droższe, a to już są repliki a nie zabawki na komunię.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...