Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, stałem się dumnym posiadaczem tych oto dwóch replik mundurów:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/191/zdjcie0129y.jpg/

 

Szczegóły tego brązowego:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/803/zdjcie0123.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/851/zdjcie0125p.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/11/zdjcie0126y.jpg/

 

Mam pytanie: na mundurach jakiego rodzaju wojsk były wzorowane ? (wiem że ss i co dalej?)

Link to post
Share on other sites

Witam, stałem się dumnym posiadaczem tych oto dwóch replik mundurów:

Dumnym?

Z czego? Z posiadania jakiegoś badziewia, które obok munduru SS nawet nie leżało?

Gdybyś w takim czymś przyszedł na strzelankę, na której przez przypadek ja bym był, to wyleciałbyś z niej na kopach. No nie jestem w stanie tego zrozumieć - fascynacji jakąś szmatą tylko dlatego, że ma na kołnierzu runy (i tak badziewne).

 

Skoro zaś "nie bawisz się w reko", to po jaką cholerę Ci to gówno, co? Naprawdę jesteś takim gówniarzem, że podnieca cię operetkowy ciuch z SS na kołnierzu? Jeśli tak, to radzę uważać, bo nie dość, że można to podciągnąć pod propagowanie ustrojów totalitarnych, co w tym kraju jest zabronione, to możesz jeszcze trafić na kogoś nerwowego i bez poczucia humoru, a do tego szybkiego w rękach...

Link to post
Share on other sites

Już tak nie jedźcie po chłopaku, przecież pisze że ma to na strzelanki . O ile na historyczne to nie mam nic przeciwko.

Jasne, jasne. Tylko i wyłącznie historyczne, już to widzę.

Kolejny małolat zafascynowany piorunami na kołnierzu, który nie ma za grosz pojęcia o tym, co mu się tak podoba.

Wie tylko, że to byli fajni goście i mieli fajne mundury.

Link to post
Share on other sites

Kolejny małolat zafascynowany piorunami na kołnierzu, który nie ma za grosz pojęcia o tym, co mu się tak podoba.

Wie tylko, że to byli fajni goście i mieli fajne mundury.

 

 

No widzę, że Twoja wiedza również obszerna nie jest, gdyż to nie są żadne pioruny :huh: . Ja w "zafascynowaniu" "piorunami" nic złego nie widzę, o ile ma to podłoże czysto mundurowo, historyczne. Jeżeli chłopak ma to na historyki to nie wiem do czego bijesz pianę, jaki masz dowód na to że będzie w tym łaził po mieście czy na zwykłe strzelanki ? Jeśli żadne to na cholerę bezsensownie bijesz konia ?

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

A waść co,urodziłeś się z kompletną wiedzą o wszystkich formacjach wojsk każdego kraju?

Napisałem tak? Możesz wskazać?

Pier...cie że wiedza na tematy historyczne zanika wsród młodych,a jak chłopak pyta co i jak,to go jedziecie z góry na dół.Pyta bo nie wie,proste.Jak nikt mu nie powie,to skąd ma wiedzieć?

Jak nie wie, to niech najpierw się DOWIE, a nie kupuje jakieś gówno, bo ma SS na kołnierzu.

Jeśli nawet pojęcia nie ma, jak wyglądały mundury W-SS, a chce się na nich stylizować, to co? Powiesz mi, że to poszerzanie wiedzy na tematy historyczne?

No weź mnie nie rozśmieszaj.

 

 

No widzę, że Twoja wiedza również obszerna nie jest, gdyż to nie są żadne pioruny :huh: .

Łał, no jestem pod wrażeniem ciętej riposty.

A czytałeś mojego wcześniejszego posta? Jak nie, to przeczytaj.

Jeśli czytałeś i NIE ZROZUMIAŁEŚ, to już nie moja wina, że masz braki w wykształceniu na poziomie szkoły powszechnej, gdzie uczą czytać ze zrozumieniem, Panie Wszystkowiedzący.

Ja w "zafascynowaniu" "piorunami" nic złego nie widzę, o ile ma to podłoże czysto mundurowo, historyczne.

No tutaj ma. Ogromne. Facet nie wie, jak taki mundur wygląda, ale chce w jakimś badziewiu chodzić na strzelanki, bo ma SS na kołnierzu.

Brawo, mój Watsonie, powaliłeś mnie na kolana.

Jeżeli chłopak ma to na historyki to nie wiem do czego bijesz pianę, jaki masz dowód na to że będzie w tym łaził po mieście czy na zwykłe strzelanki ?

Napisał gdzieś, że chodzi mu o strzelanki HISTORYCZNE?

Wskaż gdzie, bo może mi to po prostu umknęło.

A potem powiedz mi jeszcze ile takich strzelanek rocznie się organizuje i gdzie.

Czas start, geniuszu.

Jeśli żadne to na cholerę bezsensownie bijesz konia ?

Czy mógłbyś nie przenosić na mnie swoich młodzieńczych problemów z seksualnością? Dziękuję.

Fakt, że Ty w zaciszu domowym z braku kobiety albo lepszych zajęć zaspokajasz się tak, a nie inaczej, nie oznacza, że każdy tak ma.

I - dobrze Ci radzę - przemyśl swoją ewentualną odpowiedź, zanim naciśniesz przycisk "wyślij".

Link to post
Share on other sites

Królik może zostaw jednak temat umundurowania Waffen-SS osobom które się na tym znają, no chyba że uważasz się za bardziej kompetentnego ode mnie do udzielenia odpowiedzi w tym temacie. Tymczasem na razie nie napisałeś nic sensownego tylko stertę wyzwisk/obelg i innych postów w lekceważącym tonie , postawa godna "moderatora" :bialaflaga: . Na resztę treści Twojego posta nie odpowiem bo szkoda mi czasu czytać tą dziecinadę.

 

 

Brod3c :

 

Z tej bluzy da radę wykrzesać coś przyzwoitego , można by ustylizować ją na bluze wzór M44 używaną w dość dużym stopniu pod koniec wojny. Cechowała się brakiem dolnych kieszeni i dosyć krótkim krojem ( tak jak ta na linku ). Po małych zabiegach kosmetycznych - sugerowałbym odprucie baretek , wszystkich pierdołek z rękawów. Co do stopnia SS-Obersturmführera ( porucznik ) to również bym sobie darował tak wysoki stopień, oczywiście to tylko moja sugestia, nie wiem jak to wygląda w twoim środowisku.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/803/zdjcie0123.jpg/

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

Królik może zostaw jednak temat umundurowania Waffen-SS osobom którym się na tym znają,

Poziom mojej wiedzy o umundurowaniu W-SS wystarczy, by stwierdzić, co stwierdziłem powyżej.

no chyba że uważasz się za bardziej kompetentnego ode mnie do udzielenia odpowiedzi w tym temacie,

Do tego, by stwierdzić, że to coś nie leżało nawet obok munduru W-SS nie trzeba specjalnych kompetencji, Panie Kompetentny.

na razie nie napisałeś nic sensownego tylko stertę wyzwisk, postawa godna "moderatora".

Czy mógłbyś mi wskazać te wyzwiska, łaskawco?

Bo - widzisz - ja bez najmniejszego problemu wskażę, gdzie w dość prymitywny sposób próbowałeś personalnie atakować rozmówcę, a nie jego argumenty.

Oczywiście rozumiem też, że tylko Ty masz monopol na pisanie "czegoś sensownego w tym temacie" i jeśli ktokolwiek inny - poza Tobą - stiwerdzi, że to operetkowy badziew, to do momentu wyrażenia światłej opinii przez Nanterisa, będzie to nic niewarta pisanina.

I rozumiem również, że jako moderator nie mogę napisać nic niepochlebnego o czymkolwiek, bo to nie przystoi, tak?

Na resztę treści Twojego posta nie odpowiem bo szkoda mi czasu czytać tą dziecinadę.

TĘ dziecinadę, jeśli już.

I pisze to koleś, który napisał TEGO, jakże dojrzałego w treści, posta.

Gratuluję samopoczucia.

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz przykład bluzy o której mówię , wykonywana była oczywiście z innego materiału , jednak ta kwestia nie jest tutaj istotna. Kolorem również się nie sugeruj, występowały w odcieniach od zielonego, poprzez szary aż do brązu ( przez co często nazywana jest "musztardą" :wink: ).

 

 

m44_blouse3.jpg

 

 

SS-Man po lewej stronie ma na sobie właśnie bluzę M44 o której mówię. Z ciekawostek mogę powiedzieć, że tego typ bluzy nie był lubiany przez żołnierzy, wykonany był ( jako produkt późno-wojenny ) z bardzo marnej jakości materiału z dużym dodatkiem sztucznych włókien, które powodowały bardzo słabą przepuszczalność powietrza. Dodatkowo sam krój bluzy powodował notorycznie odsłanianie pleców w okolicy nerek co było jednoznaczne z przeziębieniem, no i brak kieszeni. Jeżeli chcesz to podeślę Ci trochę materiałów do poczytania w tym temacie.

udwss541.jpg

 

Pozdrawiam,

 

PS:

 

Królik bardzo mi przykro, ale szkoda mi czasu na "dyskusję" z Tobą.

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

Ten groch niestety ale jest marny, brakuje mu jednego koloru ( było 5 a ten ma 4 ) , ale jak bardzo chcesz to Ci nie zabronię..

 

 

Tylko na strzelanki do zabłocenia. Ale chodzi mi tylko i wyłącznie o to aby miał cokolwiek wspólnego z niemieckim mundurem.

 

Ta aukcja się zaraz kończy: http://allegro.pl/bluza-m43-splinter-i1654260017.html

Edited by brod3c
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...