Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VSS Vintorez (aka VSS Wintoriez, nie WSS Wintorez)


Recommended Posts

Panie Szmerglu, przekaż moje serdeczne gratulacje dla DrFreemana. Wygląda na to, że jego WSS przebył długą drogę na Dolny Śląsk, przeszedł przez kilku kolejnych właścicieli by trafić po wielu przygodach do mnie. Wspaniałym uczuciem jest poznać ludzi, którzy stali za tym projektem. Teraz ja próbuję odrestaurować ten karabin, ponieważ przeszedł bardzo wiele, i to nie zawsze pozytywnego.

Pozdrowienia

Matt

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Matt141 z przyjemnością przekaże pozdrowienia :) Pochwal się, gdy skończysz "upiększanie".

 

Mam to cudeńko od trzech dni. Z osobistą zgrozą przyjąłem tą replikę z kolbą pomalowaną brązową farbą, w odcieniu okładek. Może mam zwichrowane gusta, ale nie pasuje mi to absolutnie. Kolor jednolity, farba jak do framug. Wżarła się dość solidnie, więc dawnego charakteru drewna nie zachowam. Nadałem mu jak na razie nowy charakter, który dzięki wypełnieniu tamtą farbą naturalnych słojów wygląda wyjątkowo "sklejkowo". Naturalne rysy nadają tylko charakteru, więc głupotą byłoby z nimi walczyć. Suwadło przemalowałem na czarno, do tego zmieniłem warstwy tłumiące na końcu tłumika, dalej kosmetyka, odrobina walki z rdzą. Oprócz tego dostał lupkę PSO-1.

Z rzeczy, których nie widziałem na waszych zdjęciach, jest jeszcze obejma na tłumik z montażem do zawieszenia.

 

Jakbyście mieli do niego jakieś bliższe specyfikacje, to zawsze się przydadzą ;) Mam na myśli głównie montaż i budowę tłumika- do tej pory zlokalizowałem dwie śruby pod okładkami, ale to były tylko wstępne oględziny.

 

Oto zdjęcia z wczorajszych prac, przed i po:

 

1

2

3

4

5

 

Pozdrowienia

Edited by Matt141
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ano sprawa wygląda tak: wykonałem z tworzywa sztucznego model komory zamkowej wraz z okuciem kolby i kilkoma pierdółkami i wysłałem zapytanie do firmy zajmującej się laserowym wycinaniem blach, czy coś takiego mi wytną i pospawają, z tym, ze muszę zrobić im dokładną instrukcję spawania części, bo owszem, mogą zespawać na podstawie modelu, ale dojdą koszty i to masakryczne :) Zastanawiam się, czy samemu w międzyczasie nie zrobić go z blachy aluminiowej 3mm polutowanej alumweldem, w sumie nie byłby to problem, bo takie rzeczy już robiłem. Ogólnie projekt nadal jest, choć przesunięty lekko w czasie, bo czekam na VSS od Zety, by zobaczyć na jakim poziomie wypuszczą, by wiedzieć, czy z moim budżetem warto w ogóle brnąć w ten temat.

Link to post
Share on other sites

Dread, w sumie mądre posunięcie. Bo jak się okaże, że te wintoriezy od ZetaLab to jednak kicha, to będziesz wiedział co zmienić w swoim egzemplarzu. Na podstawie ich błędów oczywiście. Z kolei jeśli będą lepsze... no cóż, wtedy sam zdecydujesz czy kontynuować projekt :> Btw. była już podana dokładna data wydania WSS i Wała?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Żeby nie było, że nic nie robię:

 

Nowa komora zamkowa wykonana w całości z aluminium, oczywiście jeszcze jest sporo do zrobienia, między innymi łącznik trzymający pokrywę komory, zatrzask magazynka, cały układ selektora i bezpiecznik, nie ma też jeszcze szyny na optykę (chcę wykonać od podstaw, ale jak się nie uda, to dam jaskółkę od AK). Magazynek i chwyt przedni pochodzą z wcześniejszego projektu. Pokrywa komory zamkowej, którą robiłem wcześniej okazała się za niska, będę musiał wytłoczyć nową.

vintek1.jpg

http://s16.postimage.org/pqk5rpxo3/vintek1.jpg

 

vintkomora.jpg

http://s7.postimage.org/w8huueh0p/vintkomora.jpg

 

Replika jest o 8mm dłuższa od oryginału, jak na razie pozostałe wymiary będą zachowane.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

GBB nie przewiduję. Replika powstaje w warunkach piwnicznych, a GBB wymaga ostrego frezowania części. O ile cięcie i łączenie blach 4mm i tłoczenie 1mm nie jest dla mnie problemem, o tyle frezowanie suwadła i precyzyjne wycinanie prowadnic przerasta moje możliwości.

Link to post
Share on other sites

A na cnc by się dało to zrobić? Potrzebuję projektu, kosztami się nie martwię póki co. Czekam na BlowBack od Zambeziego, ale kij mi po nim będzie jeśli nie będę miał samego body. Mógłbym je wykonać gdzieś na cnc, albo kupić z www.atw74.ru , ale muszę mieć pewność, że ten z atw się da przerobić jakoś.

Link to post
Share on other sites

Jak pytałem na forach CNC, to wszystkie rozmowy kończyły się na pustych dyskusjach o wyższości plazmy nad laserem, a przy próbie zlecenia wycięcia kształtu każdy radził mi wybudowanie sobie maszyny od podstaw. Z kolei jak zamawiałem w firmach cięcie, to albo nie odpisywali na maile, albo mówili że za małe zamówienie (chwalą się, że robią prototypy, ale 100 sztuk wyciętej blachy to za mało). Mam wrażenie że w tych firmach pracują ludzie, których jedynym zadaniem jest biadolenie, że nie ma zleceń, a jak jest zlecenie, to się go nie podejmą, bo to im przeszkodzi w biadoleniu.

 

Tak więc co do pytania o CNC - da się technicznie, ale jak na razie jest to niewykonalne.

Link to post
Share on other sites

Czołem!

 

Co do wyrobu elementów na CNC, tokarkach, frezarkach itp itd. Na allegro można znaleźć ogłoszenia ludzi robiących na zamówienie takie rzeczy. Wymogiem wcale nie jest pewna minimalna ilość jak w wypadku firm. Liczyć się jednak trzeba z dużymi kosztami.

 

Przy okazji. Z mojej strony powstaje równolegle kolejna replika VSS. Więcej szczegółów oraz postępy prac przedstawię w odpowiednim czasie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dla ludzi spragnionych repliki GBB (takich jak ja :) dwa ciekawe linki:

Ogólna prezentacja:

http://www.airsoftgun.ru/phpBB/viewtopic.php?t=65743&postdays=0&postorder=asc&start=0

Etapy pracy:

http://www.airsoftgunspb.ru/forum/index.php?showtopic=23605&st=0&start=0

Pokaz strzelania:

http://www.youtube.com/watch?v=cy2Mo2VN67E&feature=player_embedded

Replika zrobiona przez maniaka z Rosji. Ciekawie rozwiązane zasilanie, a mianowicie tłumik pełniący rolę butli - mieści 190g CO2.

Edited by cyp
Link to post
Share on other sites

Zafascynowany WSS'em, po wieczornych przemyśleniach i przypadkowym rzucie oka na to: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=795 wpadłem na pewien pomysł który może być sugestią dla kogoś kto sobie z customowaniem radzi. Do rzeczy, czy opakowanie tej repliki i stalowe ubranko WSSa było by dobrym pomysłem? problemem możne być magazynek, ale można go zastąpić atrapą a dalej pchać pistoletowe w rączkę.

 

Może ten pomysł się komuś przyda :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Planuję produkcję "na gotowe", chcę osiągnąć cenę na poziomie 1500zł, jak wyjdzie, zobaczymy.

 

Obecny projekt kosztuje przede wszystkim kupę czasu - ręczne wycinanie blach, łączenie, tłoczenie blach przy pomocy drewnianych korytek i dłutka, wyginanie w imadle i przesiadywanie w oparach żywic poliestrowych to nie są przyjemne rzeczy :) Z tym, że projekt jest tylko przygotowaniem pod właściwą produkcję - docelowo stalowe komory, dekle tłoczone z form żeliwnych, wszystko full wypas pro, a nie chałupnictwo :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...