Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VSS Vintorez (aka VSS Wintoriez, nie WSS Wintorez)


Recommended Posts

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie zrobienie repliki Vintoreza, która będzie bardziej przypominać karabin, niż AK z kolbą od "Dragunowa" od JG i rurą od odkurzacza.

Replika oparta jest o korpus od CM028 ze składaną kolbą, przy czym z oryginalnego korpusu niewiele zostało.

Z resztą sami obczajcie. Zdjęcie przedstawia wczesne stadium prac, części są tyko przyłożone do siebie, a rura z kartonu jest tylko dla zachowania proporcji (tłumik "toczy się").

 

2lc4ltc.jpg

 

 

Zapraszam do dzielenia się swoimi przeżyciami z VSS.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może ta stronka się przyda. Ciekawe rozwiązanie z baterią.

 

Widziałem, znam :) Chłopaki są w o tyle lepszej sytuacji, że mają dostęp do ostrego VSS i łatwiej jest im zwymiarować części. U mnie, w związku z tym, że replika nie będzie w 100% trzymać wymiarów oryginału bateria wejdzie pod dekiel i nie trzeba będzie zanadto kombinować. W moim projekcie bardziej chodzi o zrobienie czegoś z Cymy, tak, by miało ręce i nogi, żeby nie był to kolejny kałach z magiem od bety, magwellem i kolbą od SWD.

 

Acha, zanim ktoś zapyta - magazynek na zdjęciu to tylko połówka, a to czerwone to nabój od szotgana - najprostszy sposób na zrobienie taniego magazynka na 30 strzałów, bo szels wchodzi praktycznie w każde pudełko :)

Link to post
Share on other sites

Yyyyy...a nie lepiej było zacząć ten temat gdy już Twoje dzieło będzie gotowe albo chociaż w zaawansowanej fazie rozwoju? Wtedy wrzucić fotki z wczesnych stadium prac, itp. A tak to nie wprowadziłeś nic ciekawego, w dodatku fotka z przyłożoną rurą po ręczniku. Nic ciekawego, plany, plany i nic więcej. Mimo tego życzę powodzenia!

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites
Yyyyy...a nie lepiej było zacząć ten temat gdy już Twoje dzieło będzie gotowe albo chociaż w zaawansowanej fazie rozwoju?

Wtedy nie mógłbym liczyć na cenne sugestie forumowiczów :) Rozwija projekt jest łatwiej, niż naprawiać i poprawiać już zrobione.

 

Wiem, marudzę, ale... WSS!

WMASG jest często czytany przez maniaków z innych krajów, a oni wpisują "VSS Vintorez" w wyszukiwarki, więc zrobiłem ukłon w ich stronę.

Link to post
Share on other sites
Czyli robiąc ukłon w ich stronę- w naszą wypiąłeś się dupą.

Nie sądzę. "B" z cyrylicy w języku polskim transliteruje się na "V", a dopiero czyta się jako "W". Litera "V" od wieków występuje w polskim alfabecie i nigdy nie została z niego wykreślona.

Podobną transliterację stosują Czesi, Ukraińcy, Białorusini, Rosjanie, czy Chorwaci - to tak tylko napominam, zanim ktoś mi wyskoczy z "żyjemy w kręgu kultury słowiańskiej".

 

Zwłaszcza, że maniacy z innych krajów na razie nie mają na co patrzeć.

 

Kolba jest już przymocowana do body?

 

Kolba nie jest przymocowana do body, bo się okazało, że źle robiłem body, nie trzymało wymiarów, choć mogło. Całe szczęście po założeniu tematu dostałem PW z dokładnymi wymiarami i od wczoraj poprawiam projekt. Kolba będzie musiała zostać przerobiona pod wymiar, ale chyba zrobię nową.

Link to post
Share on other sites

Dobra, ale my tu sobie gadu gadu, a karawana jedzie dalej :)

 

001.jpg

 

Komora zamkowa repliki obecnie dużo lepiej trzyma wymiary oryginału, w tym celu też zmniejszyłem obrys chwytu przedniego. Magazynek czeka jeszcze sporo kosmetyki, ale już na tym etapie podaje kulki. Dzyndzel do zwalniania magazynka zrobił się troszkę krótki, więc będę musiał dospawać kawałek blaszki.

Link to post
Share on other sites

Tego samego producenta, co Maza94 w drugim poście wrzucił link. Chłopaki z Rosji, oprócz VSS (WSS) zrobili jeszcze SR3 i AS VAL (Wała). W planach mają Grozę, PKM i VSK-94 (WSK-94) wraz z pochodnymi opartymi o tę samą komorę zamkową.

 

Natomiast 50 sztuk, to miało wyjść od firmy JTG (Jack the Gunsmith), ale finalny produkt był mniej niż mierny, a jakością przypominał PKM od HAG (wielu uważało, że JTG to kolejne wcielenie HAG).

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jeszcze jest AS VAL GBB, ale też zrobiony w jednym egzemplarzu przez jakiegoś maniaka. Zrobiony z części z ostrego i z bebechami od jakiegoś gaziaka M4 WE (chyba). Dread, mam pytanie - czy tłumnik u Ciebie będzie tylko atrapą chowającą preckę czy będzie działający? Pytam, bo sam kiedyś byłem chory na VSS'a i w planach miałem maksymalne wyciszenie karabinku, lufa długości MP5K, ciche głowice, smarowanie, podkładkowanie, M110 a tłumnik miał tłumić ;).

 

AS VAL GBB

http://www.youtube.com/watch?v=cy2Mo2VN67E

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Jak zmieszczę gdzieś baterię, to tłumik będzie tłumić, a jeśli nie zmieszczę, to w środku będzie bateria, a tłumić będzie jedynie końcowa część rury. Lufa będzie do długości baterii razem z kablami, a w końcu rury ze dwie wkładki.

Link to post
Share on other sites

Jak na razie trzyma wszystkie wymiary, jedynie ten trójkąt za spustem jest milimetr bliżej. Sprawa pewnie się zmieni, jak będę musiał wykombinować pokrywę komory, no i już teraz wiem, że chwyt w kolbie będzie grubszy, bo się inaczej silnik nie zmieści. Poza tym planuję pełne odwzorowanie skali. Zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Jutro wrzucę zdjęcie magazynka, który jest ukończony w 80%. Bebechy to nabój od szotgana, który można wyjmować i rozkładać do czyszczenia.

Link to post
Share on other sites

Dekiel chyba zrobię z arkusza aluminium 1mm.

 

Spust zostawię, nie wygląda aż tak strasznie i mało kto zauważy różnicę, a poza tym nie będę się męczył dla części, która i tak przez większość czasu jest schowana pod palcem :)

Link to post
Share on other sites

Powiem, jak skończę, bo wtedy będę wiedział ile musiałem zainwestować, ile czasu mi to zajmie i takie tam. Ale ogólnie to tak, mam zamiar robić VSSy na zamówienie, tylko na razie jeszcze nie wiem, czy potrafię :)

Link to post
Share on other sites

Postępy będą, jak jakiś dzień wolny od pracy wpadnie i się wyrobię z gładziami w przedpokoju i ze zrobieniem biurka i biblioteczki :) Nie samym airsoftem człowiek żyje.

 

Ostatnio byłem w castoramie, żeby kupić sklejkę na kolbę, ale kasjer nie umiał jej nabić :) Arkusz blachy na dekiel, oraz spoiwo do lutowania aluminium już do mnie jedzie.

Link to post
Share on other sites

pokrywka.jpg

http://s4.postimage.org/4akunikhx/pokrywka.jpg

 

W oczekiwaniu na arkusz blachy 1mm zrobiłem model pokrywy wykorzystując blachę 0,25mm, tę samą, która posłużyła mi do obudowania body Cymowego. Efekty są całkiem zadowalające, wiem już przed jakimi problemami stanę, gdy będę robił gotową pokrywę. Jak prawdziwa pokrywa już się zrobi i wymyślę jak rozwiązać kwestię suwadła, to wytnę w body otwór do wyrzucania łusek (a w rzeczywistości do regulacji hopka).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...