Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Borne Sulinowo (Kłomino) 2005 (Edycja druga) 19-21 sierpnia


Recommended Posts

  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No wiesz Kapral, lepiej być łosiem niż żyrafą. 8) Łoś to może chociaż stratować czy coś porożem zrobić... a żyrafa? Żyrafa to nawet biega jak pokraka.

 

Ale podział uważam za świetny. Dzięki serdeczne. W końcu Szczecin będzie po w całości po tej samej stronie.

Link to post
Share on other sites
No wiesz Kapral, lepiej być łosiem niż żyrafą. Łoś to może chociaż stratować czy coś porożem zrobić... a żyrafa? Żyrafa to nawet biega jak pokraka.

 

ziomuś, co ty gadasz, zyrafa ma zajebiscie długą szyje i moze komuś podjebać piwko z innego stolika. albo włożyć głowe jakieś suni pod spodniczke. Zyrafy som w pyte. A łoś nie ma nic z życia bo jest cały czas na haju i ma na dodatek głupie imie.

Link to post
Share on other sites

hiehieheiehihieheiheiehiehie

jeja.. dostałam śmiechawki...

 

żyrafy oczywiście sa boskie, ale mylisz się Kapral mój łos ma fajną dziurę w pupce... zresztą mówiłam Ci... i w życiu może wiele przyjemności doznać :D od Wraicika nawet dostał małą tajemniczą kuleczkę :D

 

oczywiście etymologia nazw jest ściśle tajna, ale mogę zdradzić, że to swego rodzaju hołd dla naszego wspaniałego i jedynego PRZYWÓDCY - QBSa, oby panował wiecznie :wink: :D

 

i dzięki za miłe słowa :D

Link to post
Share on other sites

oczywiście etymologia nazw jest ściśle tajna, ale mogę zdradzić, że to swego rodzaju hołd dla naszego wspaniałego i jedynego PRZYWÓDCY - QBSa, oby panował wiecznie :wink: :D

 

Śmiejesz się, ale w końcu tak czy inaczej zostanę dyktatorem tego cholernego kraju! :twisted:

Link to post
Share on other sites
Kapral na Ciebie czeka Maryna wiec juz tak nie udawaj twardziela :D buhahaha

 

ale ogolnie masz racje ... postaramy sie byc twardzi i kielona z kazdym (o ile to bedzie wykonalne choć może i nie podołamy :P )

eh Gąski Gąski :wink:

ale fakt faktem, moje opijanie zawsze sie na was konczyło :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Przypominam o konieczności zabrania ze sobą namiotów i czegoś do spania.

 

Przypominam również, aby nieletni zabrali wydrukowane zgody (formularz zgody dostępny jest na stronie www.fst.udp.pl/borne/ INNY NIŻ PODANY FORMULARZ NIE BĘDZIE HONOROWANY, BRAK FORMULARZA POWODUJE SKREŚLENIE Z LISTY UCZESTNIKÓW W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM, OD DECYZJI NIE MA ODWOŁANIA).

 

Może ktoś chciałby przyjechać wcześniej i pomóc przygotować bazę? Ja będę na miejscu kilka dni wcześniej.

Link to post
Share on other sites

No i co taka cisza???? My odliczamy dni do wyjazdu :)))))) ruszamy 4.08.05 Wszystkich, którzy bęą wcześniej prosiemy o kontakt i pomoc w zorganizowaniu obozu!!! dzwońcie w razie co 661 503 833 albo do Pana Michalaka :))) Relacje "na żywo" z przygotowań będziemy prowadzić na naszej stronie www.republika.pl/zlotborne :)

RUDA

Link to post
Share on other sites

Scenariusz na zlot jest gotowy.

Nie wiem czy jest sens dyskutowania go na forum bo będzie zamieszanie. Sądzę, że przedstawimy go organizatorom do oceny i na tym się skończy. Czasem demokracja jest zbędna :wink:

Jako, że jest on oparty na dość powszechnej w dzisiejszych czasach "wojnie z terroryzmem" (idziemy z duchem czasu :P) jedna z grup (a będą dwie - a nie cztery) będzie poproszona o zabranie rekwizytów (jeszcze nie zdecydowaliśmy która grupa to będzie). Rekwizyty grupy rebeliantów/powstańców jak można się tego domyślić to:

- arafatki (schemaq) lub kominiarki (balaklawy, terrorystki) - każdy członek grupy rebeliantów powinien posiadać jedno z tych dwóch nakryć głowy (arafatki biało-czerwone niestety odpadają),

- opaski na broń (by zaznaczyć "cywila").

 

Oprócz tego obowiązkowe będą czerwone szmaty dla każdego bez względu na przynależność grupową (żeby odróżnić trupy). Inne rekwizyty załatwimy z organizatorami.

 

Proszę o zakrzątnięcie się zawczasu w celu zaopatrzenia się w ww. rekwizyty, żeby w czasie scenariusza nie było problemów.

 

Lista przynależności grupowej będzie ogłoszona niebawem.

 

Pozdrawiam

PA.

Link to post
Share on other sites

Rola cywili będzie wyjaśniona kiedy poznacie scenariusz.

Nie ma się co bać - cywile mimo mylącej nazwy będą mieli pełne ręce roboty :wink:, a opaski na broni mają za zadanie odróżnić cywila od rebelianta.

 

opaska na broni ma być dobrze widoczna (założona tak by ją było z daleka widać i najlepiej w jaskrawym kolorze) - opaska może być kawałkiem kolorowego T-shirta, musi się ją łatwo zdejmować z broni.

 

Jeżeli scenariusz zostanie zaaprobowany przez organizatorów to na pewno zostanie on przedstawiony by uczestnicy mogli się z nim zapoznać.

Link to post
Share on other sites

Z racji, że na imprezę się wybieram, zatem, w drodze absolutnego wyjątku, słów kilka odnośnie potencjalnego scenariusza:

 

jak rozumiem, "przydziały" będą rozdysponowane administracyjnie... Zatem sugeruję, by podać je stosunkowo wcześnie, a to z racji:

 

- nie każdy, kto otrzyma "przydział terrorystyczny" lub "cywilny", dysponuje stosownymi rekwizytami i musi mieć możliwość wyboru, czy się w nie zaopatruje, czy przydział takowy mu odpowiada i czy z udziału w imprezie rezygnuje wogóle, bądź z czynnego w niej udziału.

 

Zatem wskazane by było, by PT Autor poczynione założenia scenariuszowe przedstawił w możliwie krótkim terminie, by móc zweryfikować jeszcze wolę przyjazdu do Bornego.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że jak ktoś będzie cywilem to może mu się to nie spodobać bo cywil będzie się mógł nudzić. To jeżeli ktoś już się zaczął bać o swoją rolę to przedstawię w wielkim skrócie założenia scenariusza:

Są dwie strony: Kontyngent Sił Pokojowych i Rebelianci

KSP ma za zadanie przenieść swoją bazę do lokalizacji zapasowej. Przeniesienie bazy to konwojowanie ładunków ze sprzętem. Poza tymi zadaniami muszą od czasu do czasu eskortować ministra obrony swojego kraju z bazy do bazy. Konwoje mogą się nie udać i część ładunków zostanie utracona. Ładunki muszą zostać odnalezione i odbite z rąk rebeliantów działających w mieście. Dodatkowo KSP musi znajdować gniazda oporu rebeliantów, ich magazyny broni itp.

Spytacie gdzie są cywile ?

Ano każdy rebeliant może być cywilem. Musi tylko odpowiedni oznaczyć broń. Cywil może zostać zabity przez KSP jedynie wtedy kiedy nie usłucha poleceń żołnierzy. Cywil może zdjąć opaskę z broni stając się rebeliantem i otworzyć ogień do żołnierzy.

Poza tym będą również cywile samobójcy :)

 

Tak więc rola cywila nie jest rolą statyczną i nie ma się co bać, że będzie nudno.

Nie wiem, czy dobrze robię zdradzając szczegóły bo nigdy nikt przed zlotem nie ogłaszał wszem i wobec założeń scenariusza, ale jak powiedziałem "a" to .... ;P

Chciałbym uniknąć dyskusji na temat klimatu scenariusza. Każdy ma swoje preferencje co do scenariuszy i każdemu podoba się inny klimat (jedni lubią klimaty wojny wietnamskiej, irackiej, flaklandów, inni II WŚ., jeszcze inni chcieliby grać rolę ochroniarzy, snajperów itd). Jeden scenariusz nie jest w stanie sprostać wymaganiom klimatycznym wszystkich i każdego z osobna. Trzeba pójść na jakiś kompromis i dobrze się bawić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...