Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Borne Sulinowo (Kłomino) 2005 (Edycja druga) 19-21 sierpnia


Recommended Posts

A co do przydziałów administracyjnych do grup: naprawdę jest to arcyciężka sprawa - zostawić to ludziom by się sami przydzielili jest niestety pomysłem nienajlepszym - osobiście nie chcę jednak narzucać nikomu przynależności.

 

Ja osobiście znając scenariusz wolę być rebeliantem/cywilem niż żołnierzem kontyngentu. Ale ja akurat nie mam wielkiej chęci pokazania się w moim najnowszym oporządzeniu , taktycznych kamizelkach i taktycznych skarpetkach. Nie mam nic do tych, którzy takie rzeczy mają i lubią je nosić, ale ich ekwipunek narzuca automatycznie przynależność do grupy kontyngentu sił pokojowych, bo dziwnie by to wyglądało, jak rebelianci będą wyglądać ala SF, a siły pokojowe będą miały ekwipunek rodem z wojny koreańskiej :P

 

Inna sprawa to taka, że podział po równo nie jest konieczny - siły rebeliantów powinny być ciut większe, niż siły wojsk pokojowych.

 

Zresztą: mieliśmy z Rezulem napisać tylko scenariusz, nie zobowiązywaliśmy się do dzielenia niczego i nikogo (najlepiej schować głowę w piasek coby się nie narazić nikomu :P)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trzeba pójść na jakiś kompromis i dobrze się bawić.

 

hehehe zawsze sie znajdzie jakis malkontent i ten co mu wiecznie cos przeszkadza.

 

scenariusz jest ciekawy, a podzial na druzyny jest smiesznie nieistotny

 

uwazam, ze podzial powinien sie opierac o preferencje "rekonstrukcyjne" druzyn - np. druzyna, ktora preferuje styl "free lancerow" moze swobodnie poczuc sie rebeliantami, a goscie odgrywajacy konkretne jednostki np. UK maja predyspozycje aby stanac po stronie NATO.

Link to post
Share on other sites

zgadzam się z Harginem

 

rekonstruktorzy odwzorowujący jednostki wojskowe (państw cywilizowanych) powinni być w grupie sił pokojowych, a "mieszańcy" (bez urazy) powinni być w grupie rebeliantów (Hargin woli nazwę: ekstremiści islamscy hihi)

 

może być tak, że rekonstruktor wcale nie będzie upierał się przy zabraniu swojego standartowego wdzianka i może być rebeliantem

Link to post
Share on other sites

Chyba nie do końca to wszystko jest jasne? Czy chcecie dokonac nowego podziału, czy tylko zdecydować która z grup (Łosie, Kruki itp.) po której będzie stronie... ?

 

swoją drogą to wszystko mało konkretne... z dużo "może"...

Link to post
Share on other sites

Jako, że nie znam wszystkich ekip (i ich członków) uczestniczących w scenariuszu, proszę by jedna osoba z każdej ekipy wysłała mi PW z bardzo krótkim opisem profilu swojego działania.

W tytule proszę zaznaczyć nazwę ekipy, a w wiadomości profil działania: rekonstrukcja czy nie, jeżeli tak to jakie jednostki i z jakiego okresu.

Pozdrówka

Link to post
Share on other sites

Mi się scenariusz bardzo podoba. Uważam że pozostawia pole do popisu dla osób prezentujących różne style. I to jest dobrze. Szczerze mówiąc to stylistyka (wyposażenie i uzbrojenie oraz szkolenia) obu szczecińskcich grup (SPAT i STReFA) nie pozwala nam pretendowanie do grupy Rebeliantów i wskazane byłoby umieszczenie nas po stronie Kontyngentu. Nie będę oczywiście narzucał tu nic organizatorom, bo uważam że to oni powinni przydzielić role i zadania. Pozwoli to zachować porządek i organizację imprezy. Skądinąd uważam że siły Rebeliantów mają bardzo ciekawą forumułe gry, kto wie czy nie ciekawszą niż Siły Stabilizacyjne.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich!

 

Chciałbym również pochwalić zarys scenariusza. Daje on ogromne możliwości i z pewnością przerodzi się w fascynującą rozgrywkę. Nie znam jeszcze decyzji dowództwa FST co do przynależności naszej grupy, lecz mogę zapewnić, iz będę przygotowany na bycie po jednej lub drugiej stronie konfliktu (mentalnie jak i sprzętowo-wyglądowo) :)

 

Nie mogę się doczekać.

Pozdrawiam i do zobaczenia

Link to post
Share on other sites

ej kurwa co to za burdel??????

Niech jakiś kurwa ktoś ze stalowymi jajami weźmie to za morde bo człowiek się gubić zaczyna.

Na świętą matke boską kazanską, czy zawsze musi być takie zamieszanie?

zresztą, mnie to w sumie nie dotyczy.

QBS, ja przyjade wczesniej i pomoge.

 

over and out.

Link to post
Share on other sites
ej :: niech to pani lekkich obyczajów :: co to za burdel??????

Niech jakiś :: niech to pani lekkich obyczajów :: ktoś ze stalowymi jajami weźmie to za morde bo człowiek się gubić zaczyna.

Na świętą matke boską kazanską, czy zawsze musi być takie zamieszanie?

zresztą, mnie to w sumie nie dotyczy.

QBS, ja przyjade wczesniej i pomoge.

 

jakie zamieszanie??? jest scenario, podzial bedzie wg. sprzetu

 

jak sie zaczynasz gubic to przeczytaj ze zrozumieniem wszystko od poczatku

Link to post
Share on other sites
Chyba nie do końca to wszystko jest jasne? Czy chcecie dokonac nowego podziału, czy tylko zdecydować która z grup (Łosie, Kruki itp.) po której będzie stronie...  ?

 

swoją drogą to wszystko mało konkretne... z dużo "może"...

 

podzial bedzie nowy, na dwie grupy - dostosowany do scenariusza. Co nie oznacza, ze MUSI sie roznic znacznie od poprzedniego.

 

dla przykladu: RBB - jako, ze wzoruja sie na silach UK - byloby bez sensu, aby trafili od rebeliantow,

 

IMO taki podzial sprawdzil sie wczesniej na MODLINIE, a kto sie z kim lubi, bedzie mial okazje pokazac wieczorkami :)

Link to post
Share on other sites

chodzi mi o to, że zmieniane są kilka razy ustalenia.

obecne, jak i poprzednie dobrze zrozumiałem i przyjęłem, tylko denerwuje mnie fakt wprowadzanych co chwile zmian.

było ustalić wszystko na samym początku i powiedzieć: Spierdalajcie, to są ustalenia i chuj wam w dupy, to wszystko było w porządku, a tak robi sie bałagan. Znacie mnie i wiecie, ze ordnung must seit.

 

dobra, koncze pierdolić i ide czyscić spodnie z rzygów

Link to post
Share on other sites

Wstępny podział:

Kontyngent Sił Pokojowych:

Strefa Szczecin 8

SPAT Szczecin 10

Ghosts 2  

Goryllas Poznań 2  

Blackwater (Hargin) 1

Old Death Sq 3

Gesi 19  

Kapral 1  

Royal Blood berets 6  

MORS 3city 2  

RAI 8  

Black Daggers 5  

Niezrzeszeni (Wallas, SthMan,ReMeK) 3  

 

 

Rebelia:

Blade Runners Team Wa-wa 3  

Green Pigz 8  

Urban Shadow 1  

Team Delta 12  

Bucnaz 2  

GWNh (Wit, IVAN-brak na liście) 2  

BRAVO Team 3  

Black Hawk 3  

Soldiers Of Fortune 3  

Airsoft Corps 4  

SoW Wrocław 1  

Pluton 2

FST Poznań 10  

Specnaz Skorp. Mirosław WLKP 3

Niezrzeszeni (Carlos VS, Miedzia, All, Batiz, Patrycjan, Wally, Kasia, Patrycjan) 8  

 

KSP--------------------------------------70

REBEL----------------------------------- 65

 

EDIT:

FST chce być w KSP

Alex (Bucnaz) i pewnie Xie chcą być w KSP

to już mamy rebel -12

MOŻE KTOŚ CHCE PRZYSTAĆ DO REBELII ?

 

Podział jest wstępny. Uwagi do mnie na PW - nie zaśmiecać wątku (bardziej).

Link to post
Share on other sites

Ja sie dostosuje do wszystkiego - wydaje mi sie rowniez, ze i Szczecin podziela moje zdanie...

Jestesmy tam goscmi, przyjezdzamy niejako na zaproszenie organizatora i w jego rece pokladamy

zorganizowanie zlotu, scenariuszy itd.

Potem co najwyzej mozemy ocenic prace organizatorow i wyrazic swoje zdanie... :roll:

Nie czaje skad te wszystkie problemy :!:

Link to post
Share on other sites

Dobra - wszyscy chcący wprowadzenia zmian w podziale (FST i Alex również) proszeni są o przedstawienie swoich argumentów Harginowi.Ja się od teraz nie mieszam i żadnych zmian nie nanoszę (musze doszlifować scenariusz).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ja w tej chwili nie mam obiekcji zadnych - 19 mam urodziny i chcialem sobie dac w palnik z brygada. :) by nie moc wstac nastepnego dnia

 

nie wiem jak i komu ani ile razy sie zmienialy osoby ktore robily "podzialy" ani z kim to ustalaly i czy ustalaly oraz w jaki sposob. piszac ze wnosic do hargina znaczy ze to on teraz przejal organizowanie grup - bo jezeli nie do niego to do kogo ? z tego co wiem to xie optowala za przeniesieniem do grupy z BD wiec osoba ktora koordynuje to ostatnia z kolejki ( i jak widac moze nie ostatnia moze to uwzglednic )

 

dla mnie to zrobil sie burdel i juz. powinna byc zamknieta NIEZMIENNA grupa ktora zrobi podzial niezmienny i oglosi go tydzien przed impreza do tego czasu uwzgledniajac we wlasnym zakresie (oraz ew zainteresowanych stron) wszelkie mozliwe i niemozliwe do spelnienia prosby i nie kierujac sie zamocno wlasnymi preferencjalmi oraz antagonizmem miedzy regionami polski. teraz ile osob tyle pomyslow - glos ma ten kto ma wiekszego siusiaka i wiecej charyzmy na wspolczynnikach gadzetow ;)

 

niby podzial taki sprawdzil sie w twierdzy - ale nie przypominam sobie by byl przy tym AZ taki burdel.

Link to post
Share on other sites
powinna byc zamknieta NIEZMIENNA grupa ktora zrobi podzial niezmienny i oglosi go tydzien przed impreza do tego czasu uwzgledniajac we wlasnym zakresie (oraz ew zainteresowanych stron) wszelkie mozliwe i niemozliwe do spelnienia prosby i nie kierujac sie zamocno wlasnymi preferencjalmi oraz antagonizmem miedzy regionami polski. teraz ile osob tyle pomyslow - glos ma ten kto ma wiekszego siusiaka i wiecej charyzmy na wspolczynnikach gadzetow ;)

 

niby podzial taki sprawdzil sie w twierdzy - ale nie przypominam sobie by byl przy tym AZ taki burdel.

 

PA zrobil podzial uwzgledniajac preferencje scenariusza i tyle, a ze "szlachcie" nie dogodzi sie nigdy do konca, to norma

 

nie widze powodu, aby sie rzucac, gdyz podzial zaproponowany przez Xie byl propozycja, a QBS zaznaczyl na dzien dobry, ze moze on ulec zmianie po ogloszeniu planu gry. Kogos ambicja zostala podrazniona? (chyba nie pierwszy raz)

 

tak jak napisal PA - jesli jakas grupa lub jednostki maja inne propozycje co do zmiany, to prosze do mnie napisac na prv. Mozliwe sa korekty, ale idiotycznym kryterium podzialu jest dla mnie "czy ktos sie z kims lubi". Bo przeciez lubimy sie wszyscy i po to jedziemy do Bornego, aby sie dobrze bawic :twisted:

 

EOT

Link to post
Share on other sites
organizatorzy nie są PROSTYTUTKAMI

i nie zrobia wszystkim DOBRZE

Jak pewnie wiesz, nie miałam okazji korzystać z usług, więc pewnie są tu inni, którzy wiedzą lepiej jak to jest...

 

Nawiązując do powyższego posta autorstwa Alexa, uprzejmie proszę o przeniesienie mnie do grupy Black Daggers, za ich zgodą i wstawiennictwem. W obecnej sytuacji utrzymywanie jednoosobowego składu Bucnaz mija się z celem.

Link to post
Share on other sites
organizatorzy nie są PROSTYTUTKAMI

i nie zrobia wszystkim DOBRZE

Jak pewnie wiesz, nie miałam okazji korzystać z usług, więc pewnie są tu inni, którzy wiedzą lepiej jak to jest...

 

Nawiązując do powyższego posta autorstwa Alexa, uprzejmie proszę o przeniesienie mnie do grupy Black Daggers, za ich zgodą i wstawiennictwem. W obecnej sytuacji utrzymywanie jednoosobowego składu Bucnaz nie mija się z celem.

 

ok - w drodze wyjatku :twisted:

 

a co do prostytutek - to nie trzeba korzystac, aby wiedziec czym sie paraja i co jest efektem ich pracy ...

Link to post
Share on other sites

No tak, jak to zwykle bywa w naszym pięknym kraju - jeden coś robi i się stara, a reszta cwaniaków patrzy mu na ręce i wypomina błędy. Za przeproszeniem: uważam, że podział zrobiony przez Xie był dobry, ale ze względu na scenariusz, który nie zakłada istnienia dwóch zorganizowanych armii (wojska) należy podzielić ludzi inaczej. Takie jest moje zdanie. Miałem napisać scenariusz to zrobiłem to. Przy okazji chciałem podzielić ludzi tak by pasował do koncepcji. Przy dzieleniu nie kierowałem się własnym interesem, widzimisie, ani preferencjami co do tego z kim ja i moi kumple chcą lub nie chcą walczyć. Starałem się słuchać wszystkich głosów stron (Ci co się odezwali tym dzięki, reszta która nie napisałe widać nie widziała takiej potrzeby).

Ze względu na to, że zaczęło się marudzenie - oddałem sprawę w ręce Hargina (który moim zdaniem ma większe poważanie na forum niż ja). Jeżeli komuś się wydaje, że ja, Hargin czy ktoś inny chce tu rządzić i pokazać jaki jest ważny bo "ma większego sisiaka czy charyzmę na współczynnikach gadżetów" to się myli. Jak narazie to widzę ze strony Xie wyraz wielkiego niezadowolenia ze zmiany JEJ podziału przeze mnie, już nie wspomnę i innych rzeczach, których na forum publicznym nie będę poruszał bo są częścią prywatnej korespondencji. Zrobiłem z Rezulem to o co Qbs nas prosił, i na tym skończę. Nie chcemy kwiatów, wiwatów ani podziękowań. Ja osobiście chcę by ludzie się dobrze bawili i to mi wystarczy. Jeżeli nie przy moim to przy cydzym scenariuszu i zazdrosny nie będę jak ktoś wymyśli coś fajniejszego i podzieli inaczej.

A teraz róbta co chceta. PA.

Link to post
Share on other sites

Popieram Mychę we wszystkim co napisała - organizatorzy mają prawo podzielić graczy tak jak uważają i MOGĄ ale nie muszą uwzględnić próśb czy opinni uczestników. Jak komuś nie pasuje nie musi brać udziału w spotkaniu, a organizatorzy i tak mają dużo roboty bez narzekania różnych malkontentów. Ja słowa nie powiem jeśli zostanę umieszczony inaczej niż chcę, bo nie o to chodzi kto gdzie jest , tylko jakie będzie spotkanie. Organizatorzy widzą spotkanie i sceanriusz z szerzej prespektywy niż uczestnicy, więc mają prawo rozstawiać graczy jak uważają że będzie lepiej dla gry i sceanriusza. A to czy uwzględnią czyjeś prośby - to już ich dobra wola.

 

STReFA stawi się i będzie się dobrze bawić bez względu na to gdzie zostaniemy ustawieni.

Link to post
Share on other sites

Hejka. I po 1 to kmunikacja....jaką komunikację zakladacie To do usttalemia" Spec od radyjek między nami :) Po2 :) mUZA na Wasze szaleństawa z giwekami to sie nie wypowiaam (ale muza z Unreala - to było by super:)))

Na zlotowisku co możecie dać????? bo Umpa Umpa ze sceny to ciężko będzie (jak będzie) wytrzymać:)))) Mówcie jakie chęci my w razie co muze ;) możemy podwieść ( i tą z unreala i tą z II wojny) :))

Mówta:))_))

Ruda & Ślimak

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...