Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Borne Sulinowo (Kłomino) 2005 (Edycja druga) 19-21 sierpnia


Recommended Posts

  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szczerze mówiąc zdanie moje jak i naszej ekipy jest takie że mamy centralnie w dupie gdzie będziemy ( mam na myśli "podziały") - zabawa to zabawa a jeśli ktoś zamierza bawić się w koterie w stylu kardynała Richelieu i jego mrocznej ekipy to jego problem - my z tego co mi wiadomo chcemy przyjechać na zlot, który w dość dobrym stylu zaistniał w zeszłym roku na naszym rodzimym krajowym aesgiesoftowym podwórku - pozwolicie że wyłączymy się zupełnie z dyskusji gdzie i z kim mamy być oraz komu i kiedy mamy gwintować dupki - to już zostawiamy wyłącznie w kwestii orgazmizatorów oraz tego co wymyślą - liczymy kochani nasi na to iż będzie przednia zabawa, sporo celnych kulek poleci i zjemy rozgotowane małże znalezione w studzienkach kanalizacyjnych zamiast grochówki. Tak Was niech wspomoże Bóg i Trójca swięta w organizacji - co wymyślicie to nam i tak będzie dobrze.

howgh

Link to post
Share on other sites

Może troche od czapy. szkoda, ze macie taki mały limit miejsc i nie mogło od nas wybrać się kilku kolesi. Pewnie z tych co zadeklarowali przyjedzie jak zwykle ok 60-70 %. Skad wzieliście limit 100 osób i dlaczego nie przewidziano miejsc zapasowych?

Szkoda, że nie zdążyłem ze zgłoszeniem (i tak zgłosiłem nas przed terminem) bo zapowiada się niezła zabawa.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze czy są planowane krótkofalówki ?? i jakie - to pytanie od naszego radiowca. Jak będziecie na manewrach poza obozem na wszelki wypadek warto mieć łączność.

Po drugie czy planujecie jakąś muzykę zabrać i sprzęt nagłaśniający??? zwłaszcza na teren obozu ??? Teraz chyba nic nie poplątałam:))

Link to post
Share on other sites

Hargin!

Rozpocząłem dyskusję u nas, bo chciałem najpierw poznać zdanie kolegów.

Napisałem zresztą wcześniej, że jeśli coś zadecydujemy to nawiążę kontakt z twórcami scenariusza.

Potrafię sobie wyobrazić czego ja bym oczekiwał, gdybym był jednym z organizatorów, a więc bez obaw....

Wczoraj na spotkaniu FST zapadła zresztą decyzja, że nie wtrącamy się i oddajemy się w Wasze czułe ręcę. : Laughing

Proszę też o zrozumienie moich ciągotek by dorzucić coś od siebie do Waszych pomysłów bowiem u nas jednym z moich zadań bojowych jest organizacja scenariuszy.

Ale tak jak pisałem: PAS!

Powodzenia.

Jestem pewien, że będzie świetnie i wyrażam też swój podziw, że wzięliście brzemię na plecy.

Link to post
Share on other sites

Qbs ja bede jakoś na tydzień przed zlotem. Wyślij mi na PW jakiś numer kontaktowy albo jak mam się z toba na miejscu skontaktować. Czy mam wziąć jakiś młotek albo co? ;P

 

Edit: po dokłądnym przyjrzeniu się rysunkowi: Ahh widze fach w dłoniach! cóż za talent 8)

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś może załatwić mapy terenu na którym będziemy grali? albo podac chociaż współrzędne geograficzne żeby można było poszukac na sieci. Bez map zabawa nie będzie taka fajna. Mapy bardzo by sie przydały ewentualnie zdjęcia lotnicze/satelitarne.

Link to post
Share on other sites

www.pilot.pl - wpisać Borne Sulinowo, - na dole jest miejscowość Nadarzyce - w lewo od niej idzie droga do miejscowości Sypniewo - na północ od tej drogi są zabudowania i zaznaczone ulice.

 

Przykro mi, ale nie znalazłem nic lepszego.

Link to post
Share on other sites

http://www.plus-minus.imax.com.pl/Historia...Gr-Syp-mapa.jpg

 

Kłomino jest tam jako Gródek (tak się to kiedyś nazywało). Mapa niezbyt dokładna, ale dość spory teren obejmuje. W którym miejscu będzie scenariusz rozgrywany? Możesz QBS zaznaczyć i pokazać?

 

Poza tym znalazłem

http://bzimage.us/~viru/klomino/klomino1.jpg

http://bzimage.us/~viru/klomino/klomino_z_gory.jpg

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Organizatorzy mają prośbę - mianowicie prosimy o zrzutkę ok. 10 zł na poczet kosztów, jakie zostały włożone w organizację. Za to każdy będzie mógł bezpłatnie skorzystać z prądu (agregat prądotwórczy o mocy 4kw, pali ok. 2 - 3 litry na godzinę, ale postaramy się zakupić tyle paliwa aby pracował cały czas.), grilla (węgiel), w razie potrzeby mogę skoczyć z kimś do pobliskich miejscowości jeśli będziecie potrzebować czegoś, czego nie ma w Bornem (po cenie paliwa) lub zrobić jakiś wypad jeepem w teren w celu zwiedzania poligonu i baz radzieckich. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu, a składka jest chyba jak najbardziej realną i niewygórowaną kwotą.

Link to post
Share on other sites

Chciałem poinformować, iż prace nad stworzeniem scenariusza zostały ukończone. Pozostaje przygotowanie rekwizytów.

 

Staraliśmy się wspólnymi siłami jakoś podzielić szanownych zlotowiczów. Mamy nadzieję, że nikt nie będzie miał nam takiego podziału za złe. Pamiętajcie, że nie była to sprawa łatwa, a my nie lekceważyliśmy Waszych uwag. Najważniejszym czynnikiem podziału był "fun factor" :), a nie kumoterstwo. Podział uznajemy za ustalony i niech tak pozostanie. Pamiętajcie, że to tylko zabawa.

 

Oto podział:

 

NATO FORCES:

Alex (przyjedzie albo nie - do niego należy decyzja)

Black Daggers (+ Xie) 6

Blade Runners Team Wa-Wa 3

Ghosts 2

FST Poznań 10

Goryllas Poznań 2

Kapral 1

MORS 3city 2

Old Death Sq 3

RAI 8

RBB 4-6

Strefa Szczecin 8

SPAT Szczecin 10

Niezrzeszeni Grupa Warszawska 3-4

Niezrzeszeni (Wallas, Sthman,Remek, Wally, Kasia) 5

 

REBEL FORCES:

Black Hawk 3

BRAVO Team 3

Green Pigz 8

Gwnh (Wit, IVAN) 2

Niezrzeszeni (Carlos VS, Miedzia, All, Batiz, , Patrycjan) 8

Pluton 5

Soldiers Of Fortune 3

Sow Wrocław 1

Specnaz Skorp. Mirosław WLKP 3

Team Delta 12

Urban Shadow 1

Wild Geese 20

 

ONZ:

SDS 4

Airsoft Corps 4

Podział nie obejmuje Qbsa, którego nie ma na liście.

 

Jak widzicie, doszła trzecia strona konfliktu. ONZ to oddział nadzorujący przebieg gry i zgodność ze scenariuszem. Poza tym, ONZ będzie tworzyło strefy bezpieczeństwa na terenie miasteczka, organizowało i zabezpieczało wymiany zakładników oraz ładunków ze sprzętem, wykonywało działania przygotowawcze do różnych faz scenariusza i takie tam różne rzeczy.

 

REKWIZYTY INDYWIDUALNE: (każdy uczestnik ma obowiązek przygotować je sobie w zależności od strony konfliktu, do której został przydzielony:

 

WSZYSCY:

Czerwone szmaty – obowiązkowe do oznaczenia siebie jako trupa.

 

 

NATO FORCES:

- nie są wymagane jakieś specjalne rekwizyty - członkowie NATO proszeni są tylko o ubranie się w taki sposób by przypominali oni zorganizowane wojsko.

 

REBEL FORCES:

- Kominiarki lub arafatki (balaklawy lub schemaq- z pominięciem tych w kolorze czerwonym) - obowiązkowe jako nakrycia głowy dla wszystkich należących do Rebel Forces,

- Osłony na broń (w kolorach neutralnych szarym, zielonym, brązowym, piaskowym itp)- w postaci jakiejkolwiek szmaty, koszulki T-shirt (scenariusz przewiduje istnienie cywili jednak warunkiem ich działania jest całkowite ukrycie, zakrycie, zamaskowanie broni - żeby nie było wątpliwości),

- siły rebeliantów prosimy o przygotowanie swego ubioru by maksymalnie przypominał on swym wyglądem ubiory terrorystów, najeminków, ekstremistów z krajów bliskiego wschodu.

 

Prosimy o jak najwierniejsze indywidualne odwzorowanie uczestników sił konfliktu.

 

SCENARIUSZ:

(Publikuję tylko wstęp. Resztę zdradzimy na miejscu. Każdy z uczestników dzień wcześniej zostanie wyposażony w ściągawkę z opisem zasad scenariusza oraz celów, które jego strona ma osiągnąć.)

 

Operacja „The Spirit Of Qualluja”

 

Siły NATO stacjonujące w Qualludży zostały zmuszone do przeniesienia swojej bazy do zapasowej lokalizacji. Drogi konwojów wiozących sprzęt prowadzą przez okolicę zamieszkałą przez muzułmanów niechętnych wojskom NATO. Ekstremiści islamscy widząc natężenie ruchu wojsk NATO podejmują desperacką próbę wzniecenia lokalnego powstania przeciwko okupantowi. Miasto pełne lokalnej milicji, ekstremistów i najemników przybyłych z za granicy kraju oraz zwykłych cywili staje się areną krwawych zmagań z wojskiem, które pozbawione posiłków musi utorować drogę dla swych konwojów.

 

EDIT: pozmieniałem to i owo w liście uczestników :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...