Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wytrzymałość Cm 028


Recommended Posts

Czy Ak 47 firmy Cyma (cm.028) jest wytrzymałe? Nie chodzi mi o wytrzymałość bebechów lecz o wytrzymałość ABS'u z którego jest wykonana. Czy ten ABS wytrzyma serię z jakiejś porządnej repliki (np. CA itp)? Czy będą na nim odpryski/jakieś ślady? Z góry dziękuję :D

Link to post
Share on other sites

Hmm..

Mogę Ci poradzić, abyś za mocno śrubek nie dokręcał na body pod spodem(obok gniazda maga), często pęka tam.

A no i jak nie będziesz na niej siadał, to nie pęknie...

Jak moja...

:)

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Czy Ak 47 firmy Cyma (cm.028) jest wytrzymałe? Nie chodzi mi o wytrzymałość bebechów lecz o wytrzymałość ABS'u z którego jest wykonana. Czy ten ABS wytrzyma serię z jakiejś porządnej repliki (np. CA itp)? Czy będą na nim odpryski/jakieś ślady? Z góry dziękuję :D

 

Zależy z jakiej repliki. Ja z Cymy 550FPS z 30 metrów "pękłem" kumplowi body. Ryska jest mikro, ale jest.

 

EDIT:

A może to i od kulek czy kąta trafienia zależy, w każdym razie - ABS w Cymie 0.28 nie jest wytrzymały, bo to nie abs, a plastik. Spróbuj np. g36 od JG zarysować paznokciem, a tego kałaszka ^^

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Kolega pyta się czy replika za 350zł jest dobra,a ty mu polecasz replikę za 750zł?

Ogólnie jeżeli nie będziesz nią wyważał drzwi to wytrzyma.Nie raz dostałem serię w body i nic się nie stało,ale i tak lepiej dozbierać i kupić coś full metal.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

w każdym razie - ABS w Cymie 0.28 nie jest wytrzymały, bo to nie abs, a plastik.

 

Czy CM.028 na prawdę nie jest wykonana z ABS?

 

Na wszystkich stronach sklepy podają, że body wykonane jest z abs.

Jak jest z wytrzymałością body cm.028 na niefortunne uderzenia, obicia (podczas biegu itp.)?

 

Proszę o odp osoby które cm.028 znają z praktyki.

 

Nie krzycz , ślepi nie jesteśmy. Wszystkie dane na temat Cymy 028 znajdziesz w dziale technicznym dla replik II klasy. Musi sę tylko zachcieć poszukać.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

 

Na wszystkich stronach sklepy podają, że body wykonane jest z abs.

 

A na allegro piszą "super mega wytrzymały ABS" w zabawkach za 3 dychy :P

Faktem jest, że ta nazwa jest mocno nadużywana, przez co wielu ludzi myli ABS z plastikiem i na odwrót.

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites

Czy CM.028 na prawdę nie jest wykonana z ABS?

 

Na wszystkich stronach sklepy podają, że body wykonane jest z abs.

Niedawno to napisałem, ale wciąż aktualne.

 

"Na płocie było napisane dupa, chciałem pogłaskać to mi w ręke drzazga weszła"

Edited by Gregoriian21
Link to post
Share on other sites

Na niedzielne strzelanki po 3-4 godziny, to tak. Samo body , gorzej już z kolbami itp. Sam używałem cm028 i nie stwierdziłem, żeby body abs było liche. Ale jeśli miałbym teraz wybór , gdzie boyi ze stalowym body jest niewiele droższy od tejże cymy 028 , to nawet bym się nie zastanawiał i brał boyia :)

Link to post
Share on other sites

Osoby ktore nie mialy do czynienia z tymi replikami niech zamilcza ;) Posiadam 3 repliki cm.028 i w zadnej nigdy nic nie peklo, najmlodsza replika ma 2 lata a najstarsza 4 lata i wszystkie smigaja na stocku, nieraz dostalem serie z mocnych replik i nic, body jest naprawde grube! uzywalem ich w mrozie bez problemu, kazda zaliczyla upadek gdy wywalilem sie na strzelance, tylko drobne rysy, w zwyklej cm.028 to uwazaj na ta metalowa czesc ze ZnAlu do ktorej jest przykrecona kolba bo to ona moze ci sie polamac ...

Link to post
Share on other sites

Akurat ta obsada jest jedną z bardziej solidnych części. Najczęściej właśnie ona łamie tył plastikowych Cym. Plastik jest dość solidny, jedyny co jest narażone na poważne uszkodzenie, to mocowanie ogona kolby w body. Przy upadku z przełożeniem siły na kolbę właśnie to miejsce się łamie. No i stopka kolby - licha rzecz, bo słabo przymocowana. Zgubisz po miesiącu.

Link to post
Share on other sites

Cześć

Powiem tak mam cyme ale 028-s i czesci jakie wymieniłem jest sporo w tym zmiana tandetnego plastiku na metal i tak naprawde to sie opłaciło, bo replika i wczesniej była nie do zaje... a teraz jest jak z tytanu(wiem bo nadepnołem a uwierz waże prawie stówe i anie śladu)

Co do ulepszania to warto tylko kupić lufe precke i gumke jakie? to sam mozesz znaleść

A reszte co napisałem wyżej to jak masz zadużo kasy do wydania.

Pozd

Link to post
Share on other sites

Ciągnięcie tego tamatu mija się z sensem. Wszystkie odpowiedzi przy odrobinie inwencji własnej można znaleść na Forum.

Koledzy Primitive i Robu14 łapią duze ostrzezenie za pisownię. Kolejne tak napisane posty i wnioskuję o czasową blokadę możliwości pisania.

Arend

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...