Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

 

Posiadam replikę jw i po ostatniej strzelance doszedłem do wniosku, że da radę przerobić ją na M4 tzn chciałem doczepić kolbę typu SF i chłodnicę z szynami ris. Chwyt transportowy musiałby zostać, ale to mi specjalnie nie przeszkadza. Macie jakieś pomysły co może wyjść nie tak, albo rady co poza tymi częściami i lufą wewnętrzną trzeba zmienić?

Link to post
Share on other sites

Taką przeróbkę można zamknąć w 0 złotych, ale na nowe części liczyć nie można ;).

 

Dokładnie tyle kosztowało mnie zrobienie M4A1 z M16A3. Wystarczy znaleźć kogoś, kto chciałby zrobić dokładnie odwrotną zamianę. W większych środowiskach Airsoftowych chętnych nie powinno brakować.

 

Podstawa to kolba, chwyt przedni, lufa zewnętrzna i wewnętrzna. W moim wypadku koniecznością okazała się również zamiana przedniego pierścienia mocującego chwyt przedni.

Link to post
Share on other sites

Taką przeróbkę można zamknąć w 0 złotych, ale na nowe części liczyć nie można ;).

 

Wystarczy znaleźć kogoś, kto chciałby zrobić dokładnie odwrotną zamianę. W większych środowiskach Airsoftowych chętnych nie powinno brakować.

 

Tylko, że znając stale rosnącą liczbę oszustów, często kończy się wysyłając swój nowiutki front m4 i dostając zjechany "do zera" front m16 (o ile w ogóle się coś dostanie). :D

 

Dlatego czasem lepiej wyrwać okazję (ostatnio w komisie ktoś cały front m4 za 4 dyszki puszczał), a następnie swój sprzedać. Jeśli ktoś Cię oszuka, to zawsze zostaje Ci Twój front. :)

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, dlatego napisałem o tym, że w większych środowiskach Airsoftowych nie powinno zabraknąć chętnych - sugerowałem autorowi rozejrzenie się za kimś takim w Łodzi i okolicach :).

 

Ja również wszystkich wymian dokonałem w swoim środowisku, bo miałem te same obawy odnośnie wysyłki, co Ty.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Wolałbym mieć oba zestawy na stałe, ale pomysł godny uwagi LogaN. Ciekawi mnie ta konwersja za sumę 200 PLN :D Muszę się bardziej za okazjami po alegrze rozejrzeć. Kolba, lufy i chwyt przedni - zgadzam się, ale dokręcę to to bez problemów do plastikowego body JG? Szukać koniecznie JG czy inne części też wpasuję?

Link to post
Share on other sites

Do JG pasuje JG, Boyi, PJ, ACM, CA i ICS (na 100%, miałem taką u siebie, miała front z ICSa i taką też kolbę). Front m4 KOMPLETNY (z lufą zewnętrzną, muszką itp) powyżej 6 dych to już nie okazja, kolba zwykła z prowadnicą okazyjna to jakieś 6 dych. I mówie tu o rzeczach w bardzo dobrym stanie, ale stockowych. Wiadomo, fronty orisowane czy kolby typu SF/mod stock mogą być droższe. O kolbie pisałem Ci PW. ;)

Link to post
Share on other sites

Przy czym w ramach uzupełnienia:

P&J, jeśli pochodzi z repliki, to mogą to być części firmy A&K, lub Boyi. Jeśli natomiast szukałbyś nówek na Taiwangun.com, to tam znaczek P&J można znaleźć przy częściach wielu innych firm, które pochodzą z Chin (np. Element, o ile się nie mylę).

 

ACM natomiast to skrót od All China Made. Niektórzy sprzedawcy wrzucają do tego worka wszelkich chińskich producentów replik. Warto więc zapytać o to, czym dokładniej jest dana część 'ACM'.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...