Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zlot Miłośników FORTYFIKACJI Boryszyn 2012


Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam dobrą nowinę:d przed chwilą dzwonili do mnie, powiedzieli że bardzo miło nas widzą na Boryszynie , Jest możliwość zrobienia sobie obozu ASG! z żandarmerii rezygnują w tym roku. W sobotę jadę do nich rozmawiać żeby jak najwięcej terenu zabrać pod obóz ASG.

Link to post
Share on other sites

Widziałem się dziś z wójtem

mniej więcej jak będzie to wyglądać:

 

wstęp - 30 zł ale bilet jest wymienny na 6 browarów po 3 zł i 4 razy żarcie po 4 zł lub jakoś tak - że całe te 3 dychy mamy wymienne

Mamy też swój obszar jako ASG - teren wydzielony(ogrodzony z osobną bramą) do którego będzie można wchodzić budować umocnienia itp ale! Nie można wpuszczać nikogo od nas za frajer każdy zlotowicz MUSI posiadać opaskę - taka jest umowa więc trzymać się musimy tego - to jak w tym roku wyjdzie nam to tak będziemy mieli na przyszłość jak to organizator stwierdził.Wiele innych organizacji chciało mieć swój obóz ale zgodę wydano TYLKO NAM.Więc nie można zrobić lipy i żeby to wszystko miało ręce i nogi.

Po zlocie mamy zostawić porządek po sobie niepotrzebne drewno z umocnień spalić a konstrukcje stałe mogą pozostać.

Wszyscy którzy chcą być w wiosce ASG i robić tam jakieś umocnienia to proszę przedstawicieli/dowódców o PW lub odezwać się na gadu żeby ustalić co i jak robimy i jakoś to ogarnąć.

Chyba wszystko powiedziałem jak jakieś pytania to pisać.

 

Co do tych biletów jeszcze ,byłem zwolennikiem żebyśmy weszli tam za darmo bo przecież też sami jesteśmy jakaś atrakcją

ale widząc to że sam wójt i cały urząd pracują na zlot - nie wynajmują tylko sami ogrodzenie robią itp, problemy z policją, zabezpieczeniem imprezy itp i niesamowite koszta tego wszystkiego i najważniejsze

REZYGNACJA z dmuchanych zamków i innych maszynek do robienia pieniędzy dla gminy trzeba to docenić i nie marudzić że drogo itp. Wójt postanowił odbudować renomę Boryszyna i trzeba mu w tym pomóc.

Link to post
Share on other sites
Wiele innych organizacji chciało mieć swój obóz ale zgodę wydano TYLKO NAM.

 

Nie tylko :P Możliwe że coś z MON-em wykombinujemy na wzór punktu kontrolnego/ "checkpointa" lub obozu wojskowego. Ale to zależy od czasu, środków i chęci. Zresztą, jeśli robicie obóz, to nie wiem czy jest sens Wam "konkurencję" robić. Bo po co mają być dwa obozy o podobnym charakterze. Dla Nas priorytetem jest inscenizacja...

 

(Podrzucam właśnie taki pomysł, byście zrobili checkpointa na wzór tego z Afganistanu/ Iraku- każdy chętny widz, mógłby przez niego przejść, zostać przeszukanym/ sprawdzonym, trochę zaktywizujecie cywilów :) )

 

Jeśli o G.G.R.S. chodzi- będzie Nas około 12-15 sztuk od czwartku, reszta dojedzie w sobotę, łącznie 20- 22 szt razem z fotografami. Nie mam pojęcia czy będziemy z Wami w "wiosce", czy będziemy razem z wojskiem, czy tak jak rok temu- ze znajomymi z grup militarnych. To wszystko zależy od 17stej, za tydzień jedziemy z Nimi na spływ, więc powinniśmy już obgadać co nieco szczegółów.

 

W czwartek mam nadzieję że starym dobrym zwyczajem się pointegrujemy, później już musimy być w 100% trzeźwi, bo nikogo nayebanego lub na kacu do Rosomaka nie wpuszczą... :happy:

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Po długim weekendzie będzie wiadomo czy będziemy mogli przyjechać wcześniej coś zmontować, problem jest taki, że na bank będziemy mieli mniej drewna niż w tamtym roku. więc raczej wysokie konstrukcje odpadają. miło będzie jak przywiezie się jak najwięcej worków na piasek. SZOPy niestety nie mają już dostępu do takiej ilości worków jutowych jaką przywieźliśmy w tamtym roku. Ale coś przywieziemy ;)

 

Propozycja jest aby urządzić małą strzelnicę, 1-2 stanowiska, porządniej zabezpieczone, jakąś bramę, wystawkę ze sprzętem. Pytanie czy chcecie aranżować jako całkowicie wspólny obóz z mixem kulturowym i Ruskami pijącymi herbatę z Brytolami i Niemcami grającymi w karty z Amerykanami, czy jako przestrzeń z osobnymi wystawkami, zaaranżowaną tak aby stanowiło to jeden obóz, gdzie każda grupa zaaranżuje sobie "stoisko" i tam będzie się wesoło promować?

 

Proponuję też, wprowadzić zasadę dobrowolnej opłaty za zwiedzanie robienie fotek i strzelanie zbierana do wspólnej kasy z przeznaczeniem na dobrą zabawę i wyżywienie. Na zlocie w Malechowie taka zbiórka pozwoliła 10 chłopa przez tydzień zaspokoić głód i pragnienie wody ognistej przy średniej zwiedzających 10-20 osób na dzień, jak by przełożyć to na ilość ludzi w Boryszynie da to możliwość imprezy przez cały czas przebywania tam dla 50 chłopa ;).

Link to post
Share on other sites

Dobrze Mikunda prawi !

Jak trzeba udostępnie jakąś niszową replike np. p90 z lowcapem , M14 :D plus baterie jakby było trzeba ładowarki ze 2 też mogę przywieźć . Jak ktoś ma dostęp do tarcz sylwetkowych to też by się coś przydało.

Link to post
Share on other sites

Jeśli można, dorzucę swoje parę groszy odnośnie strzelnicy...

 

np. p90 z lowcapem , M14 :D

 

Lepiej od elektryków sprawdzają się gazówki z blow- backiem, lub sprężyny (np shotgun lub jakiś czterotakt z lunetą). Oczywiście nie każdy dzieciak będzie miał siłę naciągnąć pompkę czy l96- więc dla nich, jak najbardziej jakiś aeg. Jednak z doświadczenia wiem, że osoby powyżej 14 roku życia, cholernie kręci jak klamka "kopie", lub trzeba ją też przeładować.

 

No i nie dawajcie hajkapów. Jak kolega wyżej napisał- low cap, ładowany 10-12 kulkami i tyle. Więcej kulek, to więcej roboty i dodatkowe koszty. A trudno się mówi dzieciaczkowi, że już koniec, trzeba przestać i puścić następną osobę.

 

Tarcze z sylwetką są drogie (dodatkowo znajdzie się mądry i wykształcony, który powie że propagujecie przemoc!). Lepiej poszukać czegoś w rodzaju TS-11 i ewentualnie trochę tego pokserować. Można też ustawić coś metalowego, lub szklanego o różnych wielkościach- "brzdęk" będzie wiadomo że gość trafił. Lecz należy tu pamiętać, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi rykoszetami. (poprzez osłonę celu oraz okulary ochronne). Trochę par okularów na stanie mam (sprawdzane, jakieś tam normy wiem że spełniają, lecz ja się nie znam. Sam ich używam i problemów nie było), w sumie są mi zbędne- mogę je wam zabrać i w ten sposób dorzucić cegiełkę do waszego przedsięwzięcia. Jak ktoś je porysuje lub zaginą- płakać na pewno nie będę.

 

Co do opłat- dobrze działa, gdy np przy kapeluszu do którego wrzucany jest hajs, umieszczony jest napis typu "Zbieramy na radiostację. Co łaska + vat...". Jasne określenie celu zbiórki, uspokaja nieco osoby które mogły by głośno palnąć "pewnie zbierają na browara, wino". A odsetek takich pajaców, znajdzie się na każdej imprezie.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Można się umowic kto co bd robił...na pewno fajnie wyglądałoby nieźle ufortyfikowana brama wejściowa....sporo worków i okopów.(

Darek przywiezie trochę,ja załatwie jutowe i na pewno ktoś jeszcze bd miał)ponad to wielki maszt na środku placu i łopoczące flagi;). Strzelnica i zbieranie "datków" to tez niezły pomysł warty przedyskutowania.

Link to post
Share on other sites

Wiesz moje p90 ma taki odrzut , że gazówki sie chowaja :D

Niestety High Capa czeka na serwis .

a nie wyrobię się finansowo . Ale mam mp7 :D TM z 30 bb magami . Ryhy ma m249 .

Snajp nie udostępnie bo sie ludzie pozabijają .

Ale masz racje zrobimy rampę z wiszącymi puszkami i butelkami . I będzie OK .

Edited by MariushK
Link to post
Share on other sites

Dobrze a więc warto by było wiedzieć gdzie będzie nasze miejsce na obóz militarny" , jak słyszeliśmy po zeszłorocznym zlocie

pozostała jeszcze część okopów oraz ogrodzeń w dobrym stanie (nienaruszonym.)

Dobrze było by gdyby teren naszego obozu znajdował się w tym samym miejscu co zeszłego roku.

 

Też jestem za tym by zrobić wszystko w jednym składzie będzie więcej ludzi ,.

Strzelnicę nie robić więcej niż 3 stanowiska bo będzie sporo ludzi którzy będą chcieli sobie postrzelać a wszystko trzeba będzie jakoś ogarnąć by nie było chaosu.

 

Co do umocnień zobaczymy już na miejscu jak będzie wyglądała sytuacja z materiałem do dyspozycji ,

Na pewno będzie trzeba zrobić konkretną bramę główną aby robiła wrażenie i przyciągała zwiedzających .

 

Jak kawa wcześniej wspomniał ja przywiozę worki pomocy technicznej koło 35szt. :maniak_OK:

oraz dosyć sporą siatkę maskująca około 4x8m

 

Osobiście planuję przyjechać do Boryszyna już 13,05 .

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...