Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cybergun P90 po dwoch dniach sie posypal.


Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie, po dwoch dniach uzytkowania replika sie posypala. Wszystko w stocku, nic nie wymieniane. Uzytkowana na hi- capach zakupionych z replika. Wszystko made by cybergun... Po wystrzeleniu calych szesciu magazynkow!!!, replika zaczela rzezic i przestala pracowac. Rzozebralem wszystko, po zdjeciu gearboxa okazalo sie, ze:

 

-sprezyna jest przycieta, chyba w celu downgreadu

-element w sprezynie i metalowym cylindrze(ten z zebatkami ktory wspolpracuje z zebatkami gearboxa) jest uszkodzony. Ma pierwszy metalowy zab, cala reszta plastikowa. te plastikowe sa starte. Jakby metalowe zebatki gearboxa je uszkodzily swoja praca.

-silnika nie rozbieralem wiec nie wiem co tam w srodku

-hop upa rowniez nie dotykalem.

 

Teraz nie za bardzo wiem co zrobic. Rozumiem, ze sprezyne i ten elemnt z zabkami musze wymienic. Nie mam za bardzo pomyslu na co. Smaru bylo sporo, nie wiem czy moglo to byc powodem awarii. Co wedlug was nalezy zrobic?

Z gory upszedzam, ze serwis musze przeprowadzic sam(no z kolega ktory tez dopiero zaczyna).

Bede wdzieczny za kazdy pomysl i prosze o lopatologiczne wyklady dla osoby ktora zaczyna i nie potrafi nawet nazwac poszczegolnych elementow. naprawde dzieki za kazda pomoc.

 

P.S.

Dla osob pragnacych mi przypomniec o opcji szukaj, wujku google, cioci youtube. Sprawdzalem, szukalem, czytalem. 67 stron tematu P90 GFC przeczytalem, odpwoiedzi nie znalazlem. Moze jestem slepy lub ograniczony umyslowo. Za "ignorancje" unizenie przepraszam, prosze o odrobine wyrozumialosci.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz już gwarancji to wyślij do jakiegoś serwisu. Sama naprawa nie jest tak tragicznie droga jak nowe części. Jeżeli się na tym nie znasz, lepiej nie grzeb w środku, bo możesz pogorszyć sprawę i koszty ewentualnej naprawy wzrosną. W serwisie rozkręcą, obejrzą, wycenią, naprawią, przeczyszczą, nasmarują... pobiorą należytą opłatę, ale przynajmniej po takim zabiegu replika powinna działać dobrze. A jeżeli ostatecznie i definitywnie naprawę chcesz sam przeprowadzić to szukaj poradników i instrukcji wymiany sprężyny w danym GB. Wtedy wszystkie części zamienne musisz sam kupować.

Link to post
Share on other sites

To coś z ząbkami to jest tłok. Sprężyny nie musisz koniecznie wymieniać ale jeżeli naprawdę chcesz to moim zdaniem poszukaj jakiejś używanej w komisie (koszt pewnie koło 5zł). Tłok już lepiej kupić porządny i mieć na lata. Ze swojej strony polecam Ci firmy SHS ze strony taiwangun.com.

Jednak dalej idąc lepiej odeślij replikę serwisantowi bo spartolisz więcej niż jest spartolone :)

Link to post
Share on other sites

Przepraszam zagalopowałem się, mogłem poprosić najpierw o zdjęcia tej sprężyny. Jednak po wypowiedzi autora który tłok nazywa "elementem z zębami" wnioskuje, że nie wie jak poszczególne części powinny tak naprawdę wyglądać i może (niestety, słowo kluczowe) nic ze sprężyną nie jest.

Link to post
Share on other sites

Hej.

Dzieki za odpowiedzi i juz pisze co nastepuje:)

Zaczynajac, tak jestem z Krakowa, ale mieszkam w Irlandi, i niestety rynek tutaj jest dosc ograniczony, a serwisow brak! Dlatego wszystko trzeba robic we wlasnym zakresie.

Oddanie repliki nie wchodzi w gre, bo na nastepna bede czekac okolo miesiaca.

Czesci zakupione, sa to odpowiednio:

- http://www.mwairsoft.net/parts/255-dream-army-lightweight-piston-for-verii-iii-gearbox.html

 

-sprezyna firmy "ciag znakow chinskich" o wartosci 100.

 

Teraz trzeba to poskladac, nasmarowac i zobaczyc jak to bedzie dzialac. Termin to sobota, wtedy kolega ma czas. Jezeli macie jakies uwagi, na co ja powinienem zwrocic uwage, to prosze piszcie, nadal w tonie "lopatologicznym".

Pochwale sie, iz poznalem juz wiekszosc nazw czesci, zaczynam sie doksztalcac. Dziekuje za cierpliwosc i wyrozumialosc.

Przrepraszam za brak polskich znakow, ale tu ich nie ma, na co dzien uzywam angielskiego.

 

Tytulem konca chcialem jeszcze zapytac o ten pseudo red dot: http://airsoftguns.ie/lang-pl/scope-red-dot-laser-sight/304-holographic-multi-4-reticle-red-dot-sight-reflex.html Czy jest sens umieszczac go na P90? Wybor mam raczej marny, a ten jest w przystepnej cenie, ogladalem go i nawet dziala. Wyprostujcie mnie jezeli sie myle. Dzieki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
×
×
  • Create New...