Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur wz93 pantera leśna


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałem się zapytać, czy nie widzieliście gdzieś Munduru Polskiego wz.93 pantery leśnej, dla osoby o wzroście 195 cm? Gdziekolwiek patrzałem, widziałem max. do 190 cm.

Szukałem na allegro, po sklepach internetowych, i nie wiem gdzie dalej. Chcę rozpocząć swoją przygodę z ASG, leczy chyba będę musiał odciąć stopy by móc zmieścić się owy mundur.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak pilnie potrzebujesz to szukaj na stronach: specshop.pl taiwangun.com itp. ale to nie będą kontraktowe. Jak masz trochę czasu i możesz poczekać to pisz w komisie na wmasg.pl co potrzebujesz i może ktoś coś odpisze lub szukaj dalej na allegro.

Link to post
Share on other sites

Kacperasg, czy mógłbyś mi rzucić linkiem do tego munduru na tym spec'ie ? Ponieważ szukam i szukam, nie wiem czy źle ale znaleźć nie umiem..

 

EDIT : dobra widzę, osobno spodnie i bluza, dzięki bardzo.

 

Jeszcze jedno zielone pytanie z mojej strony : Co oznacza Rip Stop? Czyżby to że wykonane z jakiegoś elastycznego materiału?

 

Czy jak np. wezmę rozmiar L z tego : http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=50_29&products_id=2311&name=Helikon_-_Bluza_BDU_-_SF_-_Pantera_Lesna

 

i rozmiar XL ze spodni : http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=50_61&products_id=2313&name=Helikon_-_Spodnie_BDU_-_SFU_-_Pantera_Lesna

to będzie to jakoś normalnie wyglądało? że spodni XL a góra L? ;D

 

Tylko że do bluzy L brakuje mi trochę w klatce piersiowej, ale to chyba dobrze mieć troszku luzu.

Edited by dan1ss
Link to post
Share on other sites

na e-militaria.pl są mundury xxl chyba taki będzie dobry dla ciebie. wszystko helikona ale nie przejmuj się ja kupiłem firmy Kama szyjącej dla wojska i tak jak przedmówca pisał szału nie ma i następnym razem chyba kupię Helikona.

Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem patriotyzm i w ogóle, ale w działalności hobbystycznej wolę nosić mundur z demobilu innej armii niż przemycony sprzęt z polskiegop magazynu ;).

Helikona raczej odradzam, helikon to helikon, miało kilka znajomych, różne kroje, badziew.

 

Mi (o dziwo!) kontraktowa panterka w ripstopie wytrzymała długo, potwierdzam też, że rozmiary są zazwyczaj w rzeczywistości większe niż na metce. Sam miałem z tego powodu krok o kilka cm poniżej... miejsca gdzie powinien być ;), co nie było dość wygodne.

W porównaniu z ripstopem z hamerykańskich sortów polski wypada słabo.

Przykład? Brodzenie w rzece, dość duże zanurzenie, wychodzimy, ja jeszcze w wz. 93, kolega w kontraktowym starym woodlandzie w ripie, wysechł jakieś 2x szybciej niż ja.

 

Jeśli możesz wydać lekko więcej rozejrzyj się za mundurami od Miwo (P lub L) albo Specopsa, te pierwsze widziałem i wydają się oki, no i krój mniej archaiczny (bo osoba, która była odpowiedzialna za krój mundurów w ripstopie dla armiji powinna... się poważnie zastanowić nad swoim dziełem), dużo fajnych kieszonek, no i chyba mają kieszenie udowe na guziki, co jest o niebo lepsze niż te cholerne rzepy. No i, co może być dla ciebie ważne rozmiar można sobie u producenta dobrać ;).

Link to post
Share on other sites

Psioczycie na tego Helikona a wszędzie gdzie widzę to "kolega miał", "słyszałem". Takie opinie nie są miarodajne. Przerabiałem w ciągu ostatniego półrocza RS polski i RS Helikona. No i Helikon "zgniótł" kontrakt już na samym początku. A potem jeszcze dobił, gdy bluza od polskiego puściła pod pachami. Helikon w ostatnim czasie mocno podniósł jakość mundurów i to jest fakt. Proszę sobie darować te opinie "kolega miał" bo to jest śmieszne i niczego nie udowadnia.

 

 

BTW. Helikon po kilku praniach nie wyglądał jak szmata w przeciwieństwie do polskiego rip-stopa.

Link to post
Share on other sites

Helikona raczej odradzam, helikon to helikon, miało kilka znajomych, różne kroje, badziew.

Dziwne, używam wielu rzeczy Helikona, od munduru SF począwszy (jedna z pierwszych partii, tyrany ostro już... 3, 4 lata?) skończywszy na kilku parach spodni i bardzo sobie chwalę.

Moi znajomi również.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, mam komplet rs sfu helikona od 3.5 roku, tez jedna z pierwszych, niby gorszych partii. Jedyne uszkodzenia to mała dziurka na nogawce i wytarte camo na kolanach i tyłku, bluza jak na złość nie chce się przetrzeć czy podrzeć.

Link to post
Share on other sites

BTW. Helikon po kilku praniach nie wyglądał jak szmata w przeciwieństwie do polskiego rip-stopa.

Kontraktowy RS po praniu robi się bardzo wrażliwy na rozdarcia i wyraźnie bieleje, przez co po prostu nie należy ich prać z użyciem proszku (zawiera cząsteczki ścierne, które osłabiają siatkową konstrukcję RS). Można go trzepać, wietrzyć itd, ale prać tylko w ostateczności i tylko ręcznie, z użyciem ew. jakiegoś płynu. Ogólnie przy właściwej konserwacji munduru wcale nie jest taki kruchy. Ale większego porównania do amerykańskiego RS nie mam.

Link to post
Share on other sites

Porownywalem kiedyś te 2 mundury na kolegach z teamu, kontrakt był starszy i prany duzo wiecej razy, mimo wszystko wyglądał znacznie lepiej (kolory i materiał).

Kilka helikonów się nam w teamie podarło.

Mój kontrakt ma trzeci rok i wszystko jest z nim ok, tylko guzik pękł, zapewne od kulki.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakim cudem niektórzy twierdzą, że po praniu polski kontraktowy rip-stop się szmaci i bieleje.

Mój ma 4 miesiące, był prany już 2 razy (w tym spodnie 3) co prawda w niskiej temperaturze bo w 30C ale kolory są jak nowe.

Materiał jest OK. Jedyne co mogę mu zarzucić to to że guziki są słabo przyszyte i po jednej strzelance zaczeły sie odpruwać.

Ogólnie to co mi się w polskich mundurach nie podoba to te cholerne guziki. Po przerzuceniu się z flecka po prostu mnie irytują.

Szkopy przynajmniej pomyślały i zamiast guzików zastosowali rzepy, klipsy i zasuwaki i to było właśnie fajne, zakłądało się to ustrojstwo szybko i bez problemowo, a tutaj nawet za przeproszeniem jak trzeba iść w krzaczki za potrzebą to trzeba staczać bitwę z guzikami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...