Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

lekko wykrzywiona precka


Recommended Posts

Witam

Posiadam lufe guardera 509mm w mojej sr25 i nie wiem jakim cudem i kiedy się wykrzywiła ale na początku strzelała dobrze i nie narzekałem aż pewnego dnia kulki zaczęły skręcać mi w prawą stronę okazało się że lufa jest minimalnie krzywa mogłem przypadkowo wygiąć nie zauważając tego w ogóle gdy majstrowałem przy niej. W odległości 50m kulka leci o jakieś 0,5m w prawo ma ona przebieg z 1000 kulek i mam pytanko czy da się cokolwiek zrobić z tym czy nie ma sensu i lepiej kupić nową lufkę?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli naprawdę jest skrzywiona, to nie ma opcji ,żebyś to wyprostował - nie da się po prostu. Natomiast sprawdził bym tak jak pisze szymx1 ,czy gumka jest dobrze ułożona - zdejmij tłumik (jakikolwiek masz) i przekręć zamontowaną w hopie lufę przeciwnie do wskazówek zegara o jakieś "3 godziny" na początek :) I zobacz czy tor lotu kulki się poprawił.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak to trudno, na tokarę i powoli podcinać nożem, a potem trochę ściąć krawędź wewnątrz :happy: .

bo każdy ma tokarkę...

Jak bym miał już piłować lufę to spróbowałbym jednak ją wyprostować, bez złotego sposobu ale bym kombinował

Link to post
Share on other sites

Od razu tokarka - wziąć mocniej w rękę i trzymając między kolanami przeciąć brzeszczotem - jak lufa nie jest stalowa czy z teflonem to spokojnie można ją przeciąć. Potem lekko pilnikiem iglakiem ściąnąć zadziory na końcu lufy i zrobić lekką fazkę i będzie ok

Link to post
Share on other sites

Zamawiałem precki. Żadna nie była idealnie prosta. W Warriorze od prostowania są dystansery, w SWD lufa zewnętrzna. Nie wiem jak sprawa wygląda w SR25, ale zamiast ciąć to bym spróbował ją w taki sposób wyprostować.

Link to post
Share on other sites

Ariel dobrze mówi. Jeśli lufa jest krzywa to nie możesz jej pewnie włożyć do lufy zewnętrznej? Jeśli możesz to skrzywienie ma max 1mm po całości, czyli tyle ile luz między zewnętrzną a wewnętrzną więc to można wspomnianymi dystanserami skorygować. Chyba że jesteś tak zdolny że zewnętrzną też skrzywiłeś :P

Link to post
Share on other sites

To podziwiam jak zauważyłeś skrzywienie lufy o max 1mm (choć założę się że, niema nawet takiej szpary między wewnętrzną a zewnętrzną) na długości 509mm. Idź za radą Ariela i wyprostuj ją sobie wkładając klin/dystanser od strony skrzywienia w szparę między lufą wew. a zew.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...