Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&P M16 + SP140. Prosze o korekte przed zakupami.


Recommended Posts

Replika M16 G&P, GB na 8mm lozyskach kulkowych, komora z czarnymi pokretlami, silnik z biala dupka (120-stka).

 

Chce dokupic:

- borek systemy (350PLN) - inne za bardzo do G&P nie pasuja

- zebatki SHS 18:1 (65PLN)

- tlok SHS z 14 stalowymi zebami (65PLN)

- gumka systemy (35PLN)

- precka promyka 45-47cm lub 50cm (220PLN) ew. KM Head.

- SP140 Guardera (60PLN)

- lozyska kulkowe, oryginalna komora HO, silnik zostaja.

 

Domyslam sie ze zestaw bedzie mial ponad 500fps. A nie o to mi do konca chodzi. Chcialbym miec 60-65m bardzo dobrego skupienia (w pudlo pol na pol metra) i aby kulki szly jak po sznurku.

 

Do repliki dojdzie mosfet, kable niskooporowe i zasilanie prawdopodobnie lipo 11V.

 

Pytania:

1. Czy roznca pomiedzy lufa 45 a 50cm jest pomijalna?

2. Kulki - stawiam na blaster devil 0,28g. Eksperymentowac jeszcze z ciezszymi?

3. Czy warto dla zasiegu nieco pokatowac szkielet dla SP140 zamiast slabszej SP130? (pewnie z SP130 byloby cos ok. 480-490fps)

4. Najwazniejsze. Czy rozwazyc zmiane czegokolwiek w powyzszej konfiguracji (wylacznie na plus, nie chce przyoszczedzic przyslowiowej stowki, a pozniej zalowac)? Chcialbym zostawic tryb auto...

 

Calosci nie bede skladal sam. Oddam w czyjes dobre rece...

Edited by AA__
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytam (a wlasnie skonczylem chyba 3 raz watek o produktach SHS) to wytrzymaja do m180 i to o mniejszym przelozeniu. Problem w tym, ze chyba w Polsce sie skonczyly i biore pod uwage Super Shotery ( http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_kola_zebate/zestaw_stalowych_zebatek_18_1-high_speed_super_shooter-2355.html ), ktore niestety sa 2 razy drozsze, ale jednoczesnie podobno lepsze...

 

A wyrobienie sie szkieletu... Jesli pociagnie mi 20k kulek to ja bede zadowolony, bo w rok takiej normy nie wyrobie.

Link to post
Share on other sites

1.tak

2.nie

3.nie warto

4.na stockowym szkielecie i tak serwisant tego nie zrobi, bo będzie wiedział, że nie wytrzymie(szkielet do wymiany na bank)

edit:jak ten silnik jest do m120 to też raczej do wymiany

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Szkielet spokojnie wytrzyma, G&P robi jedne z wytrzymalszych szkieletów oto się nie martw, o silniku też słyszałem same dobre opinie. Przy 500fps i lufie 407mm km head mam mniej wiecej takie skupienie i zasięg jak chcesz mieć, strzelałem z devili 0,28 i 0,3 teraz przerzuciłem się na G&G 0,28. Jezeli chodzi o celnosc to weź cięższe kulki, zawsze wiatr będzie mniej wpływał na tor lotu

 

pozdro

kostek

Link to post
Share on other sites

Dziekuje wszystkim. KosteQ86 Tobie szczegolnie za porownanie :) Ostatecznie kupilem promyka 455, borek 0 systemy, zebatki 18:1 super shooter, tlok shs 14 zebow, sp140 i gumka systemy + mosfet i niskooporowki. Zasilane bedzie li-fe 9,9V + jako rezerwa li-po 7,4V. Pozostaje tylko czekac na paczki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

kompletny przerost formy nad trescia... M130 i cuda wianki :)

raczej chec zbudowania ciekawego karabinu bo moge sobie na to pozwolic

 

zacznij rozgladac sie za sklepami w HK

o to akurat sie nie martwie, bo mieszkam w USA, i sa sklepy gdzie moge kupic jeszcze taniej niz z HK..

 

mi raczej chodzilo to czy mi wszystko dobrze bedzie pasowalo, ewentualnie cos do wymiany, i czy moze te 100mm wiecej lufy bedzie miala taka duza roznice..

Edited by legacyy
Link to post
Share on other sites

Heh, jakbym czytal siebie jakis czas temu... ;) Ktos dobrze wybil mi z glowy wkladanie cudow tam gdzie nie sa kompletnie potrzebne.

 

Przede wszystkim wez krotsza lufe i/lub mocniejszego springa. Bo pewnie nikt Ciebie nie przekona do innego silnika, tloka i innych czesci (tanszych) :)

 

Nie mniej - pytaj lepiej serwisantow, bo nie wszystkie czesci musza ze soba dobrze pasowac. Wiecej niestety nie podpowiem, bo za glupi jestem :)

Link to post
Share on other sites

hah, a ja raczej jak siebie sprzed 2 lat tylko z mniejszym kapitałem. Zębatek i tłoka nie potrzeba aż tyle kasy wydawać. Jak zębatki padną wstawić takie zwykłe firmy SHS (zwykłe czyli 18:1 przełożenie). tłok też tej firmy i chyba jakikolwiek ich, bo tak mocneo ci nie trzeba, to tylko 130. Dysza pokazana przez Ciebie mówi od razu, żeś świerzy jak mleko u mojego wujka na wsi. Zestaw bu ma w sobie odpowiednią dyszę i ta tylko walałaby ci się po mieszkaniu/garażu, bo ma ona za małą średnicę. Co do samego bu to tańsze i jakościowo identyczne a może nawet ciut lepsze to zostaw firmy guarder.

Link to post
Share on other sites
Dysza Uszczelniona M16A1 Prometheus

Lufa Precyzyjna 6.03x650mm PSG-1+ Prometheus albo Lufa Precyzyjna 6.03x550mm M16+/AUG+ Prometheus - ale raczej chce 650mm + tłumik

Niskooporowy Przewód Prometheus

 

Za parę złociszów masz równie dobre kabelki modelarskie.

Prometheus - Komora HopUp - Neo

 

Daj KA, jest szczelna i tańsza.

 

Prowadnica Sprężyny Rotacyjna v.2/8 Prometheus

 

SHS

 

Silnik Długi "A to Z" Systema

 

SHS, Hornbill albo Element, tańsze 4 razy tyle i nie gorsze.

Sprężyna Główna M130 Systema

Wzmocniona Gumka Hop-Up Prometheus (Fioletowa)

Wzmocniony Tłok HARD PISTON Prometheus

 

SHS z 14 ząbkami z metalu, tańszy o 130 zł i pancerny.

 

Zębatki Double Torque [Helical] Prometheus

 

W życiu nie wydałbym tyle kasy na zębatki. SHS.

 

Zestaw Bore-Up M16A2 Systema
Link to post
Share on other sites

legacyy: Ja niestety jestem amatorem jesli chodzi o tuningowanie, nie mniej przekopalem sporo i podpytalem rowniez. O borka moglbys sie tylko przejmowac w kontekscie dopasowania do G&P ale wybierajac Systeme, ten temat masz juz za soba. Reszta gratow od SHS bedzie sie miala dobrze. I jak pisal ruffin, spring Gueardera bierz. Z tym, ze z poprawka, bo sa nieco mocniejsze niz nominal jak kojarze o ok. 10%.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Sorki za odgrzewanie kotleta, ale mam pytanko co do emki, mianowicie M16 G&P, części w środku:

- Łożyska kulkowe SHS

- - Zestaw styków SHS

- Kable niskooporowe(wtyk T-Connector)

- Mosfet Shark v3

- Przerywacz stalowy SHS

- Listwa dosyłacza ULTIMATE

- Blokada spustu CORE

- Zębatki A&K

- Komora Hop-Up ELEMENT(tefonfix)

- Gumka Hop-Up zielona G&G

- Tłok wzmacniany 14 stalowych zębów SHS

- Głowica tłoka POM ULTIMATE

- Sprężyna SP130 GUARDER.

 

Macie może jakieś propozycje, co do tego, co można byłoby wymienić ( dopiero kupiłem emkę i nie wiem, czy ją tak zostawić, czy coś zmieniać ). Zasilanie jest baterią VB Power 8,4V 1600mAh, ale nie wchodzi do kolby, więc będę zmieniał :) Interesuje mnie, by replika była mało awaryjna, ale celna na te 60-70 metrów. ( jest możliwe osiągnięcie skutecznego zasięgu 60-70 metrów bez przekraczania 450 fpsów ? )

Link to post
Share on other sites

Dla mnie na pierwszy ogień do zmiany jest komora HU, bo ta elementa to ścierwo. King Arms (może być potrzebny szlif czoła gb), albo coś prowina (z pierścieniem zamiast pokręteł, choć tutaj niech ktoś może się wypowie kto ma tą komorę w g&p, bo czasem lubią robić fochy i nie do każdego korpusu podchodzą), do tego porządna lufa (prometheus 6,03), flathop i powinieneś być w domu. Warto też mieć odłożony hajs na nową budę gb, bo G&P potrafi klęknąć przy 130 Guardera :(. Silnik masz stockowy? Obawiam się że na tej sprężynie go szybko zamęczysz, bo to high speed do sprężyn maks 120.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Promyk już wpisany na listę do kupienia na pewno, mam już promyka w l96 i świetnie się sprawuje :) Co do silnika to jest stock, na jaki proponujesz zmieniać ? Teoretycznie znalazłem coś takiego http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1778 gdzie mówią, że m130 też uciągnie, o ile to taki silnik jest montowany w stocku ( nie mam pojęcia jaki jest montowany, to moja pierwsza emka )

Link to post
Share on other sites

Tak, to jest motor montowany na stocku Magnesy są dość słabe, nawet kiedy silnik jest nowy. Miałem taki motór do SP130 Guardera i męczył się upiornie. Niezłe są motorki Tornado, nie byłem przekonany do tej marki, ale widziałem je w kilku dobrze poskładanych zestawach i robiły robotę. Przyjemne doświadczenia mam też z motorami Elementa, JG (Golden Eagle bodaj), PJty z niebieską dupką też są spoko (choć akurat rof nie będzie na nich powalający, bo to motory typowo hi-torque). Dużo zależy od tego jak bardzo szybkostrzelną chcesz mieć replikę (i jaką reakcję na spust).

Nie chcę bardzo dissować stockowego motoru G&P, to jest fajna rzecz, ale jeśli używasz jej zgodnie z przeznaczeniem. Jest też bardzo milusi w zestawach ze słabą sprężyną (przełożyłem go do mojej Evolution Airsoft do CQB i tam na stockowej sprężynie daje srogą kosiarę i fenomenalną reakcję na spust w połączeniu z mosfetem Gate).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...