Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 średnia półka


Recommended Posts

Poczytałem trochę na temat wyżej wymienionych replik, ale nie licząc boyi to ciężko o jakiekolwiek aktualne informacje. Chcę kupić HK416 (krótka lub długa lufa), najbardziej zależy mi na odwzorowaniu zewnętrznym, oryginalne oznaczenia nie są ważne bo i tak nie będą widoczne pod malowaniem, a także na niezawodności, nie wymagam dżiliona FPSów.

 

Budżet: 1200zł

 

I tu pojawia się pytanie, która z replik, ta od Boyi, GFC czy SRC wygląda najlepiej (nie bije tandetą)? Czy lepiej kupić GFC lub SRC a może Boyi i kasę, która zostanie zainwestować w części?

Link to post
Share on other sites
Guest Bart76

Mogę wypowiedzieć się o SRC bo miałem przez chwilę. Trzymaj się od tej imitacji z daleka. Takiego badziewia za taaaaką cenę świat nie widział. Pokrótce wymienię te najbardziej irytujące wady:

1) po założeniu/demontażu kolimatora na risie pozostały wgniecenia i ubytki farby

2) po kilkukrotnym podczepieniu magazynka na wewnętrznych powierzchniach gniazda pojawiły się zarysowania, o ubytkach farby nie wspomnę

3) oznaczenia wyglądały jakby naniesiono je farbą z brokatem (no dobra, opiłkami metalu) - świeciły się jak...

4) lakier na replice zachowuje się jak podkład, przetrzesz byle czym (wystarczy przejść przez krzaki) i farba schodzi

5) gearbox nie trzyma sztywno cylindra. Można go swobodnie przesuwać palcami do przodu i do tyłu oraz na boki - niewiele, ale luz jest wyraźnie wyczuwalny.

6) magazynkiem (trzymając za stopkę) można w gnieździe bez oporów poruszać do przodu i do tyłu. W skrajnym tylnym położeniu komora HU wysuwa się z gearboxa.

O ile przypadłości opisane w pkt. 1-4 to nic niezwykłego, to wady wymienione w pkt. 5 i 6 są w mojej ocenie dyskwalifikujące. Możliwe, że trafił mi się jeden jedyny taki cudowny egzemplarz ale nie wykluczone, że dotyczy to większej ilości.

 

Gdyby to kosztowało 600-700 zł to bym nie marudził, ale nie 1.100 zł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...