Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mosin Nagant M44 [Zeta-Lab]


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Jestem zainteresowany informacjami na temat repliki, z tym że nic nie znalazłem na forum konkretnie o tym modelu z tej firmy.

Czy ktoś ma jakieś informacje albo doświadczenia użytkowe z tą repliką, bądź dłuższą wersją m91/30 bo z tego co się orientuje są one wykonane z tych samych materiałów. A głownie interesuje mnie jakość elementów mechanicznych i możliwość tuningu ( podobno jest to stal ). Czy mechanizm spustowy i pozostałe elementy wytrzymają sprężyny m150 lub m170 itp. Poniżej parę linków:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152194986-Zeta-Lab-Mosin-Nagant-M1944.html

 

http://shop.ehobbyasia.com/other-gun/other-rifle/zeta-lab-real-wood-and-full-steel-mosin-nagant-rifle-m91-30-w-bayonet-v2.html

 

 

Ten wybryk pod spodem, który wywaliłem - mam nadzieję, że był pierwszym i ostatnim. /LgN

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja dowiedziałem się kilka interesujących rzeczy. Na forach zagranicznych napisali, że sprężyna do tego modelu z filmiku pasuje od AEG ale tylko od modelu PSG-1. Jest trochę inna niż standardowe springi. Dodatkowo wyczytałem, że części wewnętrzne są kompatybilne z częściami do VSR-10. Bardzo liczę na potwierdzenie takich informacji przez jakiegoś polskiego posiadacza mosina od zeta-lab:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Racja. Za bardzo skróciłem myśl.

 

Chodziło mi o komorę hop up i lufę. Natomiast zauważyłem, że na gunfire.pl sprzedali wszystkie egzemplarze modelu m44 spring.

 

Był dostępny za ok. 1300zł. A pozostałe modele mają znaczną obniżkę w cenie.

 

Mam nadzieje, że ktoś kto zakupił te modele napisze parę słów na ich temat.

 

Pozdrawiam

 

Sus.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

cóż, miałem (na szczęście tylko przez chwilę) najdłuższą, sprężynową wersję. Jestem BARDZO zawiedziony, zarówno w kwestii wykonania, jak i "osiągów".

 

Osiągi podsumuję krótko:

 

- praktyczny brak hopka (nie działał wcale).

- celność na poziomie czterotaków AGMa i Karta (a podobno precka wewnątrz, haha!).

- BARDZO częste zacinki rączki podczas przeładowania/kulek w lufie (na 20 strzałów 4 zacinki).

- naprawdę poroniony sposób ładowania magazynka, praktycznie wykluczający używanie Mosina w warunkach ersoftowych.

- zerowa powtarzalność strzałów (na dystansie DWADZIEŚCIA METRÓW problem w ustrzeleniu kartki A4).

 

A z zewnątrz - katastrofa. Powiem szczerze - repliki Denixa są wykonane lepiej. ;) A jak ktoś widział kiedyś coś od Ardesy czy Euroarmsa, to zesika się ze śmiechu zestawiając cenę Mosina od Zety z tym, jak wygląda. Kolba z białego drewna wyglądającego jak blat stołu z Ikei, części stalowe pooksydowane na zimno jakimś gównem, które schodzi chyba w trakcie transportu, bo do mnie dotarło z ubytkami, przy tym każda większa część odstawała od reszty bądź miała luz. ^^

 

Ale żeby nie kopać leżącego, dam po prostu zdjęcia:

 

https://picasaweb.google.com/107420014643309626944/MosinNagantZetaLab

 

Także - nigdy więcej repliki od Zety. ;)

Link to post
Share on other sites

Wewnątrz byś podziałał, ale łoża byś mi nie wystrugał i oksydy nie położył. :P Zresztą, jak to zobaczyłem, to byłem tak poirytowany, że ostatnia rzecz, o jakiej myślałem, to tuningować parcha. Kupię łoże z mosina i zaadoptuje pod bebechy z chińskiej shit-snjapy - osiągi będą te same, ale wydam 3 stówki, a nie 2200...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...