Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czarno prochowce


Recommended Posts

Panowie no więc moje pytanie skłania się do tego konkretnego modelu http://www.kaliber.pl/rewolwery/116316-rewolwer-new-army-1858-remington-kolor-czarny.html (link przykładowy) mianowicie jest to broń jak widać po 1850 nie mniej jednak nie wiele się różni. co ciekawe w sklepie nie ma żadnej info na temat tego czy można nabyć ją bez pozwolenia czy nie :zastanawia: w nowej ustawie również nic nie ma o takiej broni (albo ja przeoczyłem).

Więc czy jeśli mam 18 lat. jestem nie karany to bez większych problemów mogę nabyć tą broń i wybrać się na strzelnicę oraz dokupić do niej materiał miotający (czyt. czarny proch)?

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites
Więc czy jeśli mam 18 lat. jestem nie karany to bez większych problemów mogę nabyć tą broń i wybrać się na strzelnicę oraz dokupić do niej materiał miotający (czyt. czarny proch)?

 

Możesz, ale nie powinieneś. Możesz, ponieważ ustawa na to pozwala. Nie powinieneś, bo skoro nie potrafisz odczytać ustawy, to pewnie będziesz mieć problemy z przeczytaniem instrukcji :)

Link to post
Share on other sites

powiem tak. ustawy zawsze sprawiały mi problem (te dziwne sformułowania). ale nie mniej jednak to nie jest główny temat. więc Panowie proszę wnieście coś. mogę mieć tą broń od tak? gdzieś trzeba ją rejestrować? mogę ją przenieść bez problemy na strzelnicę czy muszę mieć specjalne pozwolenie na to?

no i ten proch. trzeba mieć na niego pozwolenie nie?

 

P.S o instrukcje się nie martw odczytam :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Więc czy jeśli mam 18 lat. jestem nie karany to bez większych problemów mogę nabyć tą broń i wybrać się na strzelnicę oraz dokupić do niej materiał miotający (czyt. czarny proch)?

Z góry dzięki za pomoc!

Nie zadałeś sobie trudu spytania na odpowiednim forum, poza tym, czarnoprochowce pisze się razem.

Spełniając powyższe warunki możesz nabyć broń czarnoprochową wyprodukowaną do 1885 roku lub jej replikę, rozdzielnego ładowania, czyli nie na nabój scalony.

I odpada jakiekolwiek kupowanie przez internet, tylko odbiór osobisty za okazaniem dowodu.

Strzelać można wyłącznie na strzelnicy, ponieważ jest to broń i jak broń jest traktowana. Wyjątek, nie trzeba jej trzymać w szafie pancernej.

Link to post
Share on other sites

Wiem że nie zadałem na odpowiednim forum. jeśli to was tak denerwuje to przepraszam...

Cóż z nabojem scalonym to ciekawa sprawa. np. do karabinów sharps (z przed 1885) stosuje się naboje papierowe (scalone). Ale to są kruczki i nie dopatrzenia ustawy.

GZ dzięki za to info o które dałeś bo głównie mi o to chodziło. Ale jak z jej przenoszeniem (wiem nie na bita) ale na broń "nowoczesną" czyli po 1885 trzeba zdaje się mieć pozwolenie również na jej przenoszenie...

 

Nie zalogowałem się na odpowiednim forum gdyż tu również jest dział odnośnie broni ostrej więc najpierw chciałem Tu spróbować... Jeszcze raz sorka.

Link to post
Share on other sites

Cóż z nabojem scalonym to ciekawa sprawa. np. do karabinów sharps (z przed 1885) stosuje się naboje papierowe (scalone). Ale to są kruczki i nie dopatrzenia ustawy.

Głupoty wypisujesz i jeszcze ktoś w to uwierzy.

Nabój scalony, inaczej zespolony to nie papierowa gilza z prochem do Sharpsa, bo taki nabój nie ma spłonki, musisz jeszcze nałożyć kapiszon na zamek i dopiero strzelić.

Ale jak z jej przenoszeniem (wiem nie na bita)

Ale co bita, śmietana :biggrin: , jak już to nabita.

Broń możesz przenosić w pokrowcach, futerałach, walizkach itp. czyli ukrytą, schowaną. Nie możesz się obnosić na widoku.

Ale jak z jej przenoszeniem (wiem nie na bita) ale na broń "nowoczesną" czyli po 1885 trzeba zdaje się mieć pozwolenie również na jej przenoszenie...

Następna głupota, wg. tego rozumowania, mogę mieć pozwolenie na posiadanie broni, ale na przenoszenie nie.

Jedno wyklucza drugie, mam pozwolenie na posiadanie broni, a ustawa o broni i amunicji wyjaśnia tą kwestię.

Druga sprawa, rok nie jest jedynym kryterium, nabój scalony pojawił się długo przed 1885.

Nie zalogowałem się na odpowiednim forum gdyż tu również jest dział odnośnie broni ostrej więc najpierw chciałem Tu spróbować... Jeszcze raz sorka.

Bez obrazy, ale to czysty kretynizm.

To tak, jakbym zalogował się na forum fanów Fiata 126p i spytał co wiedzą o Mercu S klasie :hahaha:

 

Moja rada, z twoją wiedzą na temat czarnego prochu, daruj sobie jego zakup, dopóki ktoś ci dokładnie nie pokaże i wyjaśni wszystkiego. Inaczej se jeszcze krzywdę zrobisz.

Edited by GZ
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: Jest dział broń palna tak? oj zgadza się... jak mi przykro. czyli dział w temacie.

po drugie: kontakt z takową bronią miałem, i przypadła mi do gustu

po trzecie: abstrahując od sharpsów na naboje "papierowe" były również przerabiane na naboje scalone...

primo 3: wydaje mi się że rozmawiam z osobą inteligentną (wyprowadź mnie z błędy jeśli się mylę)

primo 4: co z austriackimi karabinami gdzie spłonka była na naboju? opakowanie papierowe. nabój scalony. z twojej definicji nie , a ja uważam inaczej.

primo 5: nie wiem jak Ty ale ja staram się wykorzystywać as do ćwiczenia jak z prawdziwą bronią po za tym jak w punkcie 1. jestem w prawidłowym dziale

 

Wyświetl postUżytkownik Andej dnia 17 wrzesień 2011 - 15:15 napisał

Ale jak z jej przenoszeniem (wiem nie na bita) ale na broń "nowoczesną" czyli po 1885 trzeba zdaje się mieć pozwolenie również na jej przenoszenie...

 

Następna głupota, wg. tego rozumowania, mogę mieć pozwolenie na posiadanie broni, ale na przenoszenie nie.

Jedno wyklucza drugie, mam pozwolenie na posiadanie broni, a ustawa o broni i amunicji wyjaśnia tą kwestię.

Druga sprawa, rok nie jest jedynym kryterium, nabój scalony pojawił się długo przed 1885.

nie koniecznie. w przypadku kolekcjonowania (z mojej wiedzy) na każde zawiezienie broni na wystawę trzeba załatwić pozwolenie (oczywiście tyczy się to nowej broni na pozwolenie). Więc za przeroszeniem też pitolisz głupoty. bez urazy/

 

Bez obrazy, ale to czysty kretynizm.

To tak, jakbym zalogował się na forum fanów Fiata 126p i spytał co wiedzą o Mercu S klasie

wiesz to może przemilczę bo komentować się nie chce.

 

skoro masz takie duże doświadczenie z czarnym prochem to podziel się nim czy to na PW czy to tu bo jak słusznie zauważyłeś nie mam doświadczenia i chętnie je zdobędę, a na forum "specjalistycznym" nie wypada się pokazywać z totalnym brakiem wiedzy...

 

to jak pomożesz czy dalej będziesz krytykować zamiast pomagać? :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

jak mi przykro. czyli dział w temacie.

I co z tego, oprócz paru (może nastu) osób, reszta nie miała z CP (czarnym prochem, tak będę teraz skrótem pisał) do czynienia.

po trzecie: abstrahując od sharpsów na naboje "papierowe" były również przerabiane na naboje scalone...

Tak i co z tego.

co z austriackimi karabinami gdzie spłonka była na naboju? opakowanie papierowe. nabój scalony. z twojej definicji nie , a ja uważam inaczej.

Proszę cię, nie pisz już nic więcej.

Twoje zdanie mnie absolutnie nie obchodzi, wyjaśniłem ci definicję ustawową, koniec tematu.

primo 5: nie wiem jak Ty ale ja staram się wykorzystywać as do ćwiczenia jak z prawdziwą bronią

A co ma piernik do wiatraka. Wielu tak robi.

nie koniecznie. w przypadku kolekcjonowania (z mojej wiedzy) na każde zawiezienie broni na wystawę trzeba załatwić pozwolenie (oczywiście tyczy się to nowej broni na pozwolenie). Więc za przeroszeniem też pitolisz głupoty. bez urazy/

Znowu twoja wiedza jest żadna. Pozwolenie na broń kolekcjonerską jasno określa co można, a czego nie.

I w żadnym punkcie ustawy o BiA nie ma osobnego pozwolenia na posiadanie i przenoszenie broni, jakiejkolwiek.

Broń CP która nie zalicza się do broni na pozwolenie, nie musisz nawet trzymać w pancernej szafie, nie mówiąc o przewożeniu jej np. na zawody, oczywiście w pokrowcu lub czymś podobnym.

to jak pomożesz czy dalej będziesz krytykować zamiast pomagać? :zastanawia:

Tak, lubię krytykować i nabijać się, ale przeczytaj moje posty, masz wyjaśnione to o co pytałeś.

Link to post
Share on other sites

dziękuje Ci o panie nie można było tak od razu? jasno i czytelnie?

Powiem tak. W ustawie jest jasno napisane że mianem amunicji "określa się pocisk z umieszczonym na stałe materiałem miotającym" czyli mamy możliwość interpretacji... Mamy.

Po za tym po nowelizacji ustawy z tego roku sporo się zmieniło stąd moje pytania. W takim razie dziękuję za okazaną pomoc i już wam nie śmiecę.

Link to post
Share on other sites

ta... i co to wnosi?

To, że zamiast zajmować się CP skupiłbyś się na opanowaniu poprawnej polszczyzny, bo Twoja ortografia jest na skandalicznie niskim poziomie, a poza tym - stosujesz wyrazy, których znaczenia po prostu nie rozumiesz.

Tylko tyle. I aż tyle.

 

PS. To nie jest zachęta do dyskusji. Nie próbuj odpowiadać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

 

I w żadnym punkcie ustawy o BiA nie ma osobnego pozwolenia na posiadanie i przenoszenie broni, jakiejkolwiek.

 

 

 

Jedyną możliwość przenoszenia broni bez pozwolenia na broń mają pracownicy sklepów z bronią, oczywiście sklep musi wydać odpowiednie zaświadczenie.

Link to post
Share on other sites

Jedyną możliwość przenoszenia broni bez pozwolenia na broń mają pracownicy sklepów z bronią, oczywiście sklep musi wydać odpowiednie zaświadczenie.

A co to ma do tego co wyżej napisałem.

To o czym piszesz, reguluje koncesja na sprzedaż broni dla danego podmiotu gospodarczego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...