Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oryginał czy podróba ?


Recommended Posts

Ja posiadam ww. mundur ( całoroczny ) jaki zarówno letni ( RIP-STOP ) z racji że chodzę w nich na co dzień mogę Ci powiedzieć że całoroczny dobry jest w okresie od Październik/Listopad do Marzec/Kwiecień. a RIP-STOP w pozostałe ciepłe miesiące roku.

Ps; uwaga ode mnie całoroczny bardziej się spiera ;) do prania używaj płynu "LUDWIK" lub płynu do delikatnych ubrań + ok 100ml octu ( który pomoże zachować moro )

 

-----------

 

a co myślicie o takim zestawie do asg;

 

- http://www.e-militaria.pl/p-738/bluza-combat-shirt-woodland-wz93 - Bluza typu Combat Shirt ( pod kamizelkę taktyczną )

- http://www.e-militaria.pl/p-306/spodnie-helikon-tactical-combat-uniform-pantera - spodnie ??????

 

taka uwaga; mundury i cały osprzęty od Helikona w panterze wz. 93 są w bardziej jasne moro niż kontraktowe MON ( zieleń wchodzi w żółć )

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam ww. mundur ( całoroczny ) jaki zarówno letni ( RIP-STOP ) z racji że chodzę w nich na co dzień mogę Ci powiedzieć że całoroczny dobry jest w okresie od Październik/Listopad do Marzec/Kwiecień. a RIP-STOP w pozostałe ciepłe miesiące roku.

Ps; uwaga ode mnie całoroczny bardziej się spiera ;) do prania używaj płynu "LUDWIK" lub płynu do delikatnych ubrań + ok 100ml octu ( który pomoże zachować moro )

 

-----------

 

a co myślicie o takim zestawie do asg;

 

- http://www.e-militaria.pl/p-738/bluza-combat-shirt-woodland-wz93 - Bluza typu Combat Shirt ( pod kamizelkę taktyczną )

- http://www.e-militaria.pl/p-306/spodnie-helikon-tactical-combat-uniform-pantera - spodnie ??????

 

taka uwaga; mundury i cały osprzęty od Helikona w panterze wz. 93 są w bardziej jasne moro niż kontraktowe MON ( zieleń wchodzi w żółć )

 

Bawełniak zimą? No tak może cieplej będzie trochę,ale jak nasiąknie wodą to staje się bardzo niewygodny,cięższy ..nie mówiąc już o tym ,że długooo schnie.

 

 

Edit : combart shirt helikonu kupiłem 2 lata temu jakoś,rzadkoo bardzo go używałem,ale całkiem fajna sprawa. Tylko jak już to kupuj bez ochraniaczy (cena wtedy to 90zl) ,bo tak to możesz dołożyć trochę i kupić już prawdziwy combat shirt z miwo/specops/currahe.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Bawełniak zimą? No tak może cieplej będzie trochę,ale jak nasiąknie wodą to staje się bardzo niewygodny,cięższy ..nie mówiąc już o tym ,że długooo schnie.

 

Edit : combart shirt helikonu kupiłem 2 lata temu jakoś,rzadkoo bardzo go używałem,ale całkiem fajna sprawa. Tylko jak już to kupuj bez ochraniaczy (cena wtedy to 90zl) ,bo tak to możesz dołożyć trochę i kupić już prawdziwy combat shirt z miwo/specops/currahe.

 

Co do schnięcia i ciężaru bawełniaka to masz racje... Kiedyś jak nie było GORE-TEX to się chodziło.. bawełniak + bechatka i się żyło ;)

 

Octu do zachowania ciapków ? Mówisz serio, może to ktoś potwierdzić ?

 

z octem to 100% prawda ! jak wyjmiesz z pralki lub wanny w której pierzesz mundur to będzie trochę pachniał octem ale jak wyschnie to nic nie czuć ;)

chodzę w mundurach od 4 lat ;) co roku mam nowy komplet a GORE-TEX dostaje się raz na 3 lata ;) zależy od miesiąca ale piorę je ok 2/3 razy miesięcznie..

Edited by 19ad3Q71
Link to post
Share on other sites

Co do schnięcia i ciężaru bawełniaka to masz racje... Kiedyś jak nie było GORE-TEX to się chodziło.. bawełniak + bechatka i się żyło ;)

 

 

 

No żyło się,ale chyba już lepiej kupić rip-stop i cieplej się ubrać :P Chociaż ja łączyłem spodnie od bawełniaka z bluzą w rip-stopie i było całkiem znośnie zimą i latem nawet.

Link to post
Share on other sites

W spodniach od munduru całorocznego da się chodzić latem pod warunkiem, że nie przeszkadzają nikomu przyklejające się nogawki do kolan pod wpływem potu i wielka mokra plama na bokserkach między pachwinami.. :)

 

RIP jest pod tym względem lepszy ( nie grzeje tak ) chociaż gdy za oknem +/- 30'c to i tak rękawy muszą być podwinięte :)

RIP nie traci tak kolorów podczas prania ale jest bardziej narażony na obtarcia.. dla tego do munduru letnio pasa się nie nosi :)

Edited by 19ad3Q71
Link to post
Share on other sites
chodzę w mundurach od 4 lat ;) co roku mam nowy komplet a GORE-TEX dostaje się raz na 3 lata ;)

 

To tylko ja mam taką dupną jednostkę że gore dostaje raz na 6lat :zastanawia:

Kurde w której dywizji robisz ? Przenoszę się :happy:

 

dla tego do munduru letnio pasa się nie nosi

To nie, jeśli macie taką komunę że nosicie pasy do całorocznych (wnioskując po wypowiedzi) to już nie chce się przenosić :cool:

 

 

Bierz ripstopa - w mroźniejsze dni i tak ubierzesz polarek pod spód, a w przyszłości gore (lub inny trilaminat ala Gore) i porządny polar.

Link to post
Share on other sites

To tylko ja mam taką dupną jednostkę że gore dostaje raz na 6lat :zastanawia:

Kurde w której dywizji robisz ? Przenoszę się :happy:

 

 

To nie, jeśli macie taką komunę że nosicie pasy do całorocznych (wnioskując po wypowiedzi) to już nie chce się przenosić :cool:

 

 

Bierz ripstopa - w mroźniejsze dni i tak ubierzesz polarek pod spód, a w przyszłości gore (lub inny trilaminat ala Gore) i porządny polar.

 

 

Haha szmerglu komuny nie ma ale w kompani bez pasa nie wyjdziesz ;P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...