Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

latarka niekoniecznie taktyczna...


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie chodziło mi o te 5zł, ale z postu kolegi wynikało, że aby zapłacić za SF G2 150zł, trzeba je ściągać ze Stanów. I płacić cło, drogą przesyłkę itp. Dlatego pokazuję, że w PL tez mozna kupić w takiej cenie :)

 

Wyedytowałem swój poprzedni post, bo jak slusznie stwierdziłeś wynikało z niego co innego niż miałem na myśli. A co do Arizzon, to miałem przyjemnosć poznać Makato osobiście u niego w domu, znam również człowieka z 'obsługi'.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hehe, walterek za 52zł. Miło. A kiedyś nawet na tym forum "starłem" się z przedstawicielem bron.pl o ich pierwszą cenę na tą latarkę. Śpiewali wtedy coś około 120zł za sztukę... Wreszcie znormalnieli...

 

W Stanach te 120zł wystarcza na milutkiego SF 6P. Ale takie życie, zawsze mam stres niepotrzebny, gdy szukając jakiegoś gadżetu niechcący zobaczę jego cenę za wielką wodą i porównam z cenami w pieknym kraju nad Wisłą... ;-)

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czesc,

 

kilka uwag na temat latarek DRAGON.

 

po pierwsze są produkowane w Chinach według projektu niemieckiej firmy BEGADI.

 

www.dragon-lamp.com

 

Lumeny - nie mam spektrometru - takie dane podaje producent - w praktyce - jak sobie poświecisz w oczy to boli, dla mnie to wystarcza, nie wiem czego można chcieć więcej od latarki na dystansie 2-5m. Ale obiektywny nie jestem.

 

System - DRAGON to rozwiązanie modułowe - są montaże, włączniki kablowe (żelowe), włączniki taktyczne, filtry.

 

Wszystko znajdziecie tutaj:

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2374051

 

Jakośc / wytrzymałość

 

testy laterki możecie zobaczyć tutaj:

 

http://www.youtube.com/watch?v=COya5dSh3WU

 

oczywiście nie są to obiektywne testy, i nie są wyczerpująca ALE - włozyliśmy obydwie latarki (T1=Xenon T2=LED) do wody na jakieś 45 minut - pełne zanurzenie i cały czas świecą, przejechaliśmy je samochodem pare razy, (ok, nie był to beton) zerwaliśmy na nich kapcia - cały czas świecą.

 

Szkło jest ze SZKŁA a nie z plastiku (niektóre Walthery) więc się nie stopi.

 

Co można chcieć więcej?

 

nie jest to INOVA / SUREFIRE, ALE moim zdaniem robi to samo za wiele mniejszą cenę - spełnia taką samą funkcję w terenie. Nie bedę z tą latarką nurkowac - ale wiem że na deszczu nic sie jej nie stanie. Jak spadnie z 3 piętra na beton - też to przetrwa, ale to nie jest młotek, prawda? A jak będzie trzeba - można podpiąc pod karabin - zresztą najwięcej sprzedajemy teraz żołnierzom zawodowym.

 

Jak dobrze pójdzie to będize wersja LED 5W.

 

OK, tyle w ramach agresywnego marketingu, gwarancja 3 lata, przy zakupie 2 sztuk rabat.

 

Kontakt:

 

GG: 22 66 350

specops@specops.com.pl

Link to post
Share on other sites

Ktora to niemiecka firma BEGADI znana jest nam wszystkim, bo jest firma zaczynajaca od airsoftu, a konkretnie od bardzo szerokiej oferty kulek.

 

Jest to wiec dobra latarka airsoftowa.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Czas nie wiem, bo dopiero kupiłem i jeszcze nie zużyłem baterii. Pewne jest, że to jest duża latarka (na 3 CR123) i ma baaardzo silne światło. Mogę ją szczerze polecić. Jak widać na eMce ma długość równą całemu RISowi.

 

Pamiętaj, że w latarkach taktycznych długość świecenia niejest najważniejsza. One nie służą do oświetlania namiotu przez pół nocy, atylko do działań bojowych, gdzie raczej nie świeci się zbyt długo.

Link to post
Share on other sites

Surefire'y 9P i G3 o mocy 110 Lumenów świecą około godziny, więc ta też powinna coś około tego.

Foka, jakbyś miał kiedyś dostęp do Żarówki Surefire P90 110 lumenów to walnij jakieś porównanie no i czy ta żarówka pasuje do tej latarki. Chyba, ze znów spotkamy sie w Rembertowie, wtedy wezme G3 i porównamy :)

Link to post
Share on other sites
Surefire'y 9P i G3 o mocy 110 Lumenów świecą około godziny, więc ta też powinna coś około tego
Ogólnie to jest standard we wszelkich latarkach taktycznych. Ta latarka świeci mocniej, ale na 3 bateriach (a standard to dwie). Ale dodatkowa bateria zwiększa napięcie, a nie wydajność, więc zgaduję, że będzie podobnie.

 

Chyba, ze znów spotkamy sie w Rembertowie
A spotkaliśmy się? Aaaa na VIPie... To może ;)
Link to post
Share on other sites

Kilka słów o latarce Dragon X1. Faktycznie daje mocne światło, jednak nie jest tak skupione jak w SF. Co ma swoje wady i zalety. Trudniej się celuje po snopie światła, ale bardzo dobrze oświetla sprawdzane pomieszczenia (silnym białym światłem). Jednak świecąc w korytarz (ok. 30m) mogłem bez problemu zdejmować osoby na jego końcu. Więc stosunek osiągi/cena jest bardzo dobry.

Link to post
Share on other sites

A ja polecam latarki firmy Fenix- szczególnie najnowsze modele zapowiadają się ciekawie:

1 lub 2x CR123 (P2D i P3D)

wyłącznik klikany w dwóch trybach:

P2D

General Mode: 9 lumens (30hrs) -> 40 lumens (5.5hrs) -> 80 lumens (2hrs) -> SOS

Turbo Mode: 135 lumens (1hrs) -> Strobe

 

P3D

1. 9 lumens (65hrs) -> 40 lumens (13hrs) -> 90 lumens (4.8hrs) -> SOS

2. 160 lumens (1.8hrs) -> Strobe

 

Oczywiście obydwie na diodach Cree XR-E (2x bardziej wydajne niż Luxeon III)

Tańsze i słabsze (zasilane AA i AAA) też mają... ;)

 

Powinny być u polskiego dystrybutora w połowie maja. Tu macie link do oficjlanego forum PL dystrybutora: http://www.knives.pl/forum/122-fenix-polska/index.0.html

 

Śni mi isę po nocach jeszcze Lumapower M1 tactical (btw: jedna z najmocniejszych seryjnych latarek na diodzie- obok Huntlighta FT01XSE Cree- huntlight daje więcej światła, ale bardziej rozproszony snop) niestety- to 120usd... lekko boli...

Edited by darkness
Link to post
Share on other sites

A ja proponuję, żebyś się wypowiadał, a już szczególnie "polecał", sprzęt, który co najmniej macałeś, a najlepiej masz od dłuższego czasu. Bo "najnowsze modele zapowiadają się", "Powinny być", "Śni mi isę" to ja mogę polecać Ferrari albo F-16.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
  • 2 weeks later...

Witam, jako ze potrzebuje kupic latarke podepne sie pod temacik. Szukam wzglednie dobrej latarki w przedziale jakosc/cena, nie interesuja mnie pro high high USMC Combat Turbo Lans Extreme Flashlight tylko jakis niedrogi, tani w utrzymaniu model. Jak jeszcze sie bawilem w AirSoft to mialem SureFire Defendera ktory swiecil znakomicie jednak cena baterii, dlugosc ich dzialania i dostepnosc rujnowala kieszen ze az zal mi bylo nia swiecic :D Prosze o polecenie mi jakiejs w miare dobrej latary z jasnym zarnikiem ktory swieci na standardowych aku dostepnych w kiosku ruchu ;) Latarka bedzie raczej rzadko uzywana - w razie wu do auta i na jakies nocne wypady w las badz gdy zabraknie pradu w mieszkaniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...