Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Baza pod snajperke (Początkujący)


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam forumowiczów,

 

Powiem szczerze, że czytałem tylko kilka pierwszych postów.

Zrozumiałem to co zwykle, nowy chce zostać snajperem, inni odradzają... Polecają cm 028, chyba tylko nie było wzmianki że snajperstwo (pod kątem repliki) można zacząć od 1500zł..:)

 

Po prostu niech sobie kupi, czy l96 wella, czy l96 agm'a bo wygląda tak samo, a tańsze dwa razy. Albo i swd a&k, bo fanatycy wypchają m170 guardra i mają po 600 fps bez "zbędnego tjuningu".

Przejedzie się kilka razy na snajperstwie, i zrozumie, że za tą kasę miałby sytą replikę szturmówki. Wystarczy poczytać 10. identycznych tematów, aby to zakapować, lub wpisać daną replikę w odpowiednim dziale, i wychodzą wszystkie gwiazdki związane z jej robieniem. Niestety żadna replika nie jest tania, szczególnie jeżeli coś się jeszcze w nią wkłada.

A z drugiej strony to podziwiam go, że się dopytuje... ja się nie pytałem, albo robiłem to po zakupie, i nigdy dobrze na tym nie wyszedłem :D.

 

Życzę udanego snajperstwa, mam nadzieję, że masz fundusze... lub zapał :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego że chłopak pyta przed zakupem i się zachowuje bez zbytniego pompatyzmu trzeba mu pomóc. I sądzę że na czytaniu, przemysleniu i jakimśtam zastosowaniu rad bardziej kumatych złoży sobie sensowną parasnajperkę ( co widzę że robi). I bedzie zadowolony.

A jeżeli zapał go do snajperzenia nie opuści, a zgromadzi odpowiednie fundusze to sobie też złoży jakąś porządną snajperkę (czego mu życzę).

 

A za przeproszeniem "piepszyć" po przeczytaniu paru pierwszych postów to każdy może ;p

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, jeżeli chcesz być snajperem to zrób tak jak mój kuzyn mianowicie. Kiedy zaczynał swą karierę w ASG to na początek kupił cm.028 po roku doświadczenia sprzedał ja i kupił stokowe M 24 firmy Snow Wolf. Do tego miły Pan, co sprzedawał mu te m24 dorzucił mu gratis shotguna i już nie musiał mieć bocznego pistoletu;) Gdy już otrzymał M24 i shotguna zaczął chodzić na strzelanki, na początku dostawał za przeproszeniem po „dupie”, ale po 3 tygodniach chodzenia, nabierał coraz większych umiejętności po 2 miesiącach regularnego chodzenia na strzelanki kupił kamuflaż był praktycznie nie zauważalny. W zimie, kiedy replika leżała w szafie kupił do niej części tuningowe, które razem wyszły 1150 zł złożył je sam, sam uszczelnił replika po prostu cudo. Kiedy wreście nastała wiosna wyruszyliśmy na pierwszą sesje po zimy. I co?! Każdy wracał na resp z pytaniem wiecie może, kto mnie zastrzelił nie słyszałem strzału, ani nikogo w pobliżu. Replikę ma do dziś i nic się z nią nie dzieje. Moje zdanie końcowe:, Jeżeli chcesz być Snajperem to musisz wiedzieć ze na początku będziesz dostawał i schodził na resp, ale przy tym nauczysz się cierpliwości sztuki kamuflażu i wiele innych rzeczy. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się jednak na m14 EBR firmy KART. Czytałęm troche o nim na forum i mam pytanie do posiadaczy jak jest z częściami do niego ??

 

Części tak są, jak do każdego aega. Poszukaj Cymy albo tokyo marui, będziesz znacznie bardziej zadowolony z osiągów, wiem to z autopsji. Konwersje EBR możesz kupić później bo chyba nie chcesz montować tam od razu latarek, kolimatorów, lunet, peq-7, peq-15, peq-16, chwytów, okładzin, cup-holderów, laserów itd. Wystarczy Ci zwykły montaż górny na lunetę/kolimator, koszt około 50 zł, a nie będzie takiego narzekania na wyważenie :)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego że chłopak pyta przed zakupem i się zachowuje bez zbytniego pompatyzmu trzeba mu pomóc. I sądzę że na czytaniu, przemysleniu i jakimśtam zastosowaniu rad bardziej kumatych złoży sobie sensowną parasnajperkę ( co widzę że robi). I bedzie zadowolony.

A jeżeli zapał go do snajperzenia nie opuści, a zgromadzi odpowiednie fundusze to sobie też złoży jakąś porządną snajperkę (czego mu życzę).

 

A za przeproszeniem "piepszyć" po przeczytaniu paru pierwszych postów to każdy może ;p

 

 

Niech będzie, przeczytałem cały :).

Widzę, że jedno odradzają, to zaraz wpada na nowy pomysł, dobrze myśli... To popieram ;).

 

W złożeniu repliki snajperskiej cudów nie ma, bo ja składając swoją mp5 "troszkę" kasy wydałem. Jedno ale, to to, że z doświadczenia wiem, że nie ma sensu tuningować "na raty". Chciałem zrobić kiedyś hk416 al'a Grzechotnik (myślę, że powinniście go kojarzyć), kupując pojedynczo części, a co gorsza wstawiając je (ja głupi oczywiście od sprężyny zacząłem :icon_eek2: ) naraziłem się na koszty, no i tak było sprężyna mocniejsza, tłok poszedł, wstawiony bore up od df padł szkielet (jednak warto się pytać przed wstawieniem czegoś), później zdałem sobie sprawę jakie to koszta, i zrezygnowałem. Lepiej zacząć od części typowo poprawiających precyzję strzału jak komora, lufa, czy gumka, później brać się za środek. Oczywiście jeżeli się nie ma wystarczających funduszy.

 

 

I tak sprostuję na koniec, w tym co napisałem, że w złożeniu repliki cudów nie ma, miałem na myśli kupno samych części. Bo zaraz jakiś serwisant doświadczony by mnie pogonił... Jak się samemu nie zna, lepiej oddać komuś do zrobienia replikę, przynajmniej jest b. dobra jakość zrobienia, i gwarancja na to. O czym sam się miło przekonałem :)

 

Zawsze lepiej informacji poszukać, niż potem żałować zakupu, czy nawet na priwa do kogoś napisać, jest tutaj wielu ludzi co chętnie pomogą- i to nawet za darmo! :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Naprawdę konieczna jest ta ebr? Rozumiem każdy ma swoje upodobania, ale czy biegałeś z nią dłużej, czy tylko chwilę potrzymałeś? Z tego co się orientuję do klasycznej m14 również można zamontować dwójnóg, oraz jest wyposażona w szynę montażową. Jako strzelec wyborowy raczej nie będziesz potrzebował laserów, latarek, paneli, czy czegokolwiek "taktycznego" na risy ;). No i zawsze można kupić taką "czternastkę" w drewnie co jest bardzo fajne ;)

Link to post
Share on other sites

To może g36 ? Ma dosyć długą lufę wew. były gdzieś dostępne od Aresa

 

(firma dobra może nie trzeba wiele wymieniać), jeśli się nie mylę.

Puki, co potrenowałbyś sobie na stokowym, jako szturmowiec a później w miarę nabierania doświadczenia jakieś modyfikacje powoli sobie robić …

P90 ładne, ale to raczej za długie na boczniaka.

ps. no i g36 ponoć szybko sie otwiera, a otwieranie akacza - to jest poprostu nudne

Edited by vandal7
Link to post
Share on other sites

Problem broni głównej mam rozwiazany. Kupuje od kumpla używanego rekreacyjnie ak cm028 za niecałą 100 (bateria do wymiany) przebiek niecałe 1 k kulek. Na początku grudnia EBR"a. Mam tylko pytanie odnośnie broni bocznej. Chce kupić jakiegoś gaziaka tak do 500 zł. Nie interesuje mnie tuningowanie go po prostu żeby była na tą ,,czarną godzinę". Mam upatrzone 3 modela , a mianowicie"

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_47&products_id=4488&name=KWA_-_G-18C_-_Metal_Slide

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_47&products_id=9309&name=Socom_Gear_-_Gemtech_Oasis

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_47&products_id=562&name=HFC_-_M190_Special_Force_-_Full_Metal

Którą z tych polecacie ??

Link to post
Share on other sites

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_47&products_id=1196&name=Marushin_-_M84

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_47&products_id=6122&name=Socom_Gear_-_1911_MEU_Pistol_-_Olive_OD

 

Co sądzicie o tych ??

 

 

Jakos nie dostałem raportu że szukajka się popsuła. Sprawdziłem: DZIAŁA !!!!

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Znalazłem opis na forum i już wiem wszystko na temat tego pistoletu. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej repliki. Udało mi się ją znaleźć jedynie w ofercie specshopu, lecz jest niedostępna. Czy jest jakaś szansa na kupienie nówki, czy pozostaje mi tylko używka?? Co jeszcze moglibyście polecić??

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...