Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet zasilany co2


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem pistoletu zasilanego co2(oczywiście na kulki 6mm) i waham się miedzy waltherem p99 duo od umarexa a dan wessonem 4" od ASGDK. Rewolwer zdecydowanie jest zrobiony z lepszych materiałów i lepiej się prezentuje ale nie znam tej firmy i trochę obawiam się o jego trwałość. Umarex dużo lepiej mi się kojarzy i p99 jest bardziej poręczny oraz ma blow back.

Oczywiście liczę, że wy też mi coś zaproponujecie, tak do 400zł.

 

Mam też pytanie czy jest możliwość jakiegokolwiek regulowania mocy w tego typu pistoletach? Nie wiem, coś typu dokręcenie dyszy. Bo jak ogólnie wiadomo, dysponują one dosyć dużą mocą 450+fps i krótką lufą co jest mieszanką dosyć niebezpieczną :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Na co2? Nie mam pojęcia... ja kupiłem z allegro uzywanego dan wessona, wetknąłem patyczki po chupa czupsie w łuski i było fajnie. A i wykonanie (nie wiem Dex na jakiego Ty trafiłeś) jak w każdym Wessonie, jakiego widziałem - na bardzo wysokim poziomie. Matowa, niełuszcząca się farba (albo nikiel, który naprawdę ciężko zarysować), świetne spasowanie i po prostu "to coś", co sprawia, że naprawdę ma się frajdę ze strzelania. :)

 

 

A, jeszcze jedno - Wessony w wersji wiatrówkowej są wykonane o wiele gorzej niż te ASG.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem to tylko poprzez zmienienie sprężynki na kurku co raczej wygodne nie jest ;)

 

A jak to jest z ich mocą? Na różnych stronach jest różnie napisane. Wesson raz ma 450, raz 500, raz 650, czasami 420. Ty Lesio chyba go miałeś nie? Patrzyłeś na chrono jak to w końcu jest? Taka sama sprawa jest z tym p99. Raz piszą, że 500 a raz, że 320...

 

I ile tak naprawdę są one warte? Wessona znalazłem w niemieckim sklepie za 40 euro czyli prawie 180zł, na alledrogo 400zł, w sklepach internetowych polskich jeszcze drożej. Z p99 pewnie jest tak samo...

Link to post
Share on other sites

Moc zmniejszasz tnąc sprężynę bądź wkładając te patyczki w łuski.

 

Miałem 3 wersje - 8", 6" i srebrne 4" (a dokładniej, to ja miałem 4", a Paulina dwa pierwsze). Moc na nowej kapsule to ponad 600 FPS przez pierwsze strzały, później około 500-450 (nie ma aż takich wahań, po prostu to zależy od modelu). Te, które ja miałem bardzo łatwo można było wyczuć, strzelały (jak na klamkę) dosyć celnie i naprawdę były przyjemne. gdyby nie potrzeba tuningu mojego AK, to Wessona bym nie sprzedał, zresztą teraz znów poluję na nowego, jak się trafi okazyjna cena. ^^

 

Z Niemieckiego sklepu raczej ma niewielką moc i dolicz przesyłkę. Szukaj na allegro, czesto ludzie wystawiają używki w stnaie idealnym od złotówki albo na kup teraz za 200-250 zł. Za nóweczkę, która wygląda idealnie do 3 stówek można dać (tzn. ja bym tyle maksymalnie dał), więcej niet.

Link to post
Share on other sites

Jakbym miał kupować to tylko nowego. Aha, analogicznie, jeżeli dać mocniejszą sprężynkę to moc wystrzału by wzrosła ;)?

Chyba zdecyduję się na wessona ale wyczaję okazję, żeby trochę taniej kupić. Zdarzało Ci się zostawić nabój co2 na noc? Coś się działo z uszczelką czy w porządku wszystko?

Link to post
Share on other sites

Lesio, to masz inna skalę bo nawet na fotkach wessona, dostępnych w necie widzę dokładnie te same niedoróby które mnie drażnią jak ta klamkę macam. Jesli to jest ten "bardzo wysoki poziom" to ja nie wiem jak nazwać to co prezentuje Tanaka, TM, Maruzen czy Marushin. Boskie? Kosmiczne?

 

Dex, ale ja mam na myśli klamki w tmy przedziale cenowym :) Przecież gdy piszę, że boyi bije na łeb wykonaniem zewnętrznym Cymę/JG/APS i jego wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie, to nie mam na myśli, że VFC też jest gorsze. Tak tez jest z wessonem - jako klamka do 400 zł (choć powinienem pisac "do 250", bo za tyle swojego wyrwałem) wygląda świetnie. Jak ktoś ma 1000 zł na klamkę, to znajdzie jednak takie, przy których Wesson jest zabawką.

Link to post
Share on other sites

Dexter, tylko powiedz od razu autorowi, że dla Ciebie TM to jedyna dobra firma ;).

 

A odnośnie Dana Wessona - macałem i strzelałem z wersji 8'' - bardzo przyjemna, ładnie wykonana zabawka do lansu. Ale niestety na polu walki ASG nie jest zbyt przydatna.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...