Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prośba o rozwianie kilku wątpliwości


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

 

W zasadzie przejdę do konkretów:

 

Interesują mnie dwie repliki:

1. G36 cymy. W sumie jestem do niej przekonany, chciałbym tylko wiedzieć co sądzicie o tej "przeróbce" z taiwanguna

Warto dorzucić tę parę stówek za ten lekki tuning? Czy lepiej kupić tańszą stockową i dorzucić preclufkę i gumkę? Magazynek elektryczny się mi spodobał.

Jeszcze co do magazynków, to czy ten będzie kompatybilny z repliką?

 

2. AK-105 cymy Co opłaca się wymienić w stocku? Gumka guardera wystarczy? I podobna kwestia z magazynkiem

 

3. Mam zamiar wykorzystać stockowe akumulatory, dlatego się zastanawiam, czy w celu przedłużenia ich żywotności warto zainwestować w ładowarkę mikroprocesorową?

 

PS. Mam zamiar kupić obie repliki, nie jest to temat typu "którą wybrać". Z góry dziękuję za udzielone rady. Pozdrawiam, Sebastian.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie kup czystą G36C od CYMY nie żaden Costum bo te części i tak są do niczego, kto wstawia lufę SRC !?, a magazynek elektryczny to taki bajer, który się nie zawsze sprawdza i mogą być z nim problemy, więc w sumie to zbędny bajer tak na prawdę, no chyba że bardzo chcesz i masz 200zł to se kup :) No i AK od CYMY też możesz wziąć jak chcesz, ale firmy Boyi/DBoys są lepiej wykonane

Link to post
Share on other sites

Perski, a ty myślałeś, że tłumik wytłumi Aega? :hahaha:

Przecież to GB hałasuje, a nie zapłon materiału miotającego.

 

Aleś ty mądry , w tym tłumiku jest wypełnienie pianką . Tłumiki które tłumią wystrzał replik , mają przegrody oddzielone od siebie za pomocą sprężyn - np. http://azteko.pl/tlumik-dzwieku-30x100-standard-p-660.html - miłej lekturki.

Link to post
Share on other sites

A jak myślisz. Co bardziej w aegu hałasuje. Kulka opuszczająca lufę czy terkoczący gear. A I w temacie tłumika pierdoły panie gadasz bo w wiatrówkach tłumiki pojemnościowe , czyli podzielone na komory i bez sprężyn dają znakomicie radę. A śrut opuszczający lufę daje większy hałas niż kulka.

Link to post
Share on other sites

Perski, a ty myślałeś, że tłumik wytłumi Aega? :hahaha:

A co ma tłumić? dźwięk stąpania butami po podłodze?

W mojej starej MP5 długi i gruby tłumik z gąbką w środku świetnie tłumił dźwięk wystrzału. Z 30-40m prawie nie było słychać że strzelam.

Link to post
Share on other sites

Wracając do pytań autora:

 

Ten AK Cymy to bardzo dobry sprzęt. Stokowy akumulator jest dobrej jakości, można go zawsze zmienić na 9.6/lipo, żeby uzyskać większą szybkostrzelność. Ten magazynek będzie pasował, ale... AK-105 strzela z plastikowych magów, metalowe były używane w AK-47 oraz AKM. Możesz go podpiąć, ale nie będzie koszerny. W ramach tuningu wymieniłbym gumkę hop up oraz lufę na precyzyjną. Nic więcej nie trzeba.

 

Odnośnie ładowarki mikroprocesorowej też polecam IMAX B6 z Allegro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...