Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gazowy pistolet do 600zł broń boczna.


Recommended Posts

TM rządzi w przedziale Pistoletów i PMów, niestety... z M9 ponoć dobre są jeszcze te od KWA, ale ponoć glocki już nie. Jak cie nie stać na TM to są jeszcze jego kopie, Bell, Tercel, ARMY. O ile glocków ARMY nie polecam, to colt mi się nadzyczaj dobrze sprawuje... Ale oryginalne TM lepsze, a z zakupami za granicą nie ma większych problemów... no może z gwarancją :D

Link to post
Share on other sites

Jakoś mój klocek się do tych ponoć nie zalicza.

 

Ale z budżetem 600 na boczniaka polecam coś od TM.

 

Widzisz, mój też był dość dobry jeśli chodzi o samo strzelanie (w miarę celnie i w miarę daleko). Ale ponoć są awaryjne - tak twierdzi dexter, a to że nie ma zbyt wiele części zamiennych do nich, to akurat prawda. Pomijam już fakt wykonania zewnętrznego, które, jak na tą firmę, stoi na niskim poziomie...

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

Znaczy, czekaj, mowa o TM czy o KWA? Z TM wiekszych problemów nie uświadczyłem, raz trafiła mi sie jednak sztuka wyjątkowo zużyta i w nie najlepszym stanie, wymagał trochę pracy i nadal nie działał jak powinien. Natomiast glocka KWA czy KSC nie wziął bym za dychę. No, może za 5zł, na półkę. A już zwłaszcza wersji z metalowym zamkiem. Ano dlatego, że rypie sie to z czasem na potęgę. Prowadnice w zamku i współpracujące z nimi prowadnice w szkielecie z czasem nam sie ślicznie wycierają. W związku z tym zamek jest ułamek milimetra wyżej niż reszta klamki. Najpierw słabnie blowback bo uszczelka górna magazynka nie dotyka do wlotu gazu w cylindrze. Z czasem zaczynają się też problemy z zacinkami ponieważ powierzchnia w zamku, która wciska występ na przerywaczu (na szynie spustowej) też się wyciera (listwa jest stalowa, a w zamku mamy ZNAL). Dlatego czasem listwa zsuwa się nam na lewo lekko, w stronę środka jakby guna i mamy zacinkę. Można to próbować ratować, podkładki itp ale tak czy siak, podziała miesiąc czy trzy dłużej i bedzie to samo, już nie do odratowania.

Link to post
Share on other sites

Mowa o glocku z KWA.

Ja miałem swój 3 miesiące a w boju był ze 2-3 razy, potem pożyczony, zaginął w akcji, więc o awaryjności prywatnie się nie wypowiadam, bo miałem go zbyt krótko aby mi padł. Denerwował mnie fakt iż przy temperaturach znośnych dla np. mojego colta z ARMY, lub dla beretty znajomego, ten glock syfonował. Wykonanie zewnętrzne niestety leży, brak jakichkolwiek oznaczeń i olbrzymi luz na zamku, blowback w porównaniu do innych klamek z których strzelałem jest bardzo słaby, a spust wydawał mi się podejżanie miękki, zbyt łatwo się dla mnie z niego strzelało... Ale to może tylko moja iluzja. Powiem tak, jestem bardziej zadowolony z mojego ZnAlowego colta za 300zł, niż z tamtego glocka za 400, dlatego, że w razie czego mam części zamienne, jest lepiej spasowany, ma silniejszy blowback, jest lepiej wyważony i ładniejszy. Owszem chinol, znal, ale mimo wszystko pełne oznaczenia i dość dobre odwzorowanie na pewno sprawiają lepsze wrażenie. Zauważam tylko, że colt jest bardziej gazożerny niż tamten glock. W "jakości" strzału, różnicy zbytniej nie widzę.

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

Nie no akurat na 5 znanych mi klocków od ARMY, 4 są już zdezelowane, i to w 3 przypadkach nie z winy właściciela, po prostu same się sypnęły... Ale może to po prostu jakieś pechowe egzemplarze? W każdym razie zarówno mój colt od ARMY, wersja MEU, jak i znajomych colty, jeden od TERCELA i dwa od BELLA, sprawują się świetnie i bardzo dobrze wyglądają.

Link to post
Share on other sites

Ja na klocki Army nie narzekam. Mam cztery (w zasadzie trzy bo jeden służy jako dawca ewentualnych części bo ma połamany korpus) i poza wymianą zaworów w magach na 9Balle pracują poprawnie. Owszem razi ten błyszczący plastik (dlatego wolę Meistery) ale Glocki Army mi osobiście nie sprawiają kłopotów .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...