Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 0003 (G36) czy CM 040 (AK)


Recommended Posts

Obie repliki są dobrym wyborem i mają zbliżone osiągi. Zależy, czy lubisz klasykę AK czy futuryzm G36. AK jest metalowe, a G36 ma dużo risów. Z magazynkami nie ma problemu.

 

Okulary SPECS lub Uvex I-VO, maska druciana (ja mam polską z komisu na wmasg i jest bardzo dobra).

Link to post
Share on other sites

Teraz kolejne pytanko. W tym kałaszku lufa wewnętrzna ma 490mm https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_040c_cm-1409.html a lufa precyzyjna do niego 455mm https://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_lufy_precyzyjne/lufa_precyzyjna_6_02mm_do_ak-47_ak-47s_o_dlugosci_455_mm_guarder-2018.html . Czy to dobrze? Bo ja się na tym całkiem nie znam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Sorki za odkopywanie tematu, ale chciałem trochę napisać o tych 2 replikach jako że mam obie.

 

AK-47 [CM.040]

 

Replika bardzo dobra, odkąd ją mam nic nie musiałem wymieniać (a była jeżdżona jeszcze zanim ja ją dorwałem).

Wykonanie zewnętrzne według mnie też bardzo dobre, lekkie luzy w okładzinach przednich i muszce ale podobno w oryginale też tak było.

Co do osiągów, wg. mnie jak na taką cenę to 5/5, kulki lecą daleko i w miarę celnie, części się nie zużywają bo po roku intensywnego używania repla ciągle ma 410 - 430 fps.

Teraz trzeba trochę ponarzekać.

KOLBA, jedyne co mnie denerwuje ponad miarę w tej replice to kolba.

Nie mam pojęcia, jakim cudem kolba na którą notabene działają dość duże siły ma się trzymać na 3 wkrętach i 2 ZnAlowych blaszkach?

Po miesiącu kolba zaczęła się ruszać i blaszki zaczęły się rozginać, na nic się zdało dokręcanie śrubek, bo po pewnym czasie wkręty puściły na dobre i "przekręciły" się a "gwint" w drewnie po prostu się "zerwał".

Teraz muszę wymyślić jakiś system który będzie ją trzymał sztywno, pal licho gdyby to była kolba składana, nawet leżeli się rozreguluje i nawet się złamie, to pół biedy, można wyrzucić i biegać bez.

No i trwałość ZnAlu, jeżeli ktoś go nie doświadczył, to mogę wam to zobrazować.

Siedzę w schronie, celuję do przeciwników, strzelam strzelam strzelam, ewakuujemy się, czyli trzeba szybko się zebrać, zabieram replikę i nagle czuję lekki opór, po chwili znika a ja mogę beztrosko uciec. Co było tym oporem? ZnAlowa szczerbinka która złamała się w połowie, niby i tak był to słaby element, ale czasem mam wrażenie że ABS jest lepszy niż ZnAl.

No i niestety nie rozkłada się jak oryginał, system śrubek ma swoje plusy jak i minusy, ale wydaje mi się że jest gorszy niż tradycyjne kołkowanie.

 

G36C [CM.003]

 

Repla świetna, gdybym nie kochał wszelkiej maści Kałaszków, to z pewnością wybrałbym właśnie gietę.

O bebechach nie będę dużo pisał, bo to jedno i to samo co w CM.040, ale jedno co padło w tej replice, to selektor ognia.

Mianowicie podczas strzelania selektor przy zmianie nastawy po prostu się przekręcił, nie zahaczył o nic, nie był katowany, po prostu się przekręcił.

Zębatki ZnAlowe, co mnie zdziwiło, ale wymiana na stalowe kosztowała 30 zł, a od tamtej pory ZERO jakichkolwiek problemów.

Problemem G36C (jako broni, nie konkretnego modelu) jest to że bateria mieści się w chwycie, więc jeśli chciałbyś tam wcisnąć tradycyjnego LiPo to mogłoby się to okazać trudne/niewykonalne, co w tej giecie okazało się niewykonalne.

Co mnie zachwyciło? Odgłos strzelania. Piękny metaliczny odgłos, tak jakby faktycznie było słychać uderzenia wyrzutnika łusek, nie jest to tradycyjny odgłos AEGa jakby Robocop napie***lał z cyberguna. Cud, miód i 430 fps. :D

Cała reszta to jak w kałachu, pancerne bebechy, prostota rozkładania bardzo dobre osiągi.

 

Mam nadzieję że komuś się to przyda ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...